643 Shares 6268 views

Olej lniany. Przeciwwskazania i zastosowanie


Olej lniany – tylko skarbnica witamin i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Bardzo często można znaleźć informacje na temat jego właściwości lecznicze. olej lniany uzyskuje się poprzez tłoczenie na zimno nasion lnu kwiatów. Oszałamiająco przydatne w wielu dziedzinach życia, najczęściej stosowana w celach kosmetycznych i medycznych.

Można powiedzieć, że najcenniejszym ze wszystkich olejów roślinnych dostępnych dla nas jest olej lniany. Właściwości uzupełnić niedobory witamin, poprawia przewodu pokarmowego, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego uczynić ten produkt niezbędnym narzędziem w walce o zdrowie. Po tym wszystkim, to zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej o 48%, udaru mózgu o 37%, pomaga w zwalczaniu cukrzycy, otyłości i miażdżycy.

Składniki aktywne. Nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawartość produktu 90%:

  • kwas linolowy 20% (omega-6);
  • kwasu linolenowego wynosi około 60% (omega-3);
  • kwasu oleinowego i około 10% (omega-9).

10% nasyconych kwasów: witaminy A, E 50 mg / 100 g, K (46%), B K.

100g posiada wartości energetycznej około 900 kcal.

Staramy się tak wiele fond olej lniany. Przeciwwskazania mieć wszystkie substancje lecznicze. Zatem, olej lniany, ze względu na omega-6 i omega-3 kwasów tłuszczowych ma tendencję do gwałtownego utleniania. Katalizatorem dla tego procesu może być tlen zawarty w powietrzu i w wysokiej temperaturze. Jedzenie produktu spożywczego z kwasami utleniającymi mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Będziemy rozumieć bardziej w kwestii przechowywania:

  • Nigdy olej przechowywać w naczyniach, co łatwo przenika przez powietrze.
  • Niemożliwe jest ciepło, a tym bardziej uczynić palenie gorąco.
  • Nie można pozwolić bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  • nie może być przyjmowany doustnie i stosowane nawet w oleju kosmetycznego, wykonane więcej niż rok temu.

Optymalne warunki: w zamkniętym pojemniku i wymaganą ciemne, korzystnie wykonane ze szkła. Po otwarciu pojemnika w lodówce do utrzymania go na drzwiach dostępu. Trzymać jak najdalej od światła i ciepła. Optymalną temperaturę uważa się rozciągać od -5 do +10 stopni.

Olej lniany. Przeciwwskazania i środki ostrożności

Jeśli występuje nadwrażliwość, konieczne jest, aby wstrzymać, mimo jego właściwości lecznicze od karmienia piersią lub ciąży z częstego stosowania oleju. Nie należy przyjmować duże dawki. Ma to negatywny wpływ na wątrobę. Rzadko w zastosowaniu można poczuć dyskomfort lub spalanie. W tym przypadku konieczne jest, aby pić tyle, ile puszki wody mineralnej. Dobry wpływ na ośrodkowy układ nerwowy ma olej lniany. Przeciwwskazania też mają ten jednoczesny odbiór z lekami przeciwdepresyjnymi.

W leczeniu określonego produktu

Jest on stosowany w profilaktyce wielu chorób, zmniejsza reakcje alergiczne, poprawia strukturę włosów, skóry, przyspiesza regenerację tkanek na poziomie komórkowym, zwiększa siłę libido, dobre dla dzieci.

Prawidłowo wprowadzić do swojej diety olej lniany. Przeciwwskazania opisano powyżej. Aby uniknąć choroby, nie pić więcej niż 2 łyżki oleju dziennie. Należy wziąć przed posiłkami (10-15 minut). Ponieważ ma bardzo szczególny smak, że niewielu udaje się pić w czystej postaci. Dietetycy polecam wymieszać z serem i napełnić naczynie z zielenią. Olej można umieścić w różnych zbóż, sałatek, jako owoc lub warzywo. Uwaga płci pięknej: jeśli wymieszać z miodem (około 1 część oleju do 3 części miodu), otrzymujemy doskonały środek przeciwbólowy podczas PMS. Aby nie pachnie, można dodać go do sosów, majonezu, ketchupu.

gwarancja zdrowia – olej lniany, przeciwwskazania do jego stosowania są niewystarczające, to pozwala nam rozważyć produkt praktycznie uniwersalne. Wartości, zajmuje główne miejsce wśród wszystkich dostępnych olejów jadalnych.