330 Shares 9762 views

Wysokie ciśnienie krwi. Co robić i jak z nim walczyć?

Wielu ludzi, zwłaszcza gdy zmienia się pogoda, skarżą się na bóle głowy, kołatanie serca, nieregularne serca, nudności, złe samopoczucie, zaburzenia snu. Często przyczyną jest zwiększone ciśnienie. Co robić w takich przypadkach? Jeśli od dawna cierpi na nadciśnienie, to bez wątpienia jesteś obniżenie jego przygotowania. Nie zapomnij zabrać je do czasu i starają się kontrolować swoje ciśnienie krwi. To powinno być wykonywane regularnie, a nie sporadycznie.


Zdarza się, że wzrost ciśnienia nie towarzyszy pogorszenie zdrowia. Jednak może to spowodować poważne komplikacje, do udaru mózgu. Dlatego tabletki z wysokim ciśnieniem krwi powinny zawsze nosić. W tej choroby, muszą być przyjmowane regularnie przez całe życie. Normalne ciśnienie – to 120/80 mm Hg. kolumna. Poprzez zwiększenie górnego i dolnego ciśnienia o 20 mm w spoczynku możemy mówić o łagodnym nadciśnieniem tętniczym. Ciśnienie większe niż 160/100 mm Hg. Art. już mógł stawić czoła komplikacji.

Wysokie ciśnienie krwi jest zalecane więcej odpoczynku, aby uniknąć konfliktu, chodzić na świeżym powietrzu, możliwe do podjęcia pracy fizycznej. Należy ograniczyć ilość płynów i soli w pokarmu, rzucić palenie i alkohol. Jeśli istnieje nadmiar masy ciała, przejść na dietę naprawczych. Wiadomym jest, że ludzie, którzy mają nadwagę bardziej nasilone nadciśnienie.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi po raz pierwszy ujawnił, co zrobić, można wyjaśnić z lekarzem. konieczne jest, aby odnosić się do niego, gdy objawy choroby. Konieczne może być również kardiolog, nefrolog, endokrynolog i innych specjalistów. Przyczyny wzrostu ciśnienia może być inna. Najpierw trzeba wyeliminować chorób narządów wewnętrznych i gruczołów dokrewnych, które mogą towarzyszyć nadciśnienie.

Przykładowo, często może być pod ciśnieniem, z chorobami nerek. Co robić w takim przypadku lekarz wyjaśni nefrologa. Choroby tarczycy i kory nadnerczy również występować nadciśnienie. Gdy badany nie wykazuje choroby, prowadząc do zwiększonego ciśnienia, zwykle z rozpoznaniem nadciśnienia tętniczego.

Co ją powoduje? Niestety, jego etiologia nie jest do końca jasne. Jeśli nie ma pierwotne uszkodzenie niektórych konkretnych narządów, ale wzrost ciśnienia jest trwałe. Głównym czynnikiem wpływającym na jej powstania i rozwoju, zgodnie z długim lub silnego stresu emocjonalnego. czynniki są cechy osobowości, wpływ środowiska zewnętrznego, dziedziczność. W wyniku tego wszystkiego rozwija naruszenie z neurohumoralnej regulacji, co prowadzi do wzrostu ciśnienia.

Początek choroby w niektórych przypadkach związana jest z okresami zmian hormonalnych. Na przykład, kobiety w okresie menopauzy często pojawia się zwiększone ciśnienie. Co jeśli to był przeszkadza?

Być może w tym przypadku potrzebne jest leczenie, nie tylko lekarzem, ale także ginekologa-endokrynologa. Leki estrogenów w wielu przypadkach ułatwia klimakterium i pomaga normalizować ciśnienie.

Leki przewidziane do nadciśnienia, są podzielone na kilka grup. Centralnie, środki sympatolityczne, środki działające blokery kanału wapniowego, adrenergiczne, leki moczopędne, inhibitory ACE. Leczenie skojarzone może być przypisane do różnych grup leków. W każdym przypadku leczenie jest przepisywany indywidualnie.

W początkowych stadiach skutecznych środków ludowej jako ziołowych. To opłaty, które obejmują aronii, głogu, waleriana, skrzyp, chaber, Baikal jarmułkę, Cudweed, Motherwort i niektóre inne rośliny.

Regularne i terminowe leczenie nadciśnienia pozwala w pełni żyć i zapobiega powikłaniom. Nie zapominaj o tym. Dobre zdrowie dla ciebie!