184 Shares 8039 views

Aero Glass efekt – co to jest?

Wraz z pojawieniem się na ósmej wersji systemu Windows i powyżej, wielu użytkowników najwyraźniej znudzony „siódemka” na GUI, który w porównaniu z całkowicie płaską interfejsu „osiem”, spojrzał w powietrze. Zapewnia specjalną temat zamiaru z efektu Aero Glass w Windows 7 zainstalowany domyślnie. Jak zwrócić go do nowszych systemów są teraz i będą rozpatrywane.


efekt Aero Glass: co to jest?

Więc co ludzie są przyciągane do interfejsu „Seven”? Bezpodstawne jest twierdzenie, że to jedyna w swoim charakterze efekt Aero Glass, który polegał na tym, że wszystkie elementy środowiska graficznego były prowadzone w przezroczystych (okna, ikony, paski narzędzi, menu, i tak dalej. D.). To było także ledwo widoczne cienie rzucane przez nich.

Jednakże, począwszy od Windows 8, twórców tej rodziny systemów operacyjnych z efektu Aero Glass, postanowił zrezygnować. Przede wszystkim było to spowodowane dążeniem do zmniejszenia zużycia energii przez system i system komputerowy. Rzeczywiście, chociaż siódma wersja pod względem wydajności i teraz ludzie są zadowoleni z szybkości, wystarczająco jednak duża ilość z nich jest przydzielona w ramach działania graficzny interfejs użytkownika, tak że wydajność wymagających aplikacji czasem staje się nie tylko problematyczne, ale nie niemożliwe.

Dziś konfiguracje systemu wyszedł daleko do przodu, więc wykorzystanie efektu Aero Glass znacząco na wydajność komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych nawet nie są widoczne. Co to zajmie przywrócić efekt przezroczystości w wersjach systemu Windows 8 i powyżej?

Automatyczna instalacja oficjalnych mediów Aero Glass for Windows 8.1 (8 lub 10)

Jak wynika kapitałowe 8 i powyżej do stosowania tego efektu, nawet przy dostępności odpowiednich wątków. Więc musimy użyć specjalnego narzędzia o nazwie Aero Glass w Windows (czasami w tytule zawiera Win8, Win8.1, Win10 wskazując montaż systemu).

Można go pobrać online z oficjalnej strony internetowej. W tym przypadku dostępne nie tylko dla konkretnych dystrybucji i buduje wersji systemu operacyjnego, ale także opcje instalacji na systemach architektur 32 i 64 bitów.

Proces instalacji odbywa się zwykle bez problemów i nie powoduje żadnych trudności. Warto jednak zwrócić uwagę, że podczas instalacji zostanie wyświetlony monit o zainstalowanie specjalnego aplet dotyczących panelu personalizacji, jak również zgodzić się z odmową podpisania pewnych tematów. W rzeczywistości, ustawienia domyślne instalator nie może się zmienić. Na końcu układu, należy ponownie uruchomić proces, wtedy efekt Aero Glass wejdzie w życie.

Ręczna instalacja za pomocą rejestru

W automatyczny instalator ma tylko jedną wadę. Instaluje wszystko, a często jest to większość użytkowników nie potrzebują. W tej sytuacji można albo zostawić poszczególne elementy lub wersję testową.

Odbywa się to wyłącznie za pomocą rejestru. Dostęp do edytora odbywa się poprzez komendę regedit być wprowadzone w menu „Uruchom”, nazywa kombinacji Win + R.

Najpierw rozpakować pobrany plik do folderu Aero Glass, które powinny zostać wprowadzone bezpośrednio na partycji systemowej (zazwyczaj dysk C). W rejestrze, należy użyć gałęzi HKLM i przez sekcję Software dostać się do folderu Windows, który znajduje się w katalogu aktualnej wersji (CurrentVersion). Tutaj jesteśmy zainteresowani w trzech głównych klucza:

  • AppInit_DLLs – w wartości pełną ścieżkę do pliku DWMGlass.dll, która powinna być w powyższym folderze;
  • LoadAppInit_DLLs – wartość (1);
  • RequireSignedAppInit_DLLs – wartość (0).

Po ustawieniu wszystkich parametrów, tak jak w poprzednim przypadku, ponowne uruchomienie systemu jest wykonywane.

Co należy zrobić, jeśli instalacja nie uruchamia?

W niektórych przypadkach instalator może, niezależnie od przyczyny, nie działają. Aby rozwiązać ten problem, należy użyć instalatora początkowo wyłącznie w imieniu administratora. W przeciwnym razie, to po prostu nie może się rozpocząć.

Inną przyczyną niepowodzenia leży w konfiguracji podstawowej wejścia wyjścia / system BIOS. W niektórych wersjach element spełnia Bezpieczne Boot bezpiecznego rozruchu. Funkcja ta jest zdecydowanie zaleca się wyłączyć, który jest ustawiony jako Wyłączony. Potem wystarczy zapisać zmiany i wyjść z ustawień (F). Po ponownym uruchomieniu systemu pożądany narzędzie należy instalować bez problemu.

Wreszcie, należy zwrócić uwagę na pojemność programu (w wersji 64-bitowych aplikacji w architekturze systemu nie zostanie ustalone z 32 bitów).

Co jeśli ciągle „wisi” jest wyświetlany na ekranie?

Wszystko! Narzędzie jest zainstalowana, a użytkownik wydaje się być osiągnięte żądane wyniki. Ale do rzeczy – w dolnej części ekranu ciągle „wisi” nazwę efektu, z których ucieczka jest niemożliwa. Jej obecność jest wyjaśnione po prostu: samo narzędzie jest płatne, a użytkownik ustawia demo testową. Zobaczmy, jak usunąć napis Aero Glass z nazwy.

W najprostszym przypadku, wiele oferta pobrać użytkownicy nie są oficjalne, ale już „użyteczność kreknutuyu, jednak takie podejście jest sprzeczne z międzynarodowymi przepisami o ochronie praw autorskich. Inni radzą, aby zaradzić tej sytuacji z pomocą malutkiej aplikacji etykiecie czyszczenia. Jego nazwa to nie tylko ze względu na fakt, że po raz kolejny, że jest to rodzaj „crack”. W ogóle, w celu usunięcia napisu może jedynie nielegalnych metod, ale najlepiej jest początkowo zakupu oficjalnego programu.

zagadnienia ustawienia

Co do głównych ustawień, w przypadku instalacji narzędzie może zmienić wszystko. Ale tutaj w instalacji „kreknutoy” wersji bez żadnych specjalnych łat do niego, aby zmienić ustawienia nie będzie możliwe. Ponadto, przejrzystość jest na takim poziomie, że praca z interfejsem jest bardzo niewygodne. Musimy wyszukać i pobrać kilka małych programów, że zarządzanie jednym lub innej opcji, co jest bardzo niewygodne. Ponadto nie jest jasne, w jaki sposób będą one czyste. Po tym wszystkim, że najczęściej zawierają wirusy i potencjalnych zagrożeń, więc lepiej nie ryzykować, i że w rzeczywistości, a system można łatwo „odlecieć”, a potem kłopoty z nim będzie dużo więcej niż przywrócenie jej zdrowia.

W niektórych przypadkach można zainstalować dodatkową aplikację o nazwie Classic Shell w wersji 4.1 lub jakiekolwiek inne. Pozwala on sam system Windows 8.1 do zmiany menu „Start”, który nadal jest wyświetlany w postaci płytek, klasyczne formy, jak w „Siedem”. Użycie tej lub innych podobnych narzędzi, wielu użytkowników nazwać dość wygodne, ponieważ nektorye nick, mimo codziennej pracy z ósmej wersji swojego wyglądu, a nie mógł się przyzwyczaić.

wniosek

Jak widać z powyższego, instalacji i używania efektu Aero Glass nie powinno sprawiać trudności. Z napisem, który jest wyświetlany na ekranie, to są znacznie gorsze. Pozostaje tylko kupić aplikację lub na własne ryzyko wykorzystania nieformalnych narzędzi, korygowania tej sytuacji, chociaż kiedy nasz człowiek jest zatrzymany?