694 Shares 1935 views

Jak niebezpieczne zastój żółci?

Jeśli podsłuchu prawy górny kwadrant i czuć się nieswojo, może to oznaczać, że masz problemy z wątroby lub pęcherzyka żółciowego. Zapalenie dróg żółciowych – jest jedną z najczęstszych chorób, w których organizm sam zaczyna atakować żółciowe. W rezultacie, są one zwężone, zaczyna rozwijać zastój żółci, która następnie koroduje tkanki wątroby.


Spójrzmy na strukturę pracy żółci. Tak więc, wszystkie komórki wątroby są wyposażone w drogach żółciowych, które są podłączone do przewodów, przez które jesteśmy zainteresowani substancja dostaje się do pęcherza moczowego. Kiedy osoba zużywa żywności, istnieje aktywny redukcja organizmie. Żółć wejściu do dwunastnicy rozkładać tłuszcze: podzielić je na małe cząstki, które są następnie absorbowane w jelitach. Jeśli zaznaczysz to się dzieje, tłuszcz nie jest trawione i wchłaniane.

Jest on utworzony, gdy zastój żółci, zaczyna pałaszować w tkance Kanały i wątroby. W ogóle, człowiek może znaleźć się na oznak choroby. Symptomatologia, który jest zastój żółci, co następuje:

 1. Człowiek zaczyna „czuć” wątrobę, jest dyskomfort w tej dziedzinie.
 2. Słabością.
 3. Zażółcenie skóry.
 4. Ciemne zabarwienie moczu.
 5. Cal straci swoją barwę, staje się coraz bardziej blada.
 6. Swędzenie i pieczenie, które pojawiają się na skutek zmniejszenia wydzielania żółci.

Dzieje się tak dlatego, że jest stagnacja, a sam pigmenty żółciowe, na przykład, bilirubina, dostają się do krwi. Dlatego osoba, zażółcenie skóry. Mocz się odcień piwo ponieważ bilirubiny po filtracji w nerce jest w pęcherzu. Ponieważ nie spływa żółć do jelit, odchody nie są pomalowane i staje się bezbarwny. Ponieważ dzięki stagnacji występuje przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, może spowodować osteoporozy – kruche kości.

Naruszenie wytwarzanie żółci i naruszenia jej odpływ – są głównymi czynnikami powodującymi zastoju żółci. Przyczyny tej choroby, po pierwsze:

 1. Pokonaniu wątroby wirusowe.
 2. Alkohol.
 3. Wpływ leków.
 4. Kontakt z wątroby substancji toksycznych.
 5. Marskość wątroby.
 6. Infekcja bakteryjna.

Naruszenie drenaż żółci może być wywołane Artezio gruźlicy lub marskości żółciowej, sarkoidoza i innych chorób.

Aby zdiagnozować ten zastój, nakazać badania krwi i USG. Jeśli cholestazę (zaburzenie żółciowych wejściu do dwunastnicy) jest w zaawansowanym stadium, rozpoznanie określa, że wątroba jest zwiększona, węzły mogą być utworzone na powierzchni. Jeśli zastój żółci w pęcherzyku żółciowym rozpoczęła stosunkowo niedawno, władze nie wzrosły w rozmiarze.

Jeśli znalazłeś tę chorobę, trzeba wykonać pewną dietę. Przede wszystkim, trzeba ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych i wzbogacić swoją dietę z tłuszczów roślinnych. wymagane jest dalsze leczenie, należy wyznaczyć lekarza zgodnie ze specyfiką swojej kondycji.

Czasami, kiedy żółć stagnacja prowadzi do rozwoju stwardnienia choroby wątroby mogą wymagać interwencji chirurgicznej. W tym przypadku technika endoskopowa używany – bezszwowych przewodów przedłużaczy. Jednak metoda ta jest środkiem ostatecznym uciekają w przypadku całkowitego braku efektu leczenia zachowawczego. Jeśli człowiek będzie słuchać swojego ciała, to jest czas, aby uświadomić sobie, że jest zaniepokojony, a wizytę u specjalisty (gastroenterologa lub chirurga). Następnie operacja można uniknąć.

Dlatego głównym zadaniem – aby nie pozwolić rzeczy według własnego rytmu i monitorowania własnego zdrowia, ponieważ jest to w każdym jednym.