527 Shares 1214 views

Niezrozumiałe diagnoza „hipertermii złośliwej”

Jedną z przyczyn śmierci na stole operacyjnym jest rzadką chorobą „Hipertermia złośliwa”. Podstawą dla tej choroby, to zaburzenia metabolizmu w tkance mięśni, które są wynikiem ogólnego znieczulenia. Jej objawy to duszność, gorączka, i serca, co może prowadzić do śmierci.

Hipertermia złośliwa jest chorobą, która jest dziedziczona. To nie objawiać do czasu, gdy dana osoba nie otrzyma dawkę znieczulenia. Nawet fakt, że choroba nie manifestuje się w rodziców, gdyby były znieczulone, nie znaczy, że nie są one nośnikiem genu, który jest przekazywany do dzieci i pokazać im.

Choroba ta nie pojawia się znikąd. Do jej rozwoju wymaga predyspozycję genetyczną lub choroby nerwowo. Bardzo silny sygnał dla lekarzy powinno być tak, że ktoś z krewnych pacjenta, które powinny być wykonane znieczulenie, zmarł w trakcie znieczulenia, ponieważ jest prawdopodobne, że była to śmierć była hipertermii złośliwej. Jeśli masz pracę, konieczne jest zwrócenie się do krewnych, czy nie było w rodzinie ludzi, którzy byli chorzy w trakcie znieczulenia, a jeszcze bardziej – a nie czy ktoś umarł podczas operacji. Jeśli takie przypadki były, należy poinformować o tym lekarza.

Ponadto, hipertermię złośliwą mogą wystąpić u pacjentów z dystrofii mięśniowej Beckera, dystrofię mięśniową Duchenne'a, jak również kilku innych zaburzeń nerwowo-mięśniowych.

Hipertermii złośliwej nie jest leczona. Jedynym skutecznym lekarstwem, które pozwala zaoszczędzić pacjentowi, który podczas znieczulenia wykazywały oznaki choroby, to dantrolen lek. W USA, na przykład, nie jest zakaz wprowadzania do znieczulenia, jeśli w szpitalu z jakiegoś powodu nie ma dantrolen. Ale w Rosji, ten lek nie jest zarejestrowany, a zatem nie na sprzedaż.

Ponieważ jedynym lekarstwem na hipertermii złośliwej w Rosji jest zabronione, jedyną rzeczą, która pozostaje – to jest zapobieganie chorobom. Jeśli Twoja historia rodziny związane z nietolerancją znieczulenia, lub chorobami nerwowo-mięśniowymi, to koniecznie należy powiadomić lekarza. Jeśli masz pracę, to istnieje szansa, że podczas znieczulenia manifest hipertermii złośliwej. W onkologii, operacji lub, powiedzmy, zwykle zapalenie wyrostka robaczkowego, wartości ma.

Jeśli stół operacyjny trafia pacjent z predyspozycją do choroby, lekarz (i bardzo cierpliwy zbyt) powinno się zwrócić uwagę na następujące punkty:

– znieczulenie u tych pacjentów jest surowo zabronione używać leki, takie jak leki zwiotczające mięśnie i wziewnych środków antyseptycznych ditilina. Inne leki stosowane w narkozie praktycznie bezpieczny w hipertermii złośliwej;

– przed rozpoczęciem podawania u uśpionego pacjenta z narkozy i aparatura do oddychania muszą być usunięte na wyparce (pojemnik, który jest wypełniony środkiem znieczulającym do inhalacji);

– Układ jest wąż, który doprowadza się do mieszaniny oddychania pacjenta należy wymienić na nowy;

– Przed podłączeniem do pacjenta aparatury znieczulenia oddychania, powinna ona wynosić około pół godziny, aby utrzymać go włączone „idle”. Działania te są konieczne, aby oczyścić maszynę z anestetyków wziewnych, które są używane podczas poprzedniej operacji.

Wszystkie te działania pomogą zmniejszyć ryzyko dla pacjentów, u których teoretycznie może zagrozić hipertermii złośliwej. Leczenie tego poważnego powikłania znieczulenia w naszym kraju jest niemożliwe.

Niestety, Rosja nie prowadzi statystyk przypadków hipertermii złośliwej. Jednak w Stanach Zjednoczonych mają takie statystyki, i to jest rozczarowujące: około 200 przypadków rocznie. Na podstawie danych dotyczących liczby ludności, w Rosji takie przypadki powinny być około 100. W tym przypadku, Stany Zjednoczone traktowane dantrolenom hipertermii złośliwej, co znacząco zmniejsza śmiertelność z powodu tej choroby. Ale w Rosji ten lek nie jest, a jeśli dana osoba rozpoczęła atak podczas znieczulenia, szanse na ratunek są minimalne.