500 Shares 9782 views

Hero Miasto Wołgograd. Herb Wołgograd: historia i opis

płaszcz miasto broni – jest zatwierdzony przez rząd emblematu, który wyświetla elementy, które odróżniają tę wieś od innych podobnych. To może być miecze, tarcze, pole, forteca – słowem, co jest typowe dla pewnego obszaru. Elementy historyczne mogą być także obecne na nim. Na przykład, nowy herb zdobi Order Wołgograd. Wskazuje on, że miasto otrzymało tytuł Bohatera. Ale to trochę później. Przed przystąpieniem do opisu herbu Wołgograd, chciałbym krótko powiedzieć o samym mieście, w celu lepszego zrozumienia znaczenia symboli umieszczonych na godłem państwa.


Krótkie wprowadzenie do miasta

Hero Miasto Wołgograd położony jest w południowo-wschodniej części Rosji, w dolnym biegu Wołgi. Ma ponad 1 milion mieszkańców. Od 1274 do 1377 roku w miejsce Wołgograd Horda była osada w 1589-m Tsaritsin powstała tutaj. Następnie został zatwierdzony pierwszy herb Wołgograd. Nazwa została zmieniona w 1925 r. Następnie miasto stało Stalingrad, aw 1961 roku został przemianowany Wołgograd. Od 1965 roku dumnie nosi tytuł Heroic City. W 1968 roku przyjęła nowy herb, który został zatwierdzony w dniu 4 marca.

Niniejszy Wołgograd – kwitnienie, rosnąca metropolia, port rzeczny, węzeł kolejowy, centrum kultury. Gospodarka jest w głównej ciągnika, aluminium, żywności, przemyśle rybnym. Wołgograd atrakcje: Hall of Military Glory pomnik Pamięci kompleksie „Kurhan Mamaja”, „Avenue of Heroes”, Centralny wał, „Bitwa pod Stalingradem” muzeum-rezerwatu, rzeźby „Ojczyzna nazywa” i innych.

Płaszcz z Tsaritsyno

Wołgograd Herb w przeszłości wyglądała nieco inaczej. Od 1730 roku jest on używany do banerów wojskowych. Reprezentuje znamenny herby, góruje nad korony. W środku były przedstawione leżący w poprzek dwóch ryb rodziny jesiotrowatych. Zostały one namalowane na czerwonym tle.

W 1854 roku objął oficjalny herb miasta. Jego przyjęty Mikołaja I. Został on podzielony na dwa pola: niebieski unosić się na górze, czerwony – od dołu. Na szczycie wieży był kamień. Na czerwonym tle przedstawiono jesiotra, połowy są prowadzone na dużą skalę. A niebieska część herbu symbolizuje Saratov. Nieco później, dodano cesarskiego koron i dębowych wieńca. Atrybuty te są wskazane na temat statusu prowincjonalnego miasta.

Lata powojenne

W 1965 roku pojawiło się pytanie o stworzenie nowego symbolu. Wynikało to z wielkiej zmiany. Po zakończeniu II wojny światowej miasto otrzymało tytuł bohatera. Oczywiście, takie zdarzenie miało być wyświetlane na głównej logo. W 1968 roku herb Wołgograd była następująca: to lewy czerwony-niebieski, ale są odwrócone, a nawet dodaje się do porządku, pszenicy bieg snob. Górna część wojnie uosobieniem. Na czerwonym tle (krew zmarłych mężczyzn i ich odwadze) przedstawia nagrodę bohater-miasto oraz niebieski (niebo) – koło zębate (rozwój przemysłowy), z którego kiełkującej pszenicy. Ten ostatni jest symbolem bogactwa i krainy obfitości. Niebieskie i czerwone pole jest podzielony zielony pasek – wstążka medal „dla obrony Stalingradu”.

nowe pomysły

Na początku XXI wieku, propozycje zostały wykonane na małych zmian w logo. Wołgograd Herb proponuje dodanie żołnierza Armii Czerwonej i Tsaritsyno pułku, wracając do poprzedniego obrazu z jesiotra. Zamówienie zostanie przeniesiona do dołu i ramki wstążki lub wieniec z liści dębu. Inna opcja: kobieta z mieczem na czerwonym tle, symbolizujący wojny, a u jego podnóża – skrzyżowane dwa jesiotra. Jednakże, 2015 żaden z herbem nie został przyjęty.