558 Shares 6991 views

Opuchnięte nogi poniżej kolana: przyczyny i leczenie

Istnieje stereotyp, że obrzękiem kończyny dolnej związany tylko z nadmiernego spożycia płynów i siedzący tryb życia. Jeśli masz opuchnięte nogi poniżej kolan, przyczyny tego mogą być bardziej alarmujące. W rzeczywistości, obecność tych objawów może mieć ogromne zwiastunem chorób sercowo-naczyniowych, chorób nerek, wątroby, zmian naczyniowych, zapalnych nowotworów kompresji żył biodrowych i innych poważnych chorób.


Prawidłowo prowadzona diagnostyka pozwoli czas, aby zidentyfikować choroby podstawowej i wybrać skuteczną terapię w odpowiednim czasie.

niewydolność prawej komory

obrzęk nóg może być spowodowany niewydolnością prawej komory. W takim przypadku:

 • Duszność, obniżenie zdolności do wykonywania zwykłych obciążenie fizyczne (wchodzenie po schodach, chodzenie). Osłabienie i zmęczenie spowodowane niedoborem tlenu z powodu wadliwego perfuzji tkankowej.
 • Dolna obrzęk nóg występuje.

Weźmy pod uwagę, niezależnie od przyczyny, opuchnięte nogi poniżej kolana z niewydolnością prawej komory. Z powodu pogarszających się kurczliwości komory przerwanych odpowiedniego dopływu krwi narządów i tkanek, pochodzi aktywacji układu współczulnego i zwęża się światło z żyłkami i tętniczki, wzrost częstości akcji serca. W odpowiedzi na wzrost ciśnienia krwi, zwężenie naczyń, aktywuje układ renina-angiotensyna-aldosteron, zmniejszenie przepływu krwi przez nerki, jest opóźnienie sodu i wody, zwiększając przepływ krwi w naczyniach, ciśnienie hydrostatyczne w żyłach.

Jeśli spuchnięte nogi poniżej kolana, z powodów może być to, że zwiększona przepuszczalność naczyń, zmniejszenia syntezy białka i wydalania moczu z powodu dołączającego uszkodzenie nerek.

obrzęk kardiogenny rozwija się stopniowo, najbardziej widoczne pod koniec dnia. Rozciąga się ku górze.

Pierwsze pęcznienia stóp istnieją skarg przeludnienia, buty niedogodności. Następny otekaet goleń. Skóra jest zimna w dotyku, o barwie blado-sinicą. Były ślady skarpetki, guma, klamry buta. Po naciśnięciu na skórze pozostaje długotrwale fossa.

Charakteryzuje się symetrycznym obrzęków. Długotrwałego siedzenia może spowodować obrzęk okolicy lędźwiowej.

Niewyrównaną niewydolność serca obrzęk prawo stać się powszechne. Wydaje się, wodobrzusze (płynu napełniania jamy brzusznej). Może rozwinąć się obrzęku (szeroki obrzęk skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej).

niewydolność lewej komory

Do niewydolności lewokomorowej są bardziej powszechne objawy astmy sercowej:

 1. Orthopnoë (pacjent nie może znajdować się w pozycji poziomej, ze względu na zwiększoną płuc dostaw krwi kapilarnej i rozwoju ciężkiej duszności).
 2. Napadową duszność (trudne ataki odyshechnye które występują podczas snu, towarzyszy świszczący oddech, świszczący oddech, kaszel, sinica ciężkiej twarzy).
 3. Świszczący oddech w płucach.
 4. Obfity zimny pot.

Rozpoznanie niewydolności lewej komory serca

 1. Elektrokardiografii (szacowany zaburzenia rytmu serca i przewodnictwa, obecność patologicznych zębów).
 2. Echokardiograficznego (frakcja wyrzutowa serca badano grubość ściany przedsionków i komór, obecność uszkodzeń zaworów lub zwężenia, zmiany strukturalne osierdzia), codziennego monitorowania EKG (Holter).
 3. Rentgen klatki piersiowej.
 4. Badanie pod obciążeniem, aby określić klasę czynnościową niewydolność serca.
 5. Moczu pod kątem zawartości białka.
 6. Badanie krwi z oznaczania markerów zawału szkody.
 7. Immunoglobuliny M i G wirusa cytomegalii i Epsteina – Barr.
 8. Ocena poziomu peptydów natriuretycznych.

leczenie

Terapia jest takich środków:

 • dieta z ograniczeniem soli, zgodnie ze stopniem niewydolności serca;
 • dozowane obciążenia fizycznego, codzienne spacery;
 • Terapia lekowa (środki moczopędne, glikozydy nasercowe, inhibitory konwertazy angiotensyny, beta-blokery, środki przeciwpłytkowe, środki przeciwarytmiczne).

Przy niewydolności lewokomorowej spuchnięte nogi poniżej kolan? Przyczyny i zalecenia dotyczące leczenia badanym przez nas.

obrzęk nerek

W przeciwieństwie do serca obrzęk, nerek są najbardziej widoczne w godzinach porannych, opracowany z góry na dół. Początkowo, obrzęk powiek, twarzy. Bliżej drugiej połowie dnia opuchnięte nogi (golenie i kostki), obrzęk twarzy jest mniej wyraźna. Skóra jest miękka, ciepła, fossa po naciśnięciu palcem, by szybko zniknąć. Obecność sinica nie jest typowe.

Zdolność pęcznienia do „migracji” – ważną cechą diagnostyczną patologii nerek.

Jest oznaczony skłonność do podwyższonego ciśnienia.

W przypadku pacjentów z nerek opuchniętą nogę poniżej kolana, przyczyny, leczenie, oraz inne przydatne wskazówki znajdziesz poniżej.

Obrzęk związany z toksycznymi i immunologiczne zmian w kłębuszków nerek, zmniejszając szybkość ich przesączania, zatrzymywanie płynów, zwiększenia objętości krwi, składniki krwi wyjść z osocza do tkanek na skutek wzrostu przepuszczalności naczyń i zmniejszone ciśnienie onkotycznego krwi ze względu na silną utratę białka w moczu.

A jednak z jakiegoś powodu spuchnięte nogi poniżej kolan? Przyczyny i objawy dyskomfortu związane.

Wraz z rozwojem obrzęku wskutek połączenia punkt kłębuszkowe zapalenie nerek z poprzedniego zakażenia, takie jak ból gardła.

Kiedy zespół nerczycowy obrzęk mniej wyraźną cechą zespołu hematuric (mocz przejmuje ciecz odpadową zabarwienie mięsa).

zespół nerczycowy towarzyszy masową straty białka w moczu i obrzęku wyrażanego do obrzęku.

Diagnoza obrzęk nerek

 • Białko w moczu.
 • Mocz sterylność.
 • Określenie gronkowce i paciorkowce przeciwciał z surowicy krwi.
 • Ultrasonografia.
 • Kontrola ciśnienia krwi.
 • Badanie krwi.

Ogólne zasady leczenia

Terapię stosuje się:

 • Dieta ograniczenie soli, protein i cieczy;
 • leżenia w łóżku;
 • układowe leczenie antybiotykami;
 • mianowanie moczopędnych;
 • obniżania ciśnienia krwi;
 • leczenie środkiem przeciwhistaminowym;
 • Stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych;
 • antykoagulanty i środki przeciwpłytkowe (na zapobieganie i microthrombogenesis dalej uraz kłębuszków nerkowych);
 • Glikokortykosteroidy i tsitostatitiki w leczeniu zespołu nerczycowego.

uszkodzenie wątroby

Dlaczego jest spuchnięte nogi poniżej kolan? Przyczyny i objawy tych nieprzyjemnych doznań mogą wskazywać na chorobę wątroby.

Zmniejszenie syntezy białek w wątrobie z powodu silnego uszkodzenia tkanki go (etap końcowy zapalenie wątroby, marskość wątroby, tłuszczowe, raka wątrobowokomórkowego), często towarzyszy silny obrzęk aż anasarca. obrzęku wątroby towarzyszy swędzenie skóry, drapanie, popękane kapilarnej kruchości zażółcenia skóry i błony śluzowej widzialnego.

Rozpoznanie choroby wątroby

 1. Mocz.
 2. Badanie kału.
 3. Analiza krwi, określanie całkowitego białka, próbki wątroby (ALT, AST, GGT, bilirubina, fosfataza alkaliczna), badane testu zmętnienia tymol, poziom mocznika i kreatyniny.
 4. US.
 5. Wirusowe zapalenie wątroby, znaczniki immunoglobulin M i G cytomegalowirusem i wirusem Epsteina – Barr.
 6. Krwi na obecność wirusa HIV.

żylaki

Co jeszcze zjawisko obrzęk nóg poniżej kolan, są powody? Zaczerwienienie i złuszczanie skóry charakteryzującej się żylaki na nogach, któremu towarzyszy tępym bólem bólu, zmęczenia, uczucie ciężkości w nogach.

W ciężkich uszkodzeń troficznych ewentualne zmiany skórne: zapalenie skóry, owrzodzenia, przebarwienia. Po kontroli widocznych profilowanymi rysunków żylnej wyraźnego obrzęku, rozszerzenie żył, a wybrzuszenia troficznymi zmianami skórnymi. Asymetryczny obrzęk różnym nasileniu, w zależności od stopnia uszkodzenia żyły.

Obecność obrzęku nóg jest izolowana w naturze i nie jest połączona z innymi objawów klinicznych (np. Duszność, kaszel, obrzękiem twarzy i ciała, gorączka, itd.).

Jeśli obawiasz się żylaków nóg poniżej kolan obrzęk powoduje, zdjęcia i inne przydatne informacje dostępne są w tym artykule. Może to pomoże.

Leczenie żylaków

piersi (flebosklerozirovanie) są stosowane w ciężkich uszkodzeń.

Terapia lekowa obejmuje zastosowanie środków przeciwpłytkowych i venotonics.

phlebemphraxis

Dla jakiegoś powodu, opuchnięte nogi poniżej kolana, oprócz powyższych chorób? Obrzęk stóp może nastąpić w tym żylny. Zakrzepica żył głębokich Początkowe etapy wystąpić bez objawów stanu zapalnego ściany żył.

zaczerwienienie obrzęk skóry występuje tylko sporadycznie. Skóra jest błyszcząca, dobrze wyprofilowane żylna wzór. Wydaje się tylko obrzęk chorej nodze. Charakterystyczny rozkład ból po wewnętrznej stronie uda. Ból gwałtownie nasiliły się podczas chodzenia.

niewydolność żylna

Weźmy pod uwagę, niezależnie od przyczyny, opuchnięte nogi poniżej kolana u chorych z przewlekłą niewydolnością żylną. Stale postępująca utrata układu żylnego towarzyszy symetryczny obrzęk, znikające i pojawiające się w godzinach porannych do wieczora. Zaczerwienienie skóry goleniach (w porównaniu wyraźny obrzęk). Bardzo rzadko odbywa jednostronny porażki.

Zapalenie stawów i choroby ogólnoustrojowe

Ból i obrzęk stawów związanego z wysięku w jamie stawu. Wspólna jest zwiększenie rozmiarów. Charakterystyczne zaczerwienienie skóry.

Debiut młodzieńczego zapalenia stawów (16 lat) wraz z ostrym atakiem, gorączka, wysypka na twarzy, tułowia, pośladków, na stawach. Wpływa na narządy wewnętrzne. Reumatoidalnego zapalenia stawów charakteryzuje sztywność poranna w swoich ruchach.

Krwotoczne zapalenie naczyń Henocha – Schönleina

Jeśli zidentyfikowali krwotoczne zapalenie naczyń Henocha – Schönleina i jesteś zaniepokojony pytanie dlaczego spuchnięte prawą nogę poniżej kolana, powody omówimy poniżej.

Typowe połączenie z wcześniejszego zakażenia, leczenie antybiotykami, obecność poważnych reakcji alergicznych.

Gdy forma stawowej charakteryzuje się: obrzęk, obrzęk stawu kolanowego, ból mięśni, krwotoczny wysypki na nogach, ud i pośladków.

hemofilia

Zaburzenia krzepnięcia, ponieważ możliwe krwawienie do mięśni i stawów związanych z mniejszymi urazami. Edematous dotkniętych stawów, ostry ból w badaniu palpacyjnym i ruchu, przekrwienie skóry, gorąca w dotyku.

Wystąpienie obrzęku nóg, a nie wiąże się z występowaniem schorzeń

Jeśli spuchnięte nogi poniżej kolan, przyczyny nie zawsze są związane z patologią. Wystąpienie obrzęku mogą być spowodowane przez:

 • nadużywanie alkoholu;
 • nadmierne spożycie słonych pokarmów, co powoduje zatrzymanie płynów;
 • Odpowiedź ochronny hipertermia;
 • zwiększone obciążenie stóp i kręgosłupa, związany z noszeniem niewygodne buty są zbyt wysokie obcasy;
 • stagnacja i wzrost ciśnienia w żyłach ze względu na siedzący tryb życia;
 • obrzęk fizjologiczny w dłuższej pracy fizycznej;
 • otyłość;
 • obrzęk w ciąży (zagrożenie jest tak ogromny, szybko rośnie obrzęk, towarzyszą nudności, wysokie ciśnienie krwi i bóle głowy – groźba rzucawki);
 • obrzęk w PMS.

Więc trzeba się martwić jeśli często opuchnięte nogi poniżej kolan. Przyczyny i rodzaje obrzęku mogą być różne.

Zaleca się jako środek zapobiegawczy: do normalizacji masy ciała i zbilansowanej diety, unikać spożywania alkoholu, regularne kontrole przez lekarza, to dawkowanie dzień i regularne ćwiczenia. W przypadku braku patologii układu sercowo-naczyniowego i nerek, aby znormalizować odpływ żylny skuteczną jogi (odwrócony postawy), ćwiczeń terapeutycznych (realizacja „brzoza”).

Co jeśli opuchnięte nogi poniżej kolan? Powody, niż leczyć, jak się pozbyć – to wszystko interesuje obliczu problemu. Nasz artykuł zawiera odpowiedzi na wszystkie te pytania.