96 Shares 7613 views

Lek 'Hepa-Merz'. Instrukcje użytkowania

Lek „Hepa-Merz” jest środkiem wątrobę. Lek jest odprowadzany jako koncentrat do roztworu do infuzji i granulat do wytwarzania roztworu do podawania doustnego.


Lek "Hepa-Merz". opis

Składnik aktywny jest L-ornityny, L-asparaginian działa w syntezie mocznika i glutaminy użyciem aminokwasów i asparaginian ornityny. Przeprowadzone badania wykazały, że zwiększona synteza glutaminy zmniejsza zawartość amoniaku. W niektórych przypadkach poprawa stosunku rozgałęzione i aromatycznych aminokwasów.

Preparat zwiększa wytwarzanie hormonu wzrostu i insuliny sprzyja wymianie białka pośród chorób, w których potrzeba pozajelitowego żywienia.

Lek „Hepa-Merz” (proszek do iniekcji) jest określona w ostrych i przewlekłych chorobach wątroby, powikłań hyperasotemia (toksycznymi uszkodzeniami, stłuszczenia wątroby, marskość wątroby, zapalenie wątroby). Oznaczeniami także encefalopatii wątrobowej (wyrażonej utajonego), zwłaszcza w terapii skojarzonej z zaburzeniem świadomości (precoma lub śpiączkę).

Granulat do wytwarzania roztworu do podawania doustnego „Hepa-Merz” Aplikacja użytkownika zaleca naruszenie odtruwające wątroby (w porównaniu z zastosowaniem alkoholu lub przejadanie).

Granulki rozpuszcza się w 200 ml płynu. Łykać oznacza „Hepa-Merz” instrukcje użytkowania zaleca trzy razy dziennie po posiłkach. Dawka w tym samym czasie – trzy do sześciu g (jedna lub dwie torebki).

Wlew dożylny preparat „Hepa-Merz” Instrukcja zaleca podawano dwadzieścia gramów dziennie (cztery ampułek). Zatężyć lek rozpuszcza się w 500 ml roztworu do infuzji. Pacjenci z zaburzeniami świadomości (w stanie śpiączki lub precoma) umożliwiła wprowadzenie do ośmiu fiolek dziennie (na podstawie ciężkości). 500 ml roztworu do infuzji jest zalecany do rozpuszczenia maksymalnie sześć fiolek.

Kroplówka preparat „Hepa-Merz” Instrukcja zaleca w pięciu gramów na godzinę. Czas trwania i częstości podawania, a także czasu trwania leczenia jest ustalany indywidualnie. Gdy zaburzenia funkcji wątroby w celu zapobiegania nudnościom i podawanie nudności powinna być dostosowana do prędkości pacjenta.

W leczeniu dzieci, koncentrat do sporządzania roztworu do wlewu „Hepa-Merz” nie dotyczy.

Lek jest przeciwwskazany w ciężkiej fazie niewydolności nerek, nadwrażliwość.

Praktyka wskazuje, że lek jest dobrze tolerowany w zgodności z dawkach terapeutycznych. Możliwe działania niepożądane ze stosowania leku „Hepa-Merz” Instrukcja w sprawie stosowania zauważa, reakcje alergiczne, nudności lub wymioty (rzadko). Zazwyczaj objawy są krótkie i nie wymagają przerwania leczenia.

Pomimo braku informacji o szkodliwym działaniem leku w okresie prenatalnym i podczas laktacji, powołanie powinno być ściśle na zeznaniach. pielęgniarstwo stan ciąży i pacjenci powinni być monitorowani przez specjalistę.

Jak pokazano w praktyce klinicznej, się patologii, w których lek jest „Hepa-Merz” stosuje się ujemnie wpływa na zdolność do koncentracji i zarządzania złożonych mechanizmów lub transport. Tak więc, u pacjentów przyjmujących leki zdolność ta może być zagrożona.

Przy stosowaniu leku zgodnie z zaleceniami specjalisty wystąpi przedawkowanie. W niektórych przypadkach, prawdopodobieństwo chorób układu pokarmowego.

Wykorzystanie funduszy „Hepa-Merz” powinno być uzgodnione z lekarzem.