356 Shares 5234 views

Azalea: pielęgnacja roślin

Jednym z najbardziej kapryśny i zarazem najbardziej wartościowych i pożądanych roślin uprawianych w ogrodnictwie krytym jest azalia. Urodził się w górach, gdzie zawsze jest świeży, chłodny, dużo wilgoci i nigdy kurz i zaduch, to dość trudno przystosować się do niewoli warunków, pomimo starannej pracy selekcyjnej. Ale jeśli nadal znaleźć podejście do niego, stanie się prawdziwą ozdobą każdej kolekcji. Kompaktowy krzew z bujnej zieleni, lekko owłosione liści, a sama w sobie jest dobra, ale prawdziwy cud – kwitnące azalie.

Jak dbać o rośliny powinny być kierowane na fakt, że warunki, w których są zawarte, jak najbliżej do naturalnego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to bardzo trudne. Ale zadanie jest wykonalne, co najważniejsze, należy zwrócić uwagę na trzech głównych czynników: światła, wilgoci lub gleby – i wynik będzie zdrowa i piękna azalia.

pielęgnacja roślin rozpoczyna się od wyboru lokalizacji. Azalea światło wymagające, więc wolała południowe okna, dobrze oświetlone balkony i tarasy. W naturze rośnie na zboczach gór, na płaskowyżu i innych otwartych przestrzeniach, które charakteryzują się wysokim nasłonecznieniu. Chociaż bezpośrednim słońcu roślina musi być zabezpieczone w celu uniknięcia wygląd oparzenia.

Kolejnym najważniejszym czynnikiem – to wilgoć. Rozważmy na pytanie, jak podlewać azalie to w pełni rozwinąć. Jak peresushka śpiączki gleby, i to jest równie szkodliwe dla stojącej wody rośliny. W związku z tym, podlewanie powinno być regularne i obfite. Odbywa się jako suszenie powierzchni podłoża. Wykorzystuje (to!) Woda supernatant miękkie, ponieważ instalacja jest bardzo wrażliwy na twardość wody, oraz często uszkodzenie w hodowli są połączone z tym. Można zastosować metodę zanurzeniową, lecz w każdym przypadku musi spuścić nadmiar wody, aby uniknąć gnicie korzeni.

Aby czuć się komfortowo azalia, konieczne jest, aby rozpylać. W gorące dni w lecie i podczas zimowych urządzeń grzewczych, procedura ta jest przeprowadzana dwa razy dziennie, a resztę czasu raz dziennie. Jest to bardzo ważny warunek, bez którego nie jest prawdopodobne, aby odnieść sukces, aby odnieść sukces. Są to rośliny ozdobne, dla których znaczenie powietrza jest kluczowym czynnikiem, a jednym z nich jest azalia.

pielęgnacja roślin nie da pożądanego rezultatu, jeśli nie brać pod uwagę inny ważny punkt. Fakt, że azalia, jak i wszystkich członków rodziny wrzosu, jest wyraźna acidophilia. Oznacza to, że rośnie tylko w glebach kwaśnych i zanieczyszczeń, takich jak wapna i chloru, może nawet zniszczyć zdrowy okaz dla dorosłych (co często zdarza się z roślin lub nabytych w drodze darowizny). Dlatego czynniki glebowe należy zwrócić szczególną uwagę. Podłoże musi być kwaśny (pH 4,0-4,5). Jest to jeden z tych rzadkich przypadkach, gdy wskazane jest, aby użyć papierka lakmusowego (muszą być pomalowane w kolorze czerwonym), ponieważ kwasowość może naprawdę odgrywają decydującą rolę. Jest możliwe, aby wziąć gotową mieszankę dla azalii lub napisać podłoża iglastego ziemię zmieszaną z torfu i piasku gruboziarnistego rzeki (2: 1: 0,5). Ważne jest, aby gleba miała dobrą konsystencję, było hermetyczne i wodoszczelne. Warstwa drenażowa powinna być mocna. Ze względu na fakt, że roślina ma płytki system korzeniowy, pożądane jest, aby wybrać garnek płaskie i niskie.

Jeśli odpowiednio dobrane gleby pod warunkiem, dobre oświetlenie i nawadnianie regulowana, można założyć, że podstawowe warunki są tworzone do domu urządzone Piękne kwitnące azalie. W trosce o roślin, a ponadto, że obejmuje wytwarzanie nawozu w okresie wegetacji i regularne posiadania takich procedur pobudzania rozgałęzienia i promowania obfitego, jak cięcie i zaciśnięciu.

Jeśli jest to możliwe, korzystne jest utrzymywanie optymalnej temperatury. Latem +15 … + 18 ° C, w czasie starzenia się pąków kwiatowych (druga połowa spadek) – 8 + … + 10 ° C Wysokie temperatury, tłumiąc ciepło i brak świeżego powietrza mają negatywny wpływ na stan roślin. Jednocześnie, podobnie jak wielu innych wewnętrznych kwiaty, azalia nie toleruje przeciągów.

Niewątpliwie roślina nie jest łatwe, a czasem tylko jeden błąd w technice rolniczej może podważyć cały wysiłek. Jeśli nadal nie podobać kapryśnej piękno, jej wspaniały rozkwit byłaby najlepsza nagroda za opiekę. Więc pielęgnować azalie, i sprawi, że twoje życie piękniejszym.