444 Shares 5530 views

Oprogramowanie do dystrybucji WiFi dla laptopów: przegląd najlepszych produktów

Jeśli komputer przenośny jest podłączony do sieci World Wide Web za pomocą kabla, nie będzie możliwe udostępnianie lub instalowanie osobnego routera. W tym artykule zwrócono uwagę na to, jakie istnieją programy dystrybucji WiFi. Opisuje narzędzia i dostarcza informacji na temat ich konfigurowania. Wykonując proste czynności w aplikacjach opisanych poniżej, użytkownik udostępni Internet wszystkie urządzenia, w których zainstalowany jest moduł Wi-Fi.


Router Wirtualny

Virtual Router – zupełnie darmowy program do dystrybucji WiFi. Początkowo został dostarczony bez dodatkowego oprogramowania, ale teraz jest wersja Virtual Router Plus, w której tworzone są dodatkowe komponenty reklamowe. Przed instalacją pożądane jest włączenie rozszerzonego trybu zabezpieczeń w programie antywirusowym. Ostrożnie przeszukuj ekran instalatora, aby wyłączyć niepotrzebne oprogramowanie.

Jeśli nie rozważasz możliwości instalowania komponentów reklamowych na komputerze, program może być zalecany wszystkim. Ten produkt jest jednym z najlepszych w swojej klasie. Interfejs aplikacji jest prosty, więc nawet niewyszukany użytkownik może zrozumieć konfigurację. Aby pobrać program, odwiedź oficjalną witrynę dewelopera. Jedyną wadą narzędzia jest brak możliwości rozpowszechniania Wi-Fi, jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, aby połączyć się z Internetem.

Konfiguracja routera wirtualnego

Po zakończeniu instalacji i uruchomieniu narzędzia po raz pierwszy na ekranie pojawi się okno, w którym należy wykonać konfigurację, wypełniając kilka wykresów:

  • Nazwa sieci – tutaj należy ustawić tytuł, który będzie wyświetlany podczas wyszukiwania połączenia Wi-Fi na innym urządzeniu.
  • Hasło to jest kluczem, bez którego nie można połączyć się z Internetem.
  • Połączenie ogólne – wybierz połączenie, przez które laptop jest podłączony do sieci światowej.

Po wypełnieniu wszystkich pól ustawień kliknij przycisk Start Virtual Router. Narzędzie zostanie automatycznie zwinięte, a na ekranie zostanie wyświetlony komunikat o sukcesie operacji. Teraz możesz połączyć się z siecią bezprzewodową z dowolnego urządzenia.

WiFi Creator

WiFi Creator to prosty i wygodny program do laptopa do dystrybucji WiFi. Internet posiada również aplikację WiFi HotSpot Creator. Nie mylić tych produktów. HotSpot Creator to narzędzie, które instaluje złośliwe oprogramowanie w komputerze.

Instalacja WiFi Creator nie spowoduje problemów – proces instalacji jest standardowy. Przed uruchomieniem programu musisz podnieść uprawnienia. Najprostszym sposobem na to jest wywołanie menu kontekstowego skrótu i kliknięcie przycisku "Uruchom jako administrator". Narzędzie nie dodaje nowej funkcjonalności i nie instaluje dodatkowych sterowników, po prostu wykonuje konfigurację, którą doświadczony użytkownik może wykonać z poziomu wiersza polecenia.

Konfiguracja aplikacji jest całkowicie analogiczna do wirtualnego routera. Użytkownik musi wprowadzić nazwę sieci, hasło i wybrać połączenie, które jest używane przez laptop do uzyskiwania dostępu do Internetu. Po zakończeniu konfiguracji kliknij przycisk Start hotspot.

MHotspot

MHotspot – program do laptopa do dystrybucji WiFi z większą funkcjonalnością niż w produktach opisanych powyżej. Aplikacja może wyświetlać listę podłączonych urządzeń, ograniczyć liczbę jednoczesnych połączeń. Karta Hotspot pokazuje ilość wysłanych i odebranych danych, szybkość połączenia z internetem (przychodzące i wychodzące oddzielnie).

Jedyną wadą jest próba zainstalowania dodatkowego oprogramowania podczas instalacji. Zaznacz wszystkie okna dialogowe i odrzuć produkty, których nie potrzebujesz.

Po pierwszym uruchomieniu program wyświetli monit o włączenie zapory sieciowej, jeśli jest wyłączony, co oznacza niemożność prawidłowego działania. Dla większości użytkowników mHotspot działa bez aktywacji firewalla. Ustawienie programu jest standardowe. Od użytkownika należy podać nazwę punktu dostępu, hasło, określić połączenie z Internetem.

W ustawieniach narzędzia są elementy odpowiedzialne za dodanie mHotspot do uruchomienia, włączenie dystrybucji Wi-Fi po uruchomieniu aplikacji, sprawdzanie aktualizacji.

MyPublicWiFi

MyPublicWiFi to kolejny program do laptopa do dystrybucji WiFi, który ma dodatkową funkcjonalność. Po zainstalowaniu aplikacja wymaga ponownego uruchomienia komputera przenośnego. Konfiguracja narzędzia jest podobna do tej samej operacji w innym oprogramowaniu tej klasy.

Użytkownik może przeglądać listę urządzeń używających punktu dostępu, ograniczyć szybkość dystrybucji internetowej, określić liczbę jednoczesnych połączeń.

Aby pobrać narzędzie, odwiedź oficjalną witrynę internetową. Aplikacja jest rozpowszechniana bezpłatnie.

Connectify Hotspot

Program do laptopa do dystrybucji WiFi Connectify jest dostarczany w kilku wersjach. Większość użytkowników będzie miała wystarczająco dużo wolnej edycji. Cena płatnych wersji rozpoczyna się od 2500 rubli, więc zakup narzędzia nie jest praktyczny. Za takie pieniądze można kupić router bezprzewodowy. Główną zaletą narzędzia jest wsparcie większości popularnych wersji systemu Windows. Aplikacja działa nawet w XP.

Podczas instalacji nowa usługa Wi-Fi zostanie dodana do systemu operacyjnego. Program rozprowadzania Internetu wymaga ponownego uruchomienia komputera po zainstalowaniu. Ponadto narzędzie zostanie uruchomione automatycznie za każdym razem, gdy komputer jest włączony.

Po pierwszym uruchomieniu program wyświetli krótką informację o sobie. Na tym ekranie wystarczy kliknąć przycisk Dalej, bez czytania. W tym oknie nie ma użytecznych informacji. Na drugim i trzecim ekranie kliknij link Use Hotspot Lite. Nie wprowadzaj informacji w pola znajdujące się w tych oknach.

Konfiguracja połączenia jest standardowa, ale zmiana nazwy punktu dostępu na bezpłatną wersję narzędzia nie będzie dozwolona. Po skonfigurowaniu i uruchomieniu dystrybucji film zostanie otwarty na ekranie. Uważaj, że nie jest to konieczne, możesz natychmiast go wyłączyć.

Zaleca się użycie tej aplikacji, jeśli żadne inne narzędzie nie poradzi sobie z operacją, taką jak dystrybucja WiFi (Windows 8). Program ma wiele niedociągnięć i ma niewielką przewagę nad innymi produktami.