486 Shares 8941 views

Co to jest dysk lokalny «D:» i dlaczego jest potrzebna?

Głównym zadaniem, które wykonuje dysku lokalnym «D:» – to jest najważniejsze przechowywanie informacji o użytkowniku. Pierwszy odcinek „C” do jazdy – bagażnik. Jest on zainstalowany system operacyjny i programy. Ale drugi, «D:» zawiera pliki użytkownika (dokumentów, muzyki, filmów, zdjęć, itp.) Organizacja ta pozwala w razie potrzeby ponownej instalacji systemu operacyjnego bezboleśnie. Pierwszy tom logiczny jest sformatowana, i ustanawia nowe programy „windose”, a drugi nie jest naruszona. Dane użytkownika są zapisywane, a na końcu instalacji oprogramowania, można od razu kontynuować pracę.

Co to jest?

Na początek powinniśmy zrozumieć, jak sprzętowego dysku lokalnym «D:» może być zrealizowane. Można to zrobić na dwa sposoby. W pierwszym przypadku, jedno urządzenie pamięci fizycznej jest podzielona na dwie części, które są nazywane ilości logicznych. Druga metoda polega na tym, że w systemie dwa identyczne urządzenia zainstalowanego przechowywania informacji. Każdy z dysków dostaje swoją nazwę – litery alfabetu łacińskiego. Pierwsze dwa „k” i „B” są zarezerwowane dla napędów dyskietek, które są teraz prawie nie używane. Ale „C” i kolejne litery są używane w odniesieniu do dysków twardych, napędów CD i różnych napędów flash. Ostatni znak, który może być przypisany do – jest «Z:». W związku z tym, komputer może być w sumie 24 takimi urządzeniami.

Dlaczego jest to potrzebne?

Wcześniej, aby posortować informacje do tworzenia wielu partycji. To może być jeden dysk, podzielony na części, i wiele więcej. Każdy z nich został wykorzystany do jednego ściśle określonych zadań. Ale teraz ta praktyka stopniowo oddala się w przeszłość. Nie ma sensu tworzyć wiele partycji, czy zainstalowane w systemie więcej niż dwa dyski w komputerze domowym. Pierwszy z tych „C:” – systemowej. Jest on zainstalowany system operacyjny i programy, które są z nim związane. Ale do przechowywania plików użytkownika za pomocą dysku lokalnym «D:». Na swoim katalogu, należy utworzyć odpowiednie foldery (muzyka, filmy, na przykład) i pozwala uporządkować informacje prawidłowo. Jak wspomniano wcześniej, organizacja ta pozwala w przypadku ponownej instalacji systemu operacyjnego problemy. W tym przypadku ważne informacje dla użytkownika są przechowywane.

potencjalne problemy

Ta organizacja podsystemu dyskowego ma szereg wad. Pierwszym jest to, że z porażki wirusa PC może być problem z dostępem do informacji. W tym przypadku zaistnienia takiej sytuacji, kiedy nie otwierać dysku lokalnym «D:». W tym przypadku zaleca się, aby uruchamiał się z napędu CD lub Flash i sprawdzić Antywirus ( „Kaspersky” Na przykład, darmowe narzędzie bootowalny z laboratorium). Dla większej pewności można wykorzystać menedżer plików (FAR, na przykład). Wszystkie ukryte pliki i foldery w katalogu głównym zostanie usunięty. Ale prosty ponownej instalacji systemu operacyjnego, w tym przypadku, jak pokazuje praktyka, nie rozwiązuje problemu. Druga możliwa awaria – zniknęła, gdy lokalny dysk «D:». Może to być spowodowane jego awarii sprzętu. W tym przypadku, bez specjalnego oprogramowania nie może zrobić (ten sam «» Acronis, na przykład). Przeciętny użytkownik z takim zadaniem trudnym do zarządzania, a nie centrum serwisowego w tej sytuacji dobrze, po prostu nie może zrobić.

wniosek

Dysk lokalny «D» – ważnym składnikiem wszystkich nowoczesnych komputerach domowych. To pozwala na organizowanie struktury pamięci. Jego głównym celem – jest przechowywanie informacji o użytkowniku. Ale program i system operacyjny musi znajdować się na partycji systemowej. Konieczne jest, aby zapamiętać i zapisać swoje dane prawidłowo.