823 Shares 7705 views

Instalacja pompy obiegowej do otwartego systemu grzewczego: Schemat zdjęcia

Obecnie w wielu domach prywatnych nadal są wykorzystywane system ogrzewania w starym stylu – Otwórz. W takich sieciach ogrzana woda przepływa przez rury grawitacyjnie na skutek rozszerzalności cieplnej, co nie jest zbyt wygodne. Odległym od grzejników kocioł w takich systemach są ogrzewane gorsze sąsiadów. W rezultacie ciepło jest równomiernie rozprowadzane po domu. Wyjściem z tej sytuacji może być usytuowane w system pomp obiegowych. Jest taki sprzęt nie jest zbyt kosztowna i zużywa mało energii. Zastosowanie takie samo jest ogromny z niego. Instalacja pompy obiegowej w systemie grzewczym – operacja jest prosta, a to może być wykonany własnymi rękami.

urządzenie

Pompę można kupić w każdym sklepie specjalizującym się w sprzedaży sprzętu do wszystkich rodzajów systemów inżynierskich. Jego budowa jest dość prosta. W przypadku stali nierdzewnej umieszczony silnik. Na jego wału stałej łopatki. To ona przewyższa wody przez rury.

gatunek

Istnieją dwa typy pomp cyrkulacyjnych:

 • „Suchy”. Ten typ jest najczęściej instalowane w wieżowiec systemu grzewczego budynku. Pompy te są bardzo głośne i charakteryzują się dużą pojemnością. Zazwyczaj są one ustawione w oddzielnych pomieszczeniach.
 • "Wet". W tych pompach, wirnik obraca się bezpośrednio do wody. To nie jest zbyt mocny, „cichy” sprzęt. W takim przypadku, jeśli właściciele domu na wsi przyszedł do decyzji, że instalacja pompy obiegowej w prywatnym systemie ogrzewania domu – jest to konieczne, powinny rozważyć zakup właśnie taki model.

Jak wybrać

Przy zakupie pompy obiegowej w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na parametr, takich jak wyjście z ciśnieniem. Zdefiniować go w bardzo prosty sposób. Aby to zrobić, całkowita długość wodno być podzielone przez 10 i pomnożony przez 0,5. Ciśnienie pompy problem jest wskazywany w karcie (w metrach).

gdzie jest

Zamontować pompę obiegową Wynika więc, że dostęp do niego później było za darmo. Po tym wszystkim, tak jak każdy inny sprzęt, może ulec uszkodzeniu. W tym przypadku będzie to wymagać naprawy lub wymiany.

Montaż pompy obiegowej do otwartego systemu ogrzewania (tak jak w zamkniętym) wytwarzanego w rurze zwrotnej. W tym przypadku, będzie przechodzić przez gorący płyn ciepłonośny nie jest. Może to znacznie wydłużyć jego żywotność. Na rurze zasilającej można umieścić tylko najnowsze modele wykonane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur.

Pompa do montażu w układzie otwartym ogrzewania najlepiej jest omijać. Ten schemat jest najbardziej wygodne. Kiedy moc przerwa system będzie łatwo przełożyć się na tryb naturalnego obiegu.

Zamknięty system ogrzewania pompa obiegowa są zwykle instalowane w pobliżu zbiornika rozprężania. Na otwartej przestrzeni mogą być umieszczone w dowolnym miejscu. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest uważane za jeszcze montaż w pobliżu kotła.

Co jeszcze trzeba kupić

Oprócz właścicieli domu pompę trzeba kupić filtr wstępny. Ten sprzęt jest zainstalowany na obwodnicy bezpośrednio przed samą pompą. Osadzanie to powinno być obowiązkowe. W przeciwnym razie, wirnik szybko zatkany z mułu lub żużlu. Woda, nawet w bardzo czystej odwiertów zawiera różne rodzaje zanieczyszczeń. Ponadto, właściciele domu, postanowił stworzyć procedury, takie jak instalacja pompy obiegowej do otwartego systemu grzewczego, trzeba kupić:

 • Zawór odcinający. Jakości wymaga zastosowania dwóch zaworów kulowych odpowiednią moc pomp lub 1 (3/4) i jedną o średnicy równej sam wskaźnik powrotnego.
 • Amerykański, 2 przyczepy wymagane wstawić zawór do linii i dwa pod samą pompą.
 • Pakuły, kołnierze mocujące dla dźwigów, filtr sutek.

Instalacja krok po kroku

Montaż pompy obiegowej w instalacji grzewczej rozpoczyna pompowania czynnika chłodzącego. Dalsza instalacja odbywa się w następujący sposób:

 • Żuraw przewód powrotny rozkruszeniu.
 • Faktycznie działają operacji, takich jak montaż montaż pompy obiegowej. System ogrzewania musi być osadzony w poziomie (układ wału). Ponadto, instalacja powinna dopilnować, aby w oknie terminala znajduje się na górze. Aby zainstalować zawór kulowy i wziąć ranę na jego nici wątku, płaszcz z jej farby i nakręcona na filtrze.
 • Śruba kolejno rozłączalny czop przyłączeniowy i postępowanie w kompletnej pompy.
 • Drugi zawór jest przykręcony za pośrednictwem połączenia kulowego.
 • Ponadto zamontowany w części pompy drugich związków.
 • Po agregat pompowy jest zmontowane, można przystąpić do jego montażu w bagażniku. W tym celu, zawory, które są umieszczone na obu stronach, segmenty rury włożony.
 • Cała konstrukcja jest umieszczany na linii tak, że dźwig pojawił się w środku osadzonym w nim. Ponadto, zaznaczyć na rurze, na której obrabianego otworu. Są one powinny być wykonane w łukach.
 • W końcowym etapie, układ jest napełniony wodą i zaniósł zaciskanie.

Schemat instalacji pompy obiegowej w instalacji grzewczej jest pokazany poniżej.

zbiornik wyrównawczy

Ten element jest wymagany ogrzewania stosuje się systemu. Ponieważ ilość wody wtryskuje się do rurociągu podczas ogrzewania i chłodzenia mogą się znacznie różnić. W systemach z obiegiem naturalnym zbiorników zazwyczaj ustawione otwarte. Kosztują mniej i membrana dość dobrą pracę z ich zadań. W związku z tym właściciele prywatnych domów mogą pojawić się, czy ta zmiana w wykonywaniu elementu potrzebnych operacji, takich jak instalacja pompy obiegowej w instalacji grzewczej z naturalnym prądem chłodziwa.

Z braku funduszy, można zostawić wszystko tak jak jest. Jednak zbiornik jest jeszcze lepiej zastąpić. Struktura membrany w porównaniu z konwencjonalnymi tych zalet należą:

 • Są one instalowane w bezpośrednim sąsiedztwie kotła, a nie na poddaszu, co oczywiście ułatwia utrzymanie systemu.
 • Gdy za pomocą takiej konstrukcji, zbiornik jest całkowicie wyłączone z kontaktu z powietrzem chłodzącym. W związku z tym, układ wewnętrzny element (kocioł, pompa, i tak dalej. D.) Utleniony mniejsze i dłużej.
 • Przy użyciu pompy obiegowej od właścicieli domu, możliwe jest utworzenie nadciśnienia w systemie. Odbywa się to w celu nie gromadzą się w powietrzu chłodnicy. Staje się to niemożliwe, jeśli system System zawiera otwarty zbiornik.

zasady eksploatacji

Tak, technologia procedury, takie jak instalacja z pompą obiegową w układzie grzewczym z własnych rąk, rozważaliśmy w szczegółach. Jak widać, przeprowadzenie tej operacji nie jest zbyt trudne.

Jednak bez względu na to jak dokładnie została zainstalowana pompa, to nie trwa długo, gdy niezgodność z zasadami działania. Aby przedłużyć jego żywotność, eksperci radzą, aby stosować się do następujących wytycznych:

 • nie może zawierać urządzenie w przypadku braku systemu chłodzącego.
 • Objętość wody w rurach muszą być utrzymywane w charakterystykę pracy pompy.
 • W przypadku, gdy urządzenie jest w stanie bezczynności przez dłuższy czas, to musi być czas, aby rozpocząć na czas. Powinno to odbywać się raz w miesiącu na około piętnaście minut.
 • Nie pozwalają na ogrzewanie płynu chłodzącego powyżej 65 stopni.

Kontrola pompy

Instalacja pompy obiegowej w instalacji grzewczej (zdjęcia najbardziej odpowiedniego urządzenia i sposobu jego tie-przedstawiony na stronie), a więc – w sposób, który może być wykonane niezależnie. Przy dokładnym przestrzeganiu montaż technologii chłodzącej urządzenia pompującego będzie działać sprawnie. Ale tylko w przypadku okresowych przeglądów. Oraz do przeprowadzenia operacja ta powinna wynosić co najmniej raz w miesiącu. Procedura kontroli pompy jest następujący:

 • Urządzenie umieszczone w sieci i sprawdzane pod kątem obecności obcych hałasu.
 • Produkowane sprawdzić ciśnienie chłodziwa.
 • Kontrole pompę temperatury ogrzewania.
 • Inspekcji i smarować kołnierze gwintowane, w razie potrzeby.
 • Sprawdza uziemienia pomiędzy obudową a wtykiem.
 • Pompa kontroli przecieków.
 • Badamy skrzynkę zaciskową.

Prawidłowa instalacja pompy obiegowej w instalacji grzewczej oraz zgodność z mistrzów wszystkich zasad jego funkcjonowania – gwarancja, że będzie służył wiernie przez wiele lat, a życie w domu jest wygodny, w tym w okresie zimowym.