780 Shares 4081 views

Opis ryb czarno Krzywołapa

Drapieżne ryby są bardzo żarłoczne, zwłaszcza jeśli jedzą upadkom przy okazji. Najbardziej dotkliwy problem z jedzeniem stoi u ryb głębinowych jako źródło życia w tych warunkach znacznie ograniczone. Przykładem niezwykłej rozrzutności uważane czarne Krzywołapa. Jest to małe ryby, które można połknąć zdobycz większy niż on sam.

krótki opis

Czarny Krzywołapa dotyczy hiazmodontovym lub paszczękowate Ray-żebrowanych ryby z rodziny. Jest klasyfikowany jako przedstawiciel wspólnych Perciformes jednostkowych. Drapieżnika polującego głębinowych, których wielkość zmienia się od 15 do 25 cm. Jednakże, jednostka powierzchni 25 cm średnicy niezwykle rzadko. Podobnie jak wiele niezwykłe ryb głębinowych gatunku, Krzywołap mieć wydłużony korpus, boki sprężonego. Płetwa grzbietowa mają małe skale i jest całkowicie nieobecny. Krzywołapa kolor może być czarne, jak udokumentowano w tytule i brązowym. Ściany żołądka drapieżcy mogą być napięta. Stwarza to zbiornik elastyczny mięśniowe, które mogą być trawione dużych porcji żywności. drapieżnik mięśnie jest słabo rozwinięty, ale jego szczęka zasługują na osobny rozdział.

Zęby narzędzia i naturalną barierę

Struktura szczęk paszczękowate ryb bardzo osobliwy. Czarny Krzywołap jest nieproporcjonalna do jego upadku małego cielaka. Jawbone od drapieżnika sprężystego, a ona ma usta stawu zawiasowego, który pozwala szczęki mocno naprzód do przodu iw dół podczas otwarcia. Krzywołapa jak produkcja często przewyższa go pod względem wielkości, bez takich narzędzi do radzenia sobie z tym nie było możliwe.

Zęby w szczękach są ułożone w dwóch rzędach i mają różną długość. Wszystkie mają formę psów. Rosnące zęby nie są dość dobrze, a nieznaczne pochylenie do boku ustach. Ta funkcja w strukturze szczęki dał łacińskiej wersji imienia – chiasmodon. Termin ten jest utworzony z dwóch greckich słów – „skrzyżowane” i „zęby”. Mały wewnętrzny Odchylenie Ząbkowanie nie poświęca drapieżnika uwolnić się, tworząc nieprzepuszczalną barierę.

Jako Krzywołapa znajduje drapieżne

Wiadomym jest, że światło słoneczne nie przenikają do głębszych warstw oceanu. Jak można polować na ryby czarny Krzywołapa jeśli wokół jej ciemnościach? Specjalnie dla tego rodzaju dostarczyła mu tworzenie organów bocznych linii systemu. Nawiasem mówiąc, ten system jest obecny w wielu mieszkańców głębinowych. Dzięki niej drapieżniki są w stanie złapać drgania o niskiej częstotliwości z wody i ustalić, gdzie produkcja.

Jak jest posiłek

Ponieważ monitorowanie tego procesu jest niemal niemożliwe, naukowcy przedstawili dwie przeciwstawne teorie.

Czarny Krzywołap połyka rybę od ogona, podplyvaya tyłu. Ekstrakcja nie może uciec od zębów skrzyżowane i stopniowo rezygnuje.

Drapieżne rozpoczyna posiłku chwytania pokarmem dla wystającej części lufy. Stopniowo odpycha wroga do żołądka. W tym przypadku, każdy ruch pomaga zwiększyć produkcję. Po głowy i narządów oddechowych są żołądek, spodnie na wydobycie i przestaje się oprzeć.

Która z tych teorii jest bardziej podobny do prawdy, udowodnić uzasadnione pozostaje nieuchwytny. Fakt, że nikt żywy i zdolny Krzywołap nie było możliwe, aby uzyskać naukowca.

Jak niebezpieczne jest „chciwy”

Jak już wspomniano, Krzywołap czują potrzebę połknąć zdobycz nie każdy jest z chciwości. Chęć do jedzenia do wykorzystania w przyszłości związana jest z niewielką liczbą mieszkańców głębokich. Niezwykłe ryb żyjących w toni wodnej, często płacąc za jego „oszczędny” życia. Chodzi o to, że jaskółka dużą zdobycz jest łatwiejsze do strawienia niż nią. Elastyczny żołądek po prostu nie ma czasu na wybranie odpowiedniej ilości enzymów, aby dokończyć trawienie. W tym przypadku proces rozkładu rozpoczyna się w żołądku. Jest zwolniony, a nagromadzenie gazu, który podnieść Krzywołapa czarnego na powierzchni i doprowadzić do jego zniszczenia.

W ten sposób uzyskuje się to najsłynniejszy przykład żarłoczne Krzywołapa. Stało się to u wybrzeży Kajmanów w 2007 roku. Czarny Krzywołap, którego ciało ma długość około 19 cm, został znaleziony martwy, ponieważ nie udało się wchłonąć ogromny makreli. Długość ekstrakcji ekstrahowano z żołądka, to 86 cm. Stan drapieżne nie było jasne, makrela przełamane cienkiej ścianki żołądka lub ostry nos zaczyna rozkładać się w nim. Nie jest to jedyny przypadek, gdzie Krzywołap zmarł z powodu jego apetytu.

Czarny Krzywołap lub hiazmodony są najczęstszym typem wśród paszczękowate ryb. Wcześniej były one uważane za rzadkie mieszkańców głębin oceanu, ale dziś są skłonni uwierzyć, że ten pogląd jest nie tak. Czarne Krzywołap wprowadzić tuńczyki Łańcucha Żywnościowego i Marlins. Ich szczątki są często spotykane w żołądkach tych ryb. Naukowcy sugerują, że liczba czarnym Krzywołapa jest dość wysoki, bo 52% z badania tuńczyka i marlina zawartości żołądka były częścią drapieżników głębinowych.