198 Shares 3107 views

Podstawy i cechy prymitywne społeczeństwo

Pierwszy społeczeństwa w historii ludzkości jest uważane za prymitywne lub pre-state. Zastąpił on małp człekokształtnych. Jaka jest różnica między nowym organizacji? Jakie są oznaki prymitywnym społeczeństwie? Czy ma przesłanki państwa? Postaramy się odpowiedzieć.

dowód

Znaki prymitywnym społeczeństwie:

  • organizacja plemienna;
  • praca zbiorowa;
  • wspólna własność;
  • prymitywne narzędzia pracy;
  • równy podział.

Te objawy prymitywne społeczeństwo wpływa na życie gospodarcze, a także kultura wciąż tylko zaczynają się pojawiać. Jedyną rzeczą, która może być izolowane – fetyszyzm, deifikacja natury. Ale ostatni punkt jest, z grubsza rzecz biorąc, warunkowe. Nasi przodkowie, starożytnych Słowian, również czcili naturę – słońce (Jari), błyskawiczne (Perun), wiatr (Stribog). Jednak to nie dają podstawy do mówienia o nich jako prymitywne. Dlatego, jak cechy prymitywne społeczeństwa aspektów ekonomicznych jest alokowana (pracy, narzędzia, dystrybucji itd. D.).

Pojęcie rodziny poligamistą

Podstawą tego typu w prymitywnym społeczeństwie było poligamiczne rodziny. Założono, że członkowie społeczeństwa byli seks dla prokreacji tylko w ich społeczności. Że tworzą plemię jak rosną, a plemię – Związek plemion. Oznacza to, że prawie wszystkie były podobne do siebie. Stąd pojęcie „rasy” w sensie „a”. „Obcy” w tych rodzinach nie były dozwolone. Tribal Union – prototyp z pierwszych krajów z cech wyróżniających.

Jeśli przeanalizować powyższe objawy, widzimy, że taki system nie może być model ekonomiczny powstania nierówności społecznej. Narzędzia były prymitywne, wszyscy zaangażowani w jednym trudno utrzymać swoją rodzinę, jest dystrybucja produktów jak wszyscy pracowali wspólnie.

Że nie będziemy odnosić się do znaków prymitywnym społeczeństwie? Obecność urządzenia przymusowym. Jest to zrozumiałe. Obecność aparatu przymusu związanego z pojawieniem bogactwa nierówności, która weszła później w czasie podziału pracy w okresie „demokracji wojskowej”. Ten powiedzieć później.

Znaki prymitywnego społeczeństwa i państwa

Znaki powstającego stanu prymitywnego społeczeństwa są:

  • Monogamiczne rodziny.
  • Podział pracy.
  • Pojawienie się własności prywatnej.

społeczny podział pracy

Z biegiem czasu, praca zaczyna gęstnieć. Wielu historyków przypisuje te zmiany do pogorszenia klimatu. Życie stało się bardziej dotkliwe. Dlatego tradycyjne polowanie i zbieranie musiał ustąpić wylądować leczeniu. Człowiek teraz zaczął tworzyć żywność. To, według naukowców, jest początkiem stratyfikacji społecznej.

Jednak osoba nie może jednocześnie wykonać kilka operacji. Wynik był następujący:

  • Pierwszy wielki podział pracy. Rolniczy Zakład hodowla.

Z biegiem czasu, ludzie zaczynają doskonalić swoje narzędzia rolnicze. Od prymitywnych motyki, kamień firma przenosi się do nowych narzędzi, które nie jest już możliwe, aby to zrobić samodzielnie, bez specjalnej wiedzy i umiejętności. Jest to kategoria, która jest lepsza niż inni rozpoczął produkcję narzędzi rolniczych. Stopniowo, warstwa ta izolatów doprowadziły do drugiego głównego podziału pracy.

  • Oddzielenie rzemiośle w rolnictwie.

Dwa podział pracy doprowadziły do tego, że producenci produkowanego różnorodne produkty, które są wymagane dla każdej klasy. Rolnik potrzebne narzędzia, zwierzęta, rzemieślnik – chleb, itd. Jednak wymiana utrudniał pracę … Jeśli rolnik wziął czas, aby wymienić swoje produkty, będzie ponosić kolejne straty. Każdy potrzebny mediatora. Przypomnijmy sobie, jak nasze społeczeństwo zmaga się z spekulantów. Jednak one przyczynić się do rozwoju społeczeństwa. Było oddzielna kategoria, które ułatwiają życie dla każdego. Był trzeci podział pracy.

Pojawienie kupców

Wszystko to doprowadziło do nierówności społecznych, rozwarstwienia. Jeden – to zły żniwa, drugi – znaleziono produkt w konkurencyjnej cenie, i tak dalej ..

Naturalnie, gdy wiązka zaczyna konfliktu interesów. Stara plemienna wspólnota nie mogła już to wszystko kontrolować. W jego miejscu był sąsiad, gdzie ludzie byli obcy siebie. Potrzebował nowej organizacji. Władza polityczna działała jako takie. Zaczęliśmy tworzyć relacje proto-państwowe. Okres ten nazwano „demokracja wojskowa”. To było z tworzeniem pełnoprawnym elitarnej rzeczywistym stanem zaczyna, to jest cywilizacja. Jest to więcej o tym poniżej.

Znaki prymitywnego społeczeństwa i cywilizacji

„Demokracja Wojskowy” okres – czas, gdy wszyscy członkowie społeczeństwa bardziej równe. Nikt nie stoi luksus czy ubóstwo. Jest to czas, w którym osobiste zasługi przyszłości zależała nie tylko jego, ale również ich potomków. Kiedy stratyfikacja rozpoczął stałą wojnę o bogactwa. Jedno plemię stale atakować. Społeczeństwo nie może żyć inaczej. Atak spowodował wzbogacenie najbardziej udanych żołnierzy. Oczywiście ten, który był w domu, pozostaje z niczym. W ten sposób zaczęły powstawać znać. Wszystkie narody elit politycznych, ponieważ zostały utworzone z żołnierzy. Po uzyskaniu pieniędzy i sławę w walkach, ludzie zaczęli szukać sposobu, aby naprawić tę sytuację. Przesyłanie do spadkobierców ich uprzywilejowanej pozycji. Został on utworzony w stanie z hierarchicznej struktury kast typu zamkniętego. Czas ten jest uważany za początek cywilizacji.