843 Shares 2834 views

Peridot – niezwykły członek rodziny kwarcu

Oliwin (chryzolit) należący do rodziny kwarcu. Minerał ten został wymieniony przez starożytnych Egipcjan już w 1500 pne. Jest to klejnot w kolorze zielonym. Jego doskonały połysk i niska przezroczystość.


Oliwin, których właściwości powodują wzmocnienie wytrzymałości psychicznej i rozwoju zdolności do przewidywania przyszłości, wybrać nosić magów i astrologów. Z reguły wybierają minerał w złoto, jako metal szlachetny zwiększa zdolność chryzotylu. Noszone na środkowym palcu prawej ręki.

Peridot znajduje się w skałach wulkanicznych. Według legendy, to minerał – Łzy Pele, hawajskiej bogini. Warto zauważyć, że Peridot stwierdzono nawet na powierzchni księżyca.

Peridot jest w stanie przynieść jego właściciel powodzenia i dobrego sukcesu w staraniach. Minerał ten pomaga ustalić spokój i harmonię, ochronę przed niekorzystnymi efektami i koszmarów. Peridot jest często używany, aby pogodzić się z partnerem po poważnej kłótni. Jest również w stanie aktywować energię życiową.

Starożytne uzdrowicieli opisali przypadki kamień oliwin, aby pozbyć się tików nerwowych. Nasi przodkowie zdecydowali się zawiesić tego minerału na czele z łóżka, aby zapewnić spokojny sen. Z pomocą chryzotylu poprawia zdrowie, łagodzi gorączkę, impotencji i szaleństwo. Już w starożytności zauważono, że kamień oddziałuje źle z obsydianu, malachit, onyks i Sardonyx.

Zgodnie z naukami feng shui, oliwin symbolizuje żywioł ognia. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce w domu dla niego. Umieszczony na południu, to przyniesie sukces w północno – aktywuje duchowe poszukiwania, w południowo-zachodniej – nawiąże komunikację z innymi, w północno-zachodniej – pomogą podróżnych, przygód. Peridot chroni dom przed złodziejami, zazdrosnych ludzi i machinacji ciemnych sił.

Nowoczesne lithotherapists twierdzą, że oliwin może przyspieszyć odzyskiwanie po cierpiących na przeziębienia, leczyć niektóre choroby narządów wzroku (w tym zużycia bransoletek wykonanych z oliwinu). Uważa się, że to koraliki mineralne pomóc złagodzić astmatyczne ataki choroby. Na czakry splotu słonecznego aktywnie wpływa kamień peridot.

Znak, który najbardziej sprzyja mineralna – Ryby. Predstavitelnitsam zaleca się nosić kolczyki z chryzolit , aby uratować rodzinę dobre samopoczucie. Brelok z oliwin zapewnić men-Ryby szybki postęp się po drabinie kariery. Aby zachować wzajemne uczucia partnerzy muszą nosić taką samą biżuterię z tego minerału.

Jeśli zdecydujesz oliwin jako amulet, masz doskonały asystent w podejmowaniu ważnych decyzji. Jednak należy pamiętać, że ten skarb nie będzie wspierać cię w złych czynów. W celu zapewnienia skutecznego strażnika przed złymi duchami w perydotyt jest konieczne, aby mały otwór przelotowy, gwint osioł włosy w nim, a następnie związać na nadgarstku lewej dłoni.