165 Shares 8164 views

Merceryzowanej egipskiej bawełny: właściwości, zalety i wady

Egipska bawełna jest uważana za najlepszą na świecie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ dla wysokiej jakości naturalnych składników tylko naturalne barwniki stosuje jej wytwarzania. przędza bawełniana jest doskonałym wyborem dla artystów, którzy wymagają korzystania z przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych materiałów.


Jaka jest procedura merceryzowanie bawełnę?

Merceryzacji metoda przetwarzania nie są odpowiednie dla wszystkich odmian bawełny. Aby uzyskać tkaniny high-end, materiał wyjściowy powinna być inna wyjątkowa jakość. Dlatego też, procedura jest poddawana głównie długie zszywek bawełny elitarne odmiany.

Egipska bawełna jest przetwarzany przez merceryzacja następująco:

  1. Nitki materiału moczy się w słabym roztworze sody kaustycznej. Przebieg procesu jest sterowana za pomocą zautomatyzowanych systemów służących do śledzenia skuteczności materiału, gdy jest on przetwarzany. W rezultacie, egipska bawełna nabywa zdolności do barwienia i stają się bardziej wytrzymałe.
  2. Następnym krokiem jest wybielanie włókien, która pozwala, aby zneutralizować działanie roztworem alkalicznym wodoru. Następnie przędzy barwionej bawełny. Zatem włókna stają się trwałe i nasycone barwy.
  3. 100% bawełny są spalane w wyniku działania palników gazowych. Tak więc, włókna uzyskać kształt cylindryczny, ich zmniejszony poziom owłosienie, materiał staje się płynne i atrakcyjny połysk.

właściwości materiałowe

W procesie merceryzacji egipskiej bawełny eliminuje naturalną włókniną, która zapewnia gładką błyszczącą nitkę. Dlatego jednym z głównych zalet materiału występuje podobieństwo jedwabiu.

Produkty wykonane z bawełny merceryzowanej jest wyjątkowo trwały i jednocześnie inna elastyczna, miękka konsystencja. Ten materiał nie blakną na słońcu i nie zmienia barwy w jasnym świetle. Materiał trudne do odkształcenia lub uszkodzenia podczas mycia.

Ze względu na wysoki poziom absorpcji wody, tkanina z bawełny merceryzowanej są przyjemne w dotyku, doskonale objawia się w skarpetkach nie powodują podrażnień w kontakcie ze skórą.

braki

Przez minusy merceryzowanej tkanina bawełniana można przypisać pojawienie się efektu rzeczy kurczliwość po praniu. Ponadto takie produkty przez długi czas do wyschnięcia.

przędza bawełniana nie można nazwać elastyczna. W związku z tym zaleca się stosowanie go do wytwarzania tkaniny, jednolitej struktury, lub takie, z wzorami ażurowych.

Wady naturalnych przędz bawełnianych dodając prawidłową strukturę włókien materiału akryl, sztuczny jedwab, poliester. W ten sposób uzyskuje się naprawdę lekką trwałą tkaninę.

Jak zidentyfikować egipskiej bawełny merceryzowanej?

Przy wyborze przędzy jest bardzo ważne, aby rozróżniać pomiędzy materiałem, który został specjalnie traktowany, od konwencjonalnej bawełny. Po tym wszystkim, na rynku są często wysokiej jakości podróbki. Aby ustalić, merceryzowanej bawełny egipskiej, należy podjąć następujące działania:

  1. Podczas sprawdzania przędzy ciągnąć wątek z motek i podpalono. Te ostatnie powinny palić bez pozostałości. W tym przypadku, zapach palonego papieru przypomina.
  2. Pogniecione tkaniny bawełniane, trzymając w ręku kilka sekund. Jeśli materiał jest znacznie izomnetsya – to nie jest prawdziwa merceryzowanej bawełny.
  3. Przeprowadzić dłoń na powierzchni materiału. bawełna standardowy pozostawi uczucie szorstkości. Merceryzowanej tkaniny powinna być gładka.

Jako dodatkowy element, który może być określony zgodnie z oryginalnego materiału, działa jako kolor. Przędza merceryzowanej ma jasny, nasycone.

Ostatecznie egipskiej bawełny, która została specjalnie obróbce chemicznej znacznie droższego materiału konwencjonalnego. Stabilizacja sama procedura nie jest tanie. Tak, a egipska bawełna ma wysokie koszty, ponieważ jej włókna są dłuższe niż te z tradycyjnych odmian.

Konkludując

Mimo stosunkowo wysokiej cenie, zakup przędzy w postaci merceryzowanej bawełny egipskiej stoi dobrą inwestycją pieniężną. Gotowe wyroby z materiału będzie uderzał w stałej koloru, jedwabistą, gładką strukturę, doskonałą przepuszczalność wilgoci.