686 Shares 6490 views

Każdego dnia piję piwo – jak zamknąć? Konsekwencje picia piwa

Historia gotowania i picia piwa ma kilka tysiącleci. To zostało zrobione w starożytnych Chinach, Sumerze, Egipcie i Grecji. Wspomina się o listach kory brzozowej z Nowogrodu. Piwo było warzone z pszenicy i jęczmienia, żyta i prosa, ryżu i owoców. W średniowiecznej Europie mnisi znacznie zwiększyli technologię zaparzania, wprowadzoną do chmielu na receptę.


We współczesnej Rosji konsumpcja piwa, według różnych szacunków, wynosi od 30 do 40 procent całkowitej ilości alkoholu (w ilości czystego alkoholu). W ostatnich latach nastąpił pozytywny trend w naszym kraju, aby zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu, w tym piwa. Coraz więcej osób szuka odpowiedzi na pytanie: "Jeśli piję piwo każdego dnia, jak zamknąć?"

Co to jest piwo?

Piwo jest napojem alkoholowym, w którym podczas fermentacji brzeczki powstaje alkohol etylowy (specjalnie przygotowany wodny roztwór substancji roślinnych lub słodu). Wymagania dotyczące surowców, parametrów fizycznych i chemicznych oraz technologii wytwarzania piwa podlegają regulacji poprzez system norm krajowych i międzypaństwowych.

Normy na terytorium Rosji wskazują, że etanol nie powinien być dodawany do przygotowywania piwa. Zawartość alkoholu w piwie waha się od 2 do 8 procent. Tak zwane "piwo bezalkoholowe" zawiera również alkohol, ale jego udział nie przekracza 0,5%. Tak więc warto zadać pytanie: "Ile pije piwo bez szkody dla zdrowia?"

Jaka medycyna oficjalna mówi

Picie alkoholu jest integralną częścią europejskiej kultury. Różne ludy tworzyły stabilne tradycje związane z piciem, związane z różnego rodzaju rytuałami i ceremoniami, a także z codziennymi zwyczajami gastronomicznymi. Z drugiej strony, badania medyczne wskazują na bezwarunkową szkodę alkoholu ludzkiemu organizmowi. Aby nie rzucić się w skrajności, Światowa Organizacja Zdrowia zaproponowała tzw. Dopuszczalne normy dotyczące spożywania napojów alkoholowych.

Normy te stosowały pojęcie standardowej dawki alkoholu, która wynosiła 10 gramów. Średnio odpowiadało 250 ml piwa. Dopuszczalne było spożywanie alkoholu nie więcej niż dwa razy w tygodniu w ilości do 2 dawek dziennie. Jeśli na przykład człowiek spożył więcej niż 40 gramów alkoholu dziennie, to uważano je za szkodliwe. Wydaje się, że odpowiedź na pytanie: "Czy można pić piwo?" – otrzymał. Jednak ze względu na wzrost liczby zachorowań na alkohol i alkohol, Europejski Komitet WHO wydał zalecenia dotyczące ograniczenia spożywania alkoholu. W tym samym czasie dochodziła do wniosku, że bezpieczne dawki alkoholu nie mogą być z zasady. Jaki był powód takiego radykalnego podejścia?

Jak nadmierna konsumpcja piwa wpływa na serce

Piwo zawiera substancje, z powodu których istnieje relaksujący efekt odurzający. Dlatego regularne spożywanie piwa prowadzi nie tylko do uzależnienia od alkoholu, ale także od postrzegania go jako środka uspokajającego. Ktoś mógłby powiedzieć: "Więc co? Piję piwo każdego dnia!" Konsekwencje takiej postawy mogą być bardzo godne pożałowania. Po pewnym czasie bez piwa staje się trudne do uspokojenia i odpoczynku. Częstotliwość konsumpcji i ilość napojów wzrastają, są nadużycia alkoholowe. Po pierwsze, system sercowo-naczyniowy jest atakowany.

Piwo jest szybko wchłaniane przez organizm, powodując efekt napełniania naczyń krwionośnych. Po kilku latach regularnego spożywania piwa rozwija się żylaki, rozwija się arytmia, a ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej wzrasta. Serce staje się zwiotzone, a jej ściany są zgrubne i gęste.

Jest to określenie "serce piwa" – jest to obserwowane w badaniu radiograficznym zespołu o zwiększeniu wielkości serca, które z czasem może prowadzić do niewydolności serca iw konsekwencji zwiększyć prawdopodobieństwo zgonu z powodu udaru mózgu.

Inne ciała

Piwo zawiera elementy fermentacji. Wraz z alkoholem tworzą agresywny drażniący układ trawienny. Wystąpiła nadmierna emisja dwutlenku węgla, znacznie rozciąga żołądek. Jest efekt "piwo piwa". Bliznowica regeneruje, trawienie się pogarsza. Działanie trzustki jest zakłócone. Istnieje niebezpieczeństwo przewlekłego alkoholowego zapalenia żołądka.

Stopniowa akumulacja alkoholu ma destrukcyjny wpływ na wątrobę. Eksperci odnotowują ryzyko zapalenia wątroby, które może wystąpić w postaci utajonej.

Nie mniej niebezpiecznym jest nadmierne użycie piwa na nerkach. Pracują w trybie wysokiego obciążenia. Istnieje pranie z organizmu ważnych pierwiastków śladowych. Woda naruszona i równowaga kwasowo-zasadowa. Nerki same zmniejszają się wraz z upływem czasu.

Kobiety z nadmiernym spożyciem piwa od kilku lat mają zwiększone ryzyko rozwoju raka piersi.

To wszystko prowadzi nieuchronnie do myśli: "Piję piwo każdego dnia … Jak zamknąć?"

Szczególne efekty piwa na mężczyzn

Wielu ludzi lubi pije piwo wieczorem po pracy. Korzyści i szkody dla mężczyzn tego zwyczaju, oczywiście, zależą od prawidłowości i ilości spożycia napoju. Medycyna zaleca, aby jakikolwiek alkohol, w tym piwo, był ograniczony do minimum.

U mężczyzn, którzy regularnie piją więcej niż 0,5 litra piwa dziennie, z czasem maleje produkcja męskich hormonów. Surowce stosowane w przygotowaniu piwa zawierają substancje analogiczne do żeńskich hormonów płciowych. Wkraczając w męskie ciało w nadmiarze, powodują zmiany w układzie endokrynologicznym. Rozpoczyna się feminizacja męskiego ciała. Zewnętrznie objawia się to wzrostem tkanki tłuszczowej na biodrach i bokach, zwiększeniem gruczołów sutkowych oraz powiększeniem miednicy. Zmniejszenie funkcji seksualnych i pożądanie seksualne. A jeśli wziąć pod uwagę przyrost masy ciała, nieuniknione przy częstym użyciu piwa, staje się oczywiste, że trzeba znaleźć odpowiedź na pytanie: "Jak wypuścić piwo wieczorem?"

Zjawisko alkoholizmu piwa

Jest zdania, że alkoholizm jest chorobą związaną z używaniem silnych duchów. "Czy pije piwo codziennie alkoholizm? To płynny chleb!" – Tak więc, niestety, fani froth myślą.

Wielu uważa piwo za nieszkodliwy napój relaksacyjny. Jest szeroko reklamowany, stosunkowo niedrogi i ma niski koszt. Jego użycie nie wymaga powodu, ani nie tworzy specjalnej uczty. To codzienna rutynowa forma, która stwarza warunek bezkrytycznego postrzegania ilości i prawidłowości spożycia piwa, przyczynia się do powstawania zależności psychicznej i fizjologicznej. Smaki i kojące właściwości piwa nie tworzą właściwej motywacji do zwalczania jej przyciągania, jak na przykład w przypadku nadmiernego spożycia wódki. Zamiast mówić sobie: "Każdego dnia piję piwo, jak mogę wycofać się"? Osoba dyskretnie traci wolę i czujność.

Tymczasem regularne spożywanie piwa towarzyszy stopniowemu wzrostowi ilości alkoholu etylowego wchodzącego do organizmu. Komórki stopniowo akumulują toksyny alkoholowe, zwiększając głębokość zatrucia. W rezultacie, po jakimś czasie rozwija się alkoholizm piwa, który często zmienia się w chroniczny alkoholizm. Każdy, kto pije 3 litry piwa przez długi czas każdego dnia potrzebuje leczenia od eksperta w dziedzinie narkotyków.

Cechy walki z alkoholizmem piwa

Alkohol piany jest klasyfikowany jako ciężki wariant alkoholowy. Problem pogłębia fakt, że same ofiary często rzadko szukają pomocy od narcyzona lub psychiatrę. Z reguły są to pacjenci kardiologów, narzekają na nerki, wątrobę i żołądek. Ale główną przyczyną wszystkich tych zaburzeń jest właśnie nadmierne użycie piwa, zarasta z czasem na stabilną zależność.

Takich ludzi trzeba przekonać do poddania się leczeniu uzależnień, ponieważ nie uważają się za alkoholików. Ważną rolę w tym należy od krewnych. Jeśli zaczniesz zauważać, że twój mąż codziennie pije piwo ponad 1 litr piwa, robi się zirytowany swoją nieobecnością, piją piwo, nie mogę się zrelaksować bez butelki piany, nadszedł czas na podejmowanie zdecydowanych działań. Oczywiście najlepiej skontaktować się ze specjalistą natychmiast. Czasami jednak, z różnych powodów, przekonanie osoby do narkotyku jest bardzo trudne.

Jak pomóc bliskim

Przede wszystkim problem należy zgłosić. Na taką rozmowę trzeba starannie przygotować. Zbadaj artykuły, znajdź odpowiedni moment. Nie należy skupiać się na całkowitym zakazie picia piwa – należy wyjaśnić szczegółowo w kontekście niedopuszczalności zbyt częstego używania korzyści i szkody dla mężczyzn pijących piwo.

Trzeba się dowiedzieć, dlaczego ktoś jest przyciągany do piwa. Spróbuj zaplanować wspólnie następny weekend lub czas po pracy. Zmień sytuację, trochę czasu na coś ciekawego. Jeśli zdecydujesz się na zdrowie, możesz wspólnie uprawiać sporty. Jeśli sprawa jest w firmie, musisz wymyślić okazję spotkać się rzadziej z miłośnikami piwa. Jeśli sytuacja poszła daleko, musisz stworzyć motywację do wizyty u lekarza. Może to być pozytywne, związane, na przykład, z zadaniami samodoskonalenia, poprawy zdrowia i relacji w rodzinie. Możliwość zastosowania i negatywna motywacja związana z możliwymi stratami w przypadku kontynuacji podobnego stylu życia.

Jak sobie pomóc

Jeśli w pewnym momencie poczujesz, że zwykła butelka piwa już nie przynosi dawnej przyjemności, jeśli budziłeś się rano z ciężką głową i spuchnięciem, pomyślałeś: "Każdego dnia piję piwo – jak zamknąć?", Oznacza, że nadszedł czas, a nie odkładanie , Rozpocznij nowe życie! Najważniejsze jest stworzenie niezbędnego nastroju psychicznego i podjęcie zdecydowanej decyzji, aby podążać nowym sposobem życia. Przecież wszystko jest nudne z czasem, a piwo nie jest wyjątkiem. Oczywiście, trudno jest natychmiast porzucić zwykły napój. Można jednak spróbować wprowadzić pewien rytuał spożywania piwa, na przykład tylko w weekendy i nie więcej niż szklankę pod specjalnie przygotowanym półmiskiem.

Ważne jest, aby myśleć za pomocą środków samokontroli, wszelkiego rodzaju motywatorów. Być może znajdziesz dla siebie dobry powód, dla którego warto zrezygnować z alkoholu. Na przykład zakup samochodu lub chęć poświęcić więcej czasu rodzinie. Musisz zrozumieć, że nie powinieneś zarządzać butelką piwa, ale siebie.

Jeśli uważasz, że nie radzisz sobie z sytuacją, skonsultuj się z lekarzem. Nie wstydź się prosić o pomoc w zajmowaniu się uzależnieniem, dopóki nie spowoduje nieodwracalnej szkody dla zdrowia i życia.

Jakie trudności mogą wyniknąć

Jeśli regularnie spożywa się piwo przez długi czas, przygotuj się w przypadku odmowy stawienia czoła pewnym problemom. Należy rozumieć, że stosowanie alkoholu rodzi zależność fizjologiczną i psychologiczną. Dotyczy to zwłaszcza piwa, ponieważ jego użycie ma relaksujący i lekko osłabiający efekt.

Możliwe problemy można warunkowo podzielić na problemy psychologiczne i zaburzenia fizjologiczne w pracy organów. Będziemy musieli zrezygnować z wielu nawyków, zmienić krąg komunikacji, nauczyć się radzenia sobie z wahaniami nastrojów. W tym samym czasie, w związku z zaprzestaniem spożycia alkoholu, bezsennością, może wystąpić drżenie kończyn, ból głowy i mięśni. Wszystko to musi być przezwyciężone przez silny wysiłek. W przypadku, gdy sytuacja jest poważna i zaniedbana, odmowa alkoholu powinna być nadzorowana i towarzyszyć jej opiece medycznej.

Wnioski

Ze wszystkich niebezpieczeństw, które są zagrożone przez nadmierne spożycie alkoholu, należy jednak uznać – nie piwo, które winić winę za to, że osoby spożywają je zbyt często i zbyt wiele. Piwo jest pyszne iw pewnym sensie przydatne produkty, jeśli traktujesz je z należytym zrozumieniem.

Badania wykazały, że piwo zawiera wiele przydatnych mikroelementów i witamin. Niektórzy eksperci twierdzą, że przy umiarkowanym lub sporadycznym użyciu piwa może mieć pozytywny wpływ. Nie ma potrzeby zniżania tradycji gastronomicznych tego czy innego obszaru. Ale problem polega na tym, że odpowiedź na pytanie, czy można pije piwo i ile może być spożywane ma charakter czysto indywidualny. A jeśli weźmie to odpowiedzialnie, zawsze możesz dokonać właściwego, niezależnego wyboru.

367 shares 3329 views
Jak zacząć dzień dobry
197 shares 8009 views
Jak ludzie przestaną pić?
191 shares 1800 views
Jak porzucić alkohol na zawsze?
617 shares 9928 views