567 Shares 8783 views

Grzechy śmiertelne w prawosławiu: ścieżka do śmierci duszy

Każdy grzech oddziela Boga z człowiekiem. Przeciwnie, grzech oddziela człowieka od Boga samego. Często ludzie obrażają się na Boga dla przykładów udanych osobników, którzy grzeszą dużo i nie wystąpią jakiekolwiek problemy w życiu. Czy to prawda? Najprawdopodobniej oznacza to, że Bóg przestał próbując ustalić osobę i daje mu żyć w świecie bez jego interwencji przez światowe samymi prawami. Więc nie powinno być zazdrosny. A winni w ogóle niebezpieczne. Być może nie wiedzą, co dobre i właściwości hipotetycznego „grzesznika”. A w ogóle, które emitują śmiertelny grzech w prawosławiu?


Po pierwsze, trochę o tej kategorii jako całości. Są one uważane za wyjątkowe, ponieważ są one najbardziej szkodliwe dla duszy, i daje dostęp do ciemnych sił człowiekowi. Czasami kończy się z poważnymi chorobami psychicznymi i fizycznymi. I po śmierci takiej osoby nie do pozazdroszczenia. A kiedy życie niego odwracają się ludzi z powodu grzechów głównych brzydkie. Zrelaksowany wygląd tłustej libertyn, podniecenie na widok ludzkiego żarłoka żywności, skomlenie, zdradził rozpacz, niezdrowy połysk w oczy podczas rozmowy o pieniądzach, utrata rozumu w złość – to tylko kilka przykładów.

A co jest tam grzechy śmiertelne? Lista prawosławia został oparty na teorii ośmiu głównych pasji. Początkiem wielu naruszeń moralność staje obżarstwo. Nie obejmuje to przejadanie się. To także chęć posiadania pewno smaczne i jedzenie bez smaku, podczas gdy ogólnie zepsute, nawet jeśli dana osoba jest naprawdę głodny. Wszystkie alkoholicy i narkomani są uznawane za brzuchy. Nadmierna uwaga do pielęgnacji ciała odnosi się również do tego grzechu. Który przewodzi przez pół dnia w SPA również grzeszyć właśnie tego rodzaju. Grzechy śmiertelne w prawosławiu to cudzołóstwo, że jest źle przejawy ludzkiej seksualności. Na ogół są one ważne tylko w małżeństwie i bez ekscesów i wypaczeń. Wszystko inne, w tym erotycznych fantazji – niemoralność seksualną.

Grzechy śmiertelne w prawosławiu to skąpstwo. Te nie obejmują tylko chciwość z ekstrawagancji. To marzy też o bogactwa, myśleć o metodach wzbogacania, okrucieństwo wobec ubogich i żebraków. Gniew może doprowadzić człowieka do więzienia. Smutek i rozpacz – różne grzechy. Pierwszy – jest utrata nadziei, niecierpliwość w odebraniu nagrody, sąsiad prokuratura jest winien sam. Zniechęcenie – bezczynność, długi sen, spędzając więcej czasu na rozrywkę, która stopniowo prowadzi nieuchronnie do rozpaczy.

Jest też marność z dumą. Są grzech śmiertelny w prawosławiu są uważane za szczególnie niebezpieczne, jako pierwsza urodziła drugiego, najstraszniejsze ze wszystkich. Próżność przejawia się nie tylko w dążeniu do sławy. Dotyczy ona szczególną uwagę na ich piękno, pracę nad głosem, z miłości do pięknych rzeczy. Duma jest taka sama – to nie tylko ignorowanie potrzeb bliźniego jak egoizm. Jest również zbyt leniwy, aby myśleć, a utrwalenie na ziemi, i śmiały, a self-wola, a także ogromny ego.

Czasami mówi się o 10 grzechów śmiertelnych. W prawosławiu, ponieważ są one tylko osiem. To dziesięć przykazań, ale są one skonstruowane trochę inaczej i nie ma bezpośredniego korespondencja „grzechem śmiertelnym jest przykazanie”.