259 Shares 6845 views

Olga Trifonova: krótka biografia, książki

Olga Trifonova – wdowa autor słynnej powieści „Dom na skarpie”. W swoich pracach zajmują szczególne miejsce i biografie znanych postaci historycznych. Jego najbardziej znane dzieło – „tylko” – poświęcona tragicznym losem żony Stalina. Ale, pomimo faktu, że książki pisarza spowodowane dużym zainteresowaniem wśród czytelników nazwę, a dziś, po ponad trzydziestu lat po śmierci Jurij Trifonov, wiąże się z nazwą małżonka.


Fakty z biografii

Olga Trifonova (Miroshnichenko) – córka więźnia politycznego. Do czasu ukończenia studiów, jej ojciec został zwolniony. Olga marzył o karierze dziennikarskiej. Ale zamieścił Technical College. Ścieżka do Wydziału Dziennikarstwa jej kazano. Ponadto zawodu inżyniera rodziców wydawało się w tym czasie dość prestiżowe. Jego ojciec został zrehabilitowany później, ale w tym czasie przyszły pisarz udało się uzyskać wyższe wykształcenie.

Jego pierwsze prace Trifonov zaczął pisać w wieku 15 lat. Publikuje pierwszą powieść ona dopiero w latach siedemdziesiątych.

znajomy

W licznych wywiadach Trifonova powiedział mi o swoim mężu, o ich znajomości, wspólnym życiu. A także o nagłym odejściu życia pisarza, znanego nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami.

Był dużo starszy od niej. że gdy po raz pierwszy zobaczył Jurij Trifonov pracował jako zwykły robotnik w fabryce amunicji. Jego przyszła żona w tym czasie poszedł do przedszkola. Ale teraz zna, oczywiście, to było dużo później, w jednym z legendarnej restauracji w Moskwie. Początkujący pisarz podziwiał talent Trifonova. I przez jej własnego przyjęcia, na początku ich związek był bardzo przyjazny.

Olga Trifonova na znajomości czasu z potem już znanego pisarza był żonaty. On – ożenił się po raz drugi. Ich spotkanie doprowadziło do tragedii dwóch rodzin. Ale naprzód było wiele lat szczęścia w małym i skromnym mieszkaniu na Piasku ul. Jurij Trifonov zmarł w 1981 roku. Z trzecią żoną Olgą miał syna Valentin.

„Dom na skarpie”

W momencie opublikowania sensacyjnych opowieści Trifonov był już sławny. Ale praca została opublikowana cud. W domu, którego mieszkańcy pisarz poświęcił książkę, zwany inaczej. I „dom żałoby” i „Government House”. Jednak Trifonov został uwieczniony tego historycznego budynku. on nie tylko opowiedzieć swoją historię w tragicznym losem ludzi w latach trzydziestych i czterdziestych. Trifonov wziął głęboki psychologicznej analizy degradacji człowieka, który jest pod jarzmem systemu totalitarnego.

Nazwa „Dom na skarpie” w odniesieniu do struktur znajdujących się na ulicy Serafimovich, budynek 2, mocno wszedł do użytku po 1976 roku.

Olga Trifonova, biografia i kariera jest ściśle związana z literackiej twórczości męża, opublikowanym po jego śmierci, książka „Dom na skarpie i jego mieszkańców.” Praca ta ma na celu dokumentalny każdego, kto jest zainteresowany w historii Moskwy i Rosji XX wieku.

Olga Trifonova, po dyrektora muzeum „Dom na skarpie”. Zasada jego organizacji było stworzenie specjalnej atmosfery lat trzydziestych lat. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu mebli i rysunków z domu architekta. W muzeum znajduje się również bogate archiwum. To wszystko tworzy ochotnika. Dziś muzeum „Dom na skarpie” jest stanem.

Jako pisarz i badacz Trifonova nie było bez znaczenia w okresie stalinowskim. Osobowość Swietłana Alliłujewa – jeden z najbardziej tajemniczych w czasach sowieckich. Jest owiana tajemnicą. I, być może, tak Trifonova postanowił poświęcić Jedna z prac Iosifa Stalina żony.

„Tylko”

Aby zebrać materiały do pisania książki Olga Trofimova spędził około roku. Archiwum Nadieżda Alliłujewa małe. Tylko jeden folder. Jednak, komunikuje się z krewnych żony Stalina Trifonova udało się stworzyć portret psychologiczny nią. W książce „tylko” pokazuje głęboko nieszczęśliwa kobieta, mając w przeciwieństwie do plotek, migawka żelaza. Ponadto była żona generalissimusa, to jego redaktor. Nic więc dziwnego, Stalin pozwolił zacytować ich publikacji, ale w żadnym wypadku nie ma występy publiczne.

„Ostatnia miłość Einstein”

Olga Trifonova – pisarz, który w swojej pracy zawsze sprzyjał historie, otoczona pewną tajemnicą, tajemnicą. Kolejna powieść, biografia jest książka poświęcona Margaret Konenkova – kobieta z niezwykłym przeznaczeniu. Jako żona słynnego rzeźbiarza, stała się kochanką wielkiego naukowca. Jej historia może służyć jako podstawa do akcji szpiegowskiej powieści. Ale Trifonov zainteresowani losem tej kobiety, przede wszystkim tajemnicę swojej miłości.

wspomnienia

W 2003 roku rozprawa została opublikowana. Książka nazywa się „Yuri i Olga Trifonova pamiętać.” W tej książce jednak o los pisarza głównie opowiada swoją żonę. Pomimo represjonowanych rodziców Trifonov żył ciekawe życie. Jego własne wspomnienia w książce nie jest tak dużo. Są one przeznaczone głównie do kolegów – Aleksandru Tvardovskomu, Marc Chagall i innych znanych osobowości twórczych.

Inne prace Olgi Trifonova – zbiór opowiadań „Tarnished biografia”, „znikanie”, „B / Y, czy miłość szalona.”