821 Shares 4676 views

Dlaczego żółta sosna? Szkodniki sosny. igły kolor

Zgodnie z aktualnymi trendami mody, wielu właścicieli domów kraju lub kamienicach sadzi tam drzew iglastych, takich jak sosna. Jednak czasami mają do czynienia z problemem jak pożółkłych igieł. W tym przypadku, nie jest tak uciążliwe, jeśli nie więcej niż połowa igły prawie. Czasami nie jest to powód, aby alarm, warto jednak dodatkowy czas, aby spojrzeć na rośliny i upewnij się, że nie uderzył szkodników.


Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę podczas sadzenia sosny?

Wiele znane od dzieciństwa, że odnosi się do wiecznie zielone sosny. Dlaczego żółta sosna, wielu nie wie, ale faktem jest to odpowiednie miejsce. Pierwszą rzeczą, aby zwracać uwagę na poprawność posadzeniu rozsady.

Przy zakupie roślin do sadzenia konieczne jest, aby spojrzeć na intensywność koloru igły. Warto też zwrócić uwagę na korzenie, które powinny mieć dużo małych pędów, a ponadto muszą być opakowane.

Do sadzenia drzew iglastych lepiej wybrać otwartą przestrzeń, a jeśli myślisz o lądowaniu alejki, potem drzewa ustępują potrzeba co najmniej trzy metry.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego igły sosnowe żółkną i suche, mogą być pokryte w niewłaściwy dobór składu gleby. Zasadniczo jest to przedstawiciel Flora kocha na tyle słabe gleby z dużą zawartością piasku, ale powinno to być całkiem proste i luźne.

Sadząc rośliny należy uważać, aby nie uszkodzić korzeni szyję. Tak, że gleba nie wysycha przedwcześnie pod drzewem, konieczne jest, aby przykryć chochoł. Zapobiega to również wzrost chwastów i neutralizują zmiany temperatury.

Jesień żółknięcie igieł

Pomimo faktu, że lądowanie głównych zawiłości następnie wiele zastanawiać, dlaczego sosna żółta jesień. Co zrobić w tym przypadku? Jeśli udział procentowy pożółkłych igły jest mała, to nie paniki. Wystarczy igły żyją średnio 3-5 lat i jest stopniowo zastępowane przez nowe. PRIORYTET Proces ten zachodzi w tych branżach, które są na dole, bliżej pnia.

Nie panikuj, jeśli sosny pożółkły mniej niż połowę. To normalne, że gdy młodzi gałęzie pozostają zielone. Suche gałęzie lepiej wyciąć blisko tułowia.

Żółknięcie igieł latem

Dlaczego żółta sosna w kraju, w lecie? Dla wielu pozostaje tajemnicą. Jednak jedno jest pewne: jest to powód do niepokoju, i musimy podejmować żadnych działań. Jednym z powodów takiego zachowania może być niewystarczająca podlewania. Dotyczy to zwłaszcza młodych roślin. Podlewa ich najlepiej w godzinach porannych, a jesienią to się robi coraz częściej, ponieważ drzewo jest konieczne, aby przygotować się do zimy.

Sosna jest uważany za odporny na suszę roślin tylko w dorosłym życiu, kiedy jego system korzeniowy jest dobrze rozwinięta i znajduje się głęboko w glebie. Jeśli korzenie są słabe, a wilgoć jest niewielka, można długo męczyć sobie pytanie „dlaczego żółte młode sosny”, a nie znaleźć mu właściwą odpowiedź. Po pierwsze, można spryskać stymulator wzrostu roślin, które pomagają mu utrzymać zdrowy wygląd.

Dlaczego stają się czerwone igły?

Dlaczego igieł sosny żółkną i suche, a ja powinienem być zaniepokojony tym? Najprawdopodobniej jest to warte. Po tym wszystkim, może być objaw klęski szkodników roślin (np gryzoni lub beetle). W tym przypadku, oprócz kwestii dlaczego igły żółkną i suche, należy nadal czujni i dlaczego drzewo pojawiać smugi Smolova lub mąki wiercenia. Jeśli te objawy są obecne, należy używać żadnych środków owadobójczych.

Kolejna odpowiedź na pytanie, dlaczego żółta sosna może stać pies moczu. Te rośliny nie tolerują zwierzęta umieszczone pod stałym WC, więc myśleć z wyprzedzeniem, jak chronić drewno przed takim negatywnym czynnikiem.

Co robić w przypadku żółknięcie igieł?

Przede wszystkim powinniśmy myśleć nie tylko o tym, dlaczego żółta sosna na jesieni, ale także w jaki sposób wszedł w tym procesie kilka lat temu, a ostatni rok. Jeśli znacząca zmiana nie pamięta, to nie muszą się martwić: Twój ulubiony wystarczy zmienić igieł. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia dlaczego żółtej sosny, i stajesz się miło, jeśli nie rozpocznie się o to martwić, to najlepiej skonsultować się z lesopatologom. Wylot Koszt takiego specjalisty jest niska. Pomoże to ustalić wiarygodne powody takiego zachowania roślin i zdecydować, jak postępować w przyszłości.

Zalecenia dotyczące pielęgnacji drewna sosnowego

Sosna należy do drzew iglastych, dlatego dbanie o niego jest praktycznie taka sama jak dla innych członków tej rodziny. Jest bardzo negatywnie reaguje nadmiernie i długotrwałego wilgotności gleby. To może grozić gnicie roślin i śmierć systemu odry, w wyniku prowadzi do śmierci. Ponadto, może powstać pytanie wskutek uwilgotnienia „dlaczego żółtej sosny w upadku.” Grunt musi być wystarczająca ilość azotu.

Jeśli chodzi o oświetlenie, to absolutnie nie wymagający sosny. Jednak w zależności od zmian w zakładzie mogą być zdeformowane, więc trzeba wziąć to pod uwagę przy wyborze miejsca lądowania.

Nawozić sosna powinien być wiosną i latem, ale to musi być zrobione do połowy lipca. Najlepiej jest użyć jako nawozu kompostu, ale ten został bardzo pozytywnie uniewinniony się i wermikompost. Jednak nawóz musi być bardzo ostrożny, trochę lepiej niż drzewo Niedokarmianie objadać. To zalecenie dotyczy wszystkich roślin iglastych.

Dbać o drzewa sosnowe nosić ich fryzury. Przez to oznacza procedurę usuwania odmrożone, suchych i zniszczonych oddziałów. Takie działania uchwycone na wiosnę.

Wczesną jesienią powinno rozpocząć podlewanie drzewa sosnowego, że miała możliwość w pełni przygotować się do zimy i jak to może być łatwiej się poruszać. Przed wystąpieniem mrozoodpornego glebie koło korzeni młodych roślin byłoby miło, aby pokryć. Starsze drzewa w schronisku nie mają potrzeby.

Szkodników i chorób

Jednym z głównych problemów ogrodników są choroby grzybowe. Mogą one stać się nie tylko przyczyną igieł spadając, ale trafienie cały oddział. Aby zatrzymać chorobę, konieczne jest użycie środka grzybobójczego. Ponadto, drzewo może mieć wpływ na inne rodzaje szkodników, takich jak mszyce, ćmy, owadów skalę, Motyl, rolki liści. Aby poradzić sobie z nimi, roślina powinna być okresowo potraktowano malationowi rozwiązania.

Sosna błąd może wpłynąć podkorny. On jest niebezpieczny, ponieważ jego larwy paszy pod korą i powodują ogromne szkody dla drzewa. Do zwalczania tej plagi używane są specjalne preparaty, które są przeznaczone do zabijania nie tylko szkodniki, ale jego larwy.