417 Shares 7128 views

Schemat dwupiętrowym ogrzewania domu. Podgrzewanie Schemat podłączenia

Przed budową dwukondygnacyjnego domu, już na etapie projektowania, to rozwiązać wiele różnych pytań. Jednym z najważniejszych zadań jest zapewnienie komfortowych warunków życia. Odnosi się to przede wszystkim do ogrzewania. Utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń powinny być prowadzone bez żadnych trudności. To zależy od ciągłości systemu, a nie tylko na wybranych materiałów do jej pielęgnacji. Szczególne znaczenie ma sposób, w którym przewody obiegu grzewczego rozmieszczone dwukondygnacyjny dom. Następnie weźmiemy pod uwagę podstawowe niuanse układzie grzewczym.


Przegląd

Schemat połączeń dwupiętrowego ogrzewania domu musi być bardzo starannie przemyślane. Obecnie najlepszym rozwiązaniem ogrzewania mieszkaniowej jest system wodny. Oczywiście, każdy dwukondygnacyjny system ogrzewania budynku wiąże się z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Dzięki nim system może służyć kilku pokoleniom bez wymiany lub naprawy sprzętu. Dom system ogrzewania obejmuje różne elementy. Należą ogrzewanie, armatury dla kotłowni, czujniki kontrolne, i tak dalej. Ogrzewanie jest złożony, w którym działanie każdego składnika ma wpływ na jakość całego systemu. Dobrze dobrane materiały i poprawnie wykonany system ogrzewania domu dwukondygnacyjny nie tylko pozwalają utrzymać optymalny klimat w pomieszczeniu, ale także znacznie obniżyć koszty dodatkowego ogrzewania.

systemy klasyfikacyjne

Człowiek wynalazł wiele różnych sposobów wytwarzania energii do ogrzewania domów. Tak więc, piece na drewno i kominki zostały stopniowo zastąpione przez paneli słonecznych, kotłów gazowych, pomp, generatorów wiatrowych i innych agregatów. Ale jedna produkcja ciepła, oczywiście, nie jest wystarczające. Konieczne jest, aby jak najlepiej wykorzystać.

Ogrzany strumień powietrza

Ten dwukondygnacyjny dom obiegu grzewczego muszą być dostarczane na etapie tworzenia projektu. Wynika to ze złożoności elementów instalacji w już gotowego budynku. Takie ogrzewanie jest system kanałów, do którego wstrzykuje się gorący strumień pochodzący z generatora. Ciepłe masy wznoszą się i wysłał do źródła ciepła na zimno. Przepływ krążenie może w tym przypadku być oparta na naturalnych procesach (grawitacyjne) lub przymusowych. W drugim przypadku, system zapewnia instalację specjalnego wentylatora.

ogrzewanie na prąd

Spośród wszystkich istniejących wariantów tego sposobu podgrzewania są uważane systemów grzewczych najczęstszą podłogowych, grzejników na podczerwień Oprawy sufitu. Ogrzewanie z energii elektrycznej jest zazwyczaj stosowane, gdy zastosowanie innych metod jest trudne. Często obieg grzewczy dwukondygnacyjny dom zawiera jednocześnie różnych źródeł. W odpowiednim punkcie położonych konwektory i źródeł podczerwieni i dostarcza energii. Instalacja ogrzewania podłogowego jako dodatkowe źródło nie jest trudne. Instalacja zawiera elementy Umieszczenie przez powlekanie lub jastrychu. Główną wadą ogrzewania elektrycznego obejmują uzależnienie od dostępności energii elektrycznej i jej wysoki koszt.

tradycyjny styl

Najczęstszym obieg grzewczy prywatny dom dla systemu grzejników jest połączone. Im krąży woda. Jako źródło dla ogrzewania środka grzewczego, wykorzystywanego kotłów. Jednostki te działają na paliwo stałe lub płynne. W wielu przypadkach, zastosowanie systemu ogrzewania gazu w dwupiętrowym domu. W tym przypadku, odpowiedniego kotła. Ta postać jest uważana za jedną z najbardziej ekonomiczne, ponieważ koszt gazu w porównaniu do znacznie mniej energii elektrycznej. Ponadto kotły mogą być stosowane, a alternatywne rodzaje energii. Obejmują one, na przykład, obejmować panele słoneczne, turbin wiatrowych, pompy ciepła, i tak dalej. Jednak ze względu na niski koszt eksploatacji większości konsumentów określa precyzyjnie kotła gazowego. Jeśli nie ma scentralizowanych wpływy paliwowe mogą być podłączone cylindry. System ogrzewania domu powinny być zobowiązane do wskazania lokalizacji urządzeń. Wskazane jest, aby zainstalować kocioł w piwnicy, na przykład. Można wyizolować małe pomieszczenie gospodarcze dla niego.

Rodzaje ogrzewania wodnego

Najbardziej odpowiedni system grzewczy uważane naturalnym i wymuszonym obiegiem. Pierwszy nie jest przeznaczony do podłączenia do prądu. Jest to dość wygodne, ponieważ nie jest nieprzewidziana sytuacja. Instalacja systemu z naturalnym obiegiem powietrza odbywa się za pomocą rur o dużej średnicy. Wykonywanie instalacji odbywa się na równi pochyłej. Bardziej odpowiednie, jednak eksperci uważają, że system wymuszony obieg. W tym przypadku przepływ wody prowadzi się pod ciśnieniem, który jest dostarczany przez pompę. kocioł wytwarzane przy użyciu różnych paliw. Może to być w szczególności węgiel, drewno, gaz. Ponadto, urządzenie może być połączone i energii elektrycznej.

Rury do ogrzewania

Montaż elementów stalowych należy wziąć pod uwagę, że mają niską odporność na korozję. Ta wada nie występuje w rurach ocynkowanych oraz ze stali nierdzewnej. Podczas instalacji zaleca się stosowanie połączenia gwintowanego. Dziś, rury metalowe w aranżacji okablowania jest rzadko używany. Między innymi, ze rurę miedzianą. Są one uważane za jedne z najbardziej wiarygodne. Materiał zdolny do przenoszenia zmian temperatury i wysokiego ciśnienia. Złożone rury miedziane przeprowadza lutowania lutem srebrnym. Elementy mogą być, jeśli jest to pożądane, do ściany, na ścianę. Jedyną wadą jest koszt rur miedzianych. Ale jeśli budżet pozwala, zaleca się, aby dać pierwszeństwo do nich właśnie dlatego, że są one charakteryzują się wysoką wydajnością. Pozycje posłuży kilka pokoleń właścicieli bez naprawy lub wymiany.

Dość popularne dzisiaj rur z tworzyw sztucznych. Są łatwe do zainstalowania. Instalacja może łatwo nosić człowieka, który nie ma bogate doświadczenie. Może to znacząco obniżyć koszty. Powierzchnia wewnętrzna rur nie gromadzi się osad. Oznacza to, że nie będzie zatkane. Materiały polimerowe są odporne na korozję. Montaż odbywa się za pomocą połączeń gwintowych lub tłoczenia. Wśród podstawowych wad jest za wystarczająco wysoki współczynnik rozszerzalności cieplnej. Może to przyczynić się do ucieczki.

System ogrzewania dwupiętrowym domu „z Leningradu”

Przy konstruowaniu tego systemu jest dość trudne do przeprowadzenia strukturę kontroli temperatury. System ogrzewania rur polega dom dwukondygnacyjny nie jest bardzo wygodna procedura podłączania urządzeń. W tym przypadku, nie ma sposobu, aby zablokować radiator osobno, natomiast inne urządzenia będą działać. Przy przejściu od jednego do drugiego akumulatora chłodzony wodą coraz bardziej.

Bardziej odpowiedni system

Następny obieg grzewczy dwukondygnacyjny dom – dwie rury. To jest bardziej odpowiedni dla instalacji w budynkach prywatnych podmiejskich. bypass jazdy ogrzewania domu, ma być podłączony do każdego urządzenia z dwóch elementów. Z jednej przesuwa gorącej wody, a na drugim – ochładza. Eksperci radzą, aby zainstalować zbiornik regulacyjny do grzejników. Aby zapewnić prawidłową cyrkulację chłodziwa jest wystarczająca odległość między najwyższym punkcie linii środkowej kotła. W tym przypadku instalacja zbiornika wyrównawczego może być przeprowadzona na piętrze, a nie na strychu. znamienny tym, że rura doprowadzająca rozciąga się pod parapety lub blisko sufitu. Taki system z obiegiem naturalnym wymaga odpowiednio długiego nagrzewania. W związku z tym, zaleca się zainstalowanie dodatkowej pompy ręcznej. To znacznie zmniejsza rozruch takiego układu, a ciepło pomieszczenia będzie rozłożone bardziej równomiernie.

elementy systemu

Oprócz instalacji grzejników, ogrzewanie podłogowe można zainstalować, a także podgrzewane wieszaki na ręczniki podłączone w tym samym czasie. Piony top ekspertów budowlanych zaleca się montować w pobliżu kotła. Podczas instalowania kolektorów wykorzystywane i wiązki systemu. Jest to wygodniejsze do regulacji temperatury w różnych pomieszczeniach. We wszystkich piecach wprowadza się dwóch rur – do przodu i do tyłu.

System uniwersalny

Kolektor dom do systemu grzewczego jest uważany za optymalny. Jego zastosowanie pozwala na instalację z ukrytych elementów. Instalacja w tym samym czasie może łatwo prowadzić osoby bez doświadczenia. Umieszczenie kolektorów odbywa się na każdym piętrze. Istotne jest, że są one umieszczone w specjalnie wyznaczonych szafkach, gdzie dodatkowo cały zawór odcinający znajduje. Ogrzewanie może być przeprowadzone zarówno na obu, a tylko na jednym piętrze. Jednocześnie, eksperci zalecają, aby zainstalować kocioł tylko na dole. Na drugim piętrze można zainstalować zbiornika wyrównawczego. Krany bardziej odpowiednie do sufitu lub parapetu – na obszarach najbardziej narażonych na zimno. Na każdym kaloryferze, gdy jest to konieczne, aby ustawić jeden zawór sterujący.

Konkludując

Dokonywanie projekt ogrzewania dwukondygnacyjny budynek mieszkalny, konieczne jest, aby właściwie ocenić sytuację i swoje możliwości. Słuszność decyzji będzie zależeć od późniejszego komfortu w pomieszczeniach jesienią i zimą, życiem całego systemu i jego poszczególnych elementów, częstotliwość napraw. Jeśli zły wybór jest wykonana, ma tendencję do nadmiernego oszczędzania i elementy wyposażenia są często poza kolejnością. W związku z tym, będzie regularnie być konieczne, aby połączyć się panom lub wymienić elementy, aw niektórych przypadkach całkowicie zmienić cały system. Więc z czego ani oszczędności nie mówimy. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności wskazane jest, aby porozmawiać z ekspertem.