283 Shares 3700 views

Serbia atrakcje – miejsca, które nevozhmozhno zapomnieć

Atrakcje Serbia … Co wiemy o nich? Po tym wszystkim, nie tak dawno temu kraj ten nie został uznany popularnym turystycznym i niewielu podróżnych, czy dostali się tutaj, prawdopodobnie przypadkowo. I bardzo dobry powód, bo to jest miejsce, gdzie znajduje się wiele zabytków. Mimo licznych wojen, większość z nich, nawiasem mówiąc, jest w dobrym stanie.


Możemy śmiało powiedzieć, że średniowieczne klasztory, starych budynków w miastach i unikalnych kompleksów przyrody – to wszystko dzisiaj jest bardzo interesujące dla turystów.

Część 1. Atrakcje Belgrad (Serbia)

Jest mało prawdopodobne, że ktoś zdecyduje się zakwestionować faktu, że serce Serbii jest uważany za miasto Belgrad. Jest wypełniona wspaniałej historycznej atmosferze. Aleje, place i zaułki – wszystko w tej wsi można powiedzieć dociekliwych turystów z bohaterskiej przeszłości.

W centrum Belgradu, można zobaczyć starą europejską zamek, wykonany z białego kamienia i nosi nazwę Kalemegdan. Warto odwiedzić, i znajduje się w Muzeum Wojskowego. Aby zachowały średniowieczne bramy. Dziś twierdza są groby muzułmanów i prawosławnych kościołów.

Blisko starożytnych fortyfikacji jest stara część miasta. Jest tu teraz się nie tylko muzea i pałace, ale również reprezentacyjny restauracje. Kolorowe kwartał Skadarlija, uroczy jego starożytny atmosfera, Ada Siganliya Park, pozostałości umocnień, których budowa nawiązuje do różnych epok historycznych – to tylko część tego, co ma do zaoferowania swoim gościom wspaniałe miasto.

Rozdział 2. Atrakcje Serbii. sąsiedztwo stolicy

Pamiętaj, aby odwiedzić Belgrad i otoczenie. Dlaczego? Tak, bo tu podróżnych o każdej porze roku i niemal każdej pogodzie na pewno znajdziesz coś do zrobienia. Na przykład, w pobliżu stolicy, w miejscowości Smederevo jest niesamowite płaskim Brankavicha Castle (Zamek największy tego typu w Europie).

W Kragujevac jest stara katedra, kiedyś zbudowany w stylu bizantyjskim. W średniowiecznych klasztorach Mileseva i Zica turyści z pewnością poczuć niesamowitą atmosferę z odrębnego pokoju i harmonii.

Prijepolje Klasztor – miejsce przechowywania relikwii Sv.Savvy z Trnowo. Można też zobaczyć „Biały Anioł z Mogiły” – świat słynny fresk.

SEKCJA 3. Charakterystyczne Serbii: Nis, Novi Sad i Subotica

Miasto Nis jest zaskakująco los, co było spowodowane jego nietypowym miejscu: na skrzyżowaniu krajach zachodnich i wschodnich. I współczesne Serbskie dzieci są nadal zachwyceni słuchać bajek i legend związanych z tą krawędzią i przetrwały do naszych czasów.

Starożytne klasztory, niesamowite słynne budynki (śmierć Gate Tower Paddle), Christian krypta wcześnie jest na obrzeżach miasta, bizantyjskiej i wczesne bazylik chrześcijańskich, kąpiele – to wszystko przyciąga wielu turystów, entuzjastyczny badanie przeszłości.

Ale to niesamowite zabytki Serbii nie kończy. W stolicy Wojwodiny, Novi Sad jest twierdza Petrovaradin.

Miasto wydaje się być szczególnie zorganizowane tak, że podróżni chcesz odwiedzić go ponownie. Obecnie wieś ma wspaniałe hotele wysokiej klasy, wyposażone zgodnie ze wszystkimi wymaganiami współczesnych turystów, i smaczne i niedrogie posiłki mogą być w jednej z restauracji urządzone są w stylu średniowiecznym.

W Nowym Sadzie, w pierwszej kolejności zaleca się odwiedzić muzeum rewolucji, Sztuki i Archeologii. Z wielkim zainteresowaniem jest również wizyta w klasztorze franciszkańskim św Ivan Capistrano szpitala wojskowego Petrovaradin.

W Subotica, która znajduje się na północy kraju, w pobliżu granicy węgierskiej, połowa ludności, oprócz serbski, również właścicielem i języka węgierskiego. Jednak język angielski jest bardzo powszechne, szczególnie wśród młodych ludzi. U bram miasta rozpoczyna się nieporównywalne stepowej Pusta. Miasto Subotica dziwnego przyciąga wielu turystów. Pozostawić wrażenie zwiedzić Stary Ratusz, Galeria Sztuki w Parku Lenina biskupi Subotica, gotycka katedra, złożonego Gradska wykładaniem i Palace Reyhlya.

Jak wiecie, dla tych, którzy chcą nie tylko do zapoznania się z historią i architekturą, ale również dobrze wypocząć, jest to najlepiej nadaje się krajem jak Serbia, atrakcji, zdjęć i pamiątek, które zachwyci nawet najbardziej zaprawiony samotnie.