315 Shares 5956 views

Dlaczego chińskie wąskimi oczami: fakty naukowe i nieoczekiwane hipotezy

Odpowiadając na pytania dziecka o tym, dlaczego Chińczycy mają wąskie oczy, można łatwo odrzucić: właśnie dlatego, że ziemia jest okrągła, zielona trawa i królik długie uszy. Rzeczywiście, jest to bardzo istotne różnice między ludźmi? Wszyscy jesteśmy różni, więc stworzyliśmy naturę (lub, jeśli wolisz, Boga). Ale ludzki umysł jest na całym próbując znaleźć logikę, i to jest całkiem naturalne.


Może chińskie dzieci zaatakowany rodzicami równie zagadkowe pytania, zastanawiając się, dlaczego Europejczycy są zbyt białą skórę, niebieskie oczy i rude włosy. Spróbujmy wyjaśnić tajemnice genetyki w kategoriach science fiction i folkloru.

Epicanthus – charakterystyczną cechą struktury oka

Istnieje błędne przekonanie, że wielkość oczach Azjatów jest o wiele mniej niż rdzennych mieszkańców innych kontynentów. W rzeczywistości, koreańska, wietnamski, japoński i chiński na tym kryterium, w żaden sposób gorsze od reszty ludzkości. Jedyną różnicą jest to, że ich oczy są często znajduje się na powierzchni z małym nachyleniu, to znaczy nieco poniżej wewnętrznej krawędzi zewnętrznej, a górna pokrywa jest wyposażona w składany epikanticheskoy prawie całkowite zamknięcie łzowego kanał. Ponadto, Azjaci, w przeciwieństwie do Europejczyków, pod powiekę skóry jest gruba warstwa tłuszczowych, więc wydaje się, że obszar wokół oczu nieco opuchnięte i ciętych przypomina cienką crack.

procesy ewolucyjne

Naukowcy, odpowiadając na pytanie, dlaczego Chińczycy mają wąskie oczy, odnoszą się do zmian w strukturze narządu wzroku w przebiegu ewolucji. Zapewne wiesz, że w wyścigu są chińskie – większość azjatyckich ludów są Mongoloid wyścig.

Ostre obszary klimatyczne, gdzie 12 000-13 000 lat temu nie było to wspólnota etniczna, wpływ na właściwości fizycznych osób. Natura zadbał, aby zapewnić ochronę oczu od silnych wiatrów, burz piaskowych, jasnym świetle słonecznym. ludzie z Vision, że nie boli, ale Japończycy i Chińczycy nie mają potrzeby zez, chroniąc oczy przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych.

Nawiasem mówiąc, nie wszyscy Azjaci lubią posiadają swoją strukturę oka. Według statystyk, w ciągu ostatnich kilku lat, ponad 100.000 Chińczyków miał operację, próbując zmierzyć funkcje europejskie. Interesujące jest to, że pod nóż określają nie tylko płeć piękną, ale również mężczyzn. Przez tych samych ludzi w Europie takie transformacje wydawać dziwne, bo wąski kształt oczu rodzajem „Highlight” Chińczyków, to jest coś, co przyciąga uwagę.

Potomkowie smoka

Wiadomym jest, że sami Chińczycy uważają się za dzieci smoka – to mityczne zwierzę jest symbolem Chin. Według legendy, jeden z przodków Chińczyków był młody człowiek o imieniu Yang di – syn kobiety z ziemi i niebieskiego smoka. Jeśli uważasz, że starożytne legendy, u zarania cywilizacji, chińskie kobiety były obiektem pożądania ognia, ziemi i latające smoki.

Z tych małżeństw, oczywiście, dzieci urodziły. Wyglądały jak prawdziwe smoki, my, niestety, nie jest znana. Ale możemy założyć, że ich kod genetyczny pozostawił swoje piętno na wyglądzie współczesnych ludów Azji Wschodniej. Być może, że pokrewieństwo ze smokami wyjaśnia dlaczego Chińczycy mają wąskie oczy, a niewielki wzrost w żółtym kolorze skóry?

Imigranci z innych planet

Mimo wszystkich osiągnięć naukowych, absolutnie autentyczne wersje pochodzenia ludzkości nie została jeszcze opracowana. Ktoś wierzy w boskim stworzeniu świata, ktoś bliżej teorii Darwina, który twierdzi, że nasi najbliżsi krewni – małpy. Ma prawo istnieć i hipotezę, że różnorodność ras i narodowości lądowych ze względu na fakt, że Ziemia jest rajem dla imigrantów z innych planet i galaktyk.

Zakładając, że to prawda, można zrozumieć naturę wielu niezgłębionych tajemnic. Dlaczego chińskie wąskie oczy? To proste – w rogu wszechświata gdzie one pochodzą, wszystkie one są. Możliwe jest, że w różnym czasie nasz kraj odwiedził gigantów, którzy zbudowali piramidy w Egipcie i kładzie kamień idoli na Wyspie Wielkanocnej. Tak tam nieodkryte tajemnice małych sklepach naszej planecie! Oczy chińskie wąski w porównaniu wydaje się drobnostką.

Wszyscy jesteśmy stworzeni z tej samej gliny

Podsumowując wyniki naszego dochodzenia nie są bardzo naukowe, chciałbym wam bardzo ładny przypowieść wyjaśniającą różnice rasowe u ludzi. Podjąwszy, aby wypełnić planety przez istoty inteligentne, Stwórca ukształtował człowieka figurki wykonane z ciasta i umieścić je w piecu do pieczenia.

Czy on drzemał Creator, lub rozproszony przez innych ważniejszych rzeczy do zrobienia, ale nieoczekiwana sytuacja: niektóre postacie pozostały surowy biały – tak, aby Europejczycy i inni przypalony – zdecydowano się wysłać je do Afryki. I tylko Mongoloids się trochę żółty, mocny, w upieczony Measure – dokładnie tak, jak to było pierwotnie pomyślany. A fakt, że czyjeś oczy nie są duże lub zbyt szerokie kości policzkowe, nie jest to wada, ale wizja Boga piękna.

Znaczenie tej pięknej legendy, nasączone dobre poczucie humoru, nie ma na celu podkreślenie wyższości niektórych narodów nad innymi. Oczywiście, wszyscy jesteśmy różni, ale niezależnie od formy oczu i kolor skóry mają równe prawa i szanse. Każdy z narodów Ziemi, jest wyjątkowa. Zewnętrzne oznaki jednostek w stosunku do wartości moralnych i kulturowych, pochodzenie etniczne nie mają znaczenia.