167 Shares 9714 views

Pietrain – świnia rasy: charakterystyka, opis, zdjęcie

Hodowla świń na mięso jest sprawą dość opłacalne. Ras świń w tej grupie jest wiele. Rosyjscy rolnicy w ostatnich latach coraz bardziej zwracać uwagę na zagranicznych odmian mięsa wieprzowego. Na przykład, coraz bardziej popularny w naszym kraju staje się świnie pietrain. Hodować świnie, różni się dość dobre wskaźniki produktywności.


Trochę historii

Pietrain rasy uzyskano przez belgijskich rolników na początku ubiegłego wieku. Gdy stosuje się taką bardzo rozcieńczone są dobrze znane tym hodowców świń domowych, jak Berkshire a Large White. Że są rodzice tych zwierząt. Do tej pory, Pietro popularne w wielu krajach europejskich. Бельгия, Франция, Голландия. Wśród nich – Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Holandii. Teraz te zwierzęta zaczynają zdobywać popularność wśród rolników, Ukrainy i Rosji.

Pietro ras świń: ogólna charakterystyka

Jako przedstawiciele większości innych ras mięsnych Pietrain świnie są stosunkowo niewielkie w produkcji i rozwiniętej masy mięśniowej. Zbyt wiele wagi te świnie nie zyskać. Masa macicy dorosłej tej rasy jest 150-220 kg dzik – 240-260 kg. Kluczowe elementy tej rasy należą:

 • krótki korpus;

 • biała albo kropkowany zabarwienie;

 • krótkie, szerokie, nie opadające uszy;

 • szeroki, umiarkowanie głęboka klatka piersiowa;

 • masywne szynki.

Głowa te świnie kompaktowy, dokładny. Piersi petrenov szeroki, ale mięso nie jest na nim bardzo dużo. Jej głównym masa skupiona jest w tych prosiąt tyłu – z tyłu i szynek. Jedną z niewątpliwych zalet tej rasy jest uważana za jego odporność na tsiklovirusu.

wskaźniki wydajności

которой было дано нами выше, отличается также тем, что слишком большого веса ее представители обычно не набирают. Pietrain świnie rasy, których ujawnienie zostało podane przez nas powyżej, charakteryzuje się tym, że zbyt dużo wagi, jej przedstawiciele nie zwykle rekrutacji. считаются довольно-таки неплохими. Jednak wydajność produktywność tych świń są uważane za bardzo dobre. Fakt, że mięso świń tej rasy ma doskonałą smak. Warstwy tłuszczowych w nim praktycznie nie powstaje. To właśnie dzięki tej funkcji Pietrain świnie są często używane przez hodowców w celu opracowania nowych dobrych ras mięsnych. W większości przypadków, gdy świnie są hodowane z gatunku łojowych. Daje rasy związana z produkcją mięsa. Przez nagromadzenie tłuszczu, te świnie nie są genetycznie predysponowani.

Pietrain – świnie rasy, charakteryzuje niezbyt wysoką wydajność odtwarzania. Przeciętnie jedna maciora macica przynosi 8-9 młode. Jednak niski wskaźnik urodzeń w tych świń jest kompensowany przez wytrwałość młodych zwierząt. Lonży w pietrain stado prawie nigdy nie zdarza.

Wydajność mięso świń rasy 60 procent tłuszczu – 30 procent. Jedna szynka waży około 8-10 kg. Średni dzienny przyrost świń pietrain jest 500-550 gramów. W wieku 210-220 dni, świnie tej rasy przybiera na wadze 90-100 kg.

wady hodować

W sumie całkiem dobry i produktywny pietrain rasa świni. таких поросят представлены на странице и наглядно демонстрируют их ярко выраженные мясные качества. Zdjęcia świń przedstawione na stronie, i wykazują wyraźną jakości mięsa. у этих свиней действительно имеется множество. Zaletami tych świń mają dużo. есть у этой породы и один серьезный недостаток. Jednak nie jest to rasa, a jedna poważna wada. Pietrain świnie są bardzo wymagające w utrzymaniu. Są zbyt wysokie lub niskie temperatury, na przykład, nie cierpieć. Dlatego rasa przez długi czas ze swoim surowym klimacie w Rosji rasy uważany jest za niewłaściwe. Dzisiaj te świnie zaleca się zawierać tylko dobrze wyposażone szopy.

алая продуктивность в отношении воспроизведения также является некоторым минусом этой породы. M szkarłat wydajności w odniesieniu do reprodukcji jest też pewna wada tej rasy. Urodzony pietrain maciora produkuje do 8-10 prosiąt. Ale ponieważ może to wywołać malomolochnosti tylko 5-6 sztuk.

krzyżówki

и дюрок. Najczęściej petrenov mieszańców świń ras Large White i Duroc. Czasami hybrydy są wyświetlane również z tego Landrace rasy. , характеризующаяся отличными вкусовыми качествами мяса. + Pietrain Duroc – świń rasy, charakteryzujące się doskonałym smaku mięsa. To samo można powiedzieć o świnie, uzyskanych przez skrzyżowanie z rasy Large White. Hybrydy uzyskane z Landrace i petrenov znamienny afektację.

tuczniki

Pietrain – hodować świnie, które zawierają w gospodarstwach rolnych może być z dwóch podstawowych technologiach:

 • mięsa;

 • mięso i tłuste.

W pierwszym przypadku, koszt wynosi 1 kg przyrostu masy ciała o około 2-2,5 podajnikami, drugi – 3-3.4 twornika / jednostkę.

wołowina tuczu technologia

W ten sposób odkryliśmy, że jest Pietro rasa świni. описание вам уже известны. Charakterystyka, zdjęcia, opis z was już wiedzą. Następnie, przyjrzyjmy się, jak w rzeczywistości, te zwierzęta żywią się obu technologii z listy.

подходят двухмесячные поросята пьетрен. Techniki odpowiednie mięsne dwumiesięcznych świnie Pietrain. Jedzenia świń przy użyciu technologii ad libitum tego zasilania. протеины . Ale główny nacisk kładzie się na białkach. Ponadto, zwierzęta muszą być karmione, poprawić smak mięsa: produkty mleczne, warzywa, warzywa korzeniowe. Źródła białek o takiej technologii są zboża paszowe.

необходимые их организму минеральные вещества — мел (25-30 г), поваренную соль (10-30 г), фосфор (8-10 г). Ponadto, dieta świń to konieczne ich minerałów ciała – kreda (25-30 g), chlorek sodowy (10-30 g), fosfor (8-10 g). Czasami, aby przyspieszyć przyrost masy dozwolone rolnicy stosują jako zwykła aspiryna. Należy dodać w ilości od 1 g na 50 kg paszy.

Mięso i tłuste technologia

Technika ta nie różni się od poprzedniej. Mięso świń karmionych w tej technologii, przeznaczone głównie do produkcji długotrwałych produktów magazynowych – szynka wędzona kiełbasa itp koreek.

Mięsa tłuste tuczu dzieli się na dwa okresy. W pierwszym etapie wytwarza się paszę prosięta, które przyczyniają się maksymalnie szybkie przybieranie masy ciała. Podstawą diety w tym okresie są zieloni, warzywa korzeniowe, trawy lub siana. Drugi etap rozpoczyna się w tuczu 8-10 miesięcy. W tym czasie, świnie już ważą około 100-110 kg. W drugim etapie karm zmienionych do korzeni, a także do zwiększenia ilości koncentratu diety.

zawartość

, сарай для которой обязательно должен быть сухим, чистым и, самое главное, теплым. Pietrain – świnia rasy rzucić które muszą być suche, czyste i, co najważniejsze, ciepło. Po Pietro absolutnie nie znosi zimna. Nawet w zimie temperatura szopy nie powinna być mniejsza niż 16-18 ° + (dorosłych świń). Inaczej świnie muszą chory i może nawet umrzeć. Również w chlewie należy zorganizować dobrą wentylację. Jeśli temperatura powietrza w stodole przekracza 30 stopni w lecie, zwierzęta mogą dostać udaru cieplnego. W każdym razie, dobrze rozwinięta, że nie będzie w takich okolicznościach.

Co brać pod uwagę przy projektowaniu chlew

Ciepło w zimie nie jest łatwo rzucić. Jest o wiele trudniej zrobić tak, że temperatura powietrza latem nie wzrośnie powyżej 30 stopni. Dlatego okno w chlewie dla petrenov nie jest konieczne, aby zorganizować od strony południowej. Aby zbudować szopę być ubogich materiałów przewodzących ciepło. Może to być pianka, drewno, drewno. Poza tym powinno być wystarczająco grube, aby izolować przelana warstwy wełny mineralnej. To nie tylko chroni wnętrze konstrukcji przed zimnem. Zapobiegnie to wełna rzucić i przed przegrzaniem w okresie letnim.

Podłoga w chlewie jest konieczne, aby niewielki stok. Następnie, jest o wiele łatwiejsze do czyszczenia. Świnie Pietrain bardzo odporne na różne choroby. Jednakże, należy przestrzegać czystości w swoich maszynach powinny, oczywiście niezbędne.

Jak wyposażyć chlewie

Wewnątrz stodoły, a także tuczu wielu innych gatunków, należy podzielić na trzy części:

 • dla tuczonych cieląt;

 • Lochy z potomstwem;

 • knurów.

Młode zwierzęta zazwyczaj zawiera 30 sztuk. w jednej maszynie, knury – dziesięć osób. Dla macior pietrain zimę pożądane jest zorganizować oddzielną, dobrze ocieplony dom.

Wszystkie obudowy należy umieścić dozowniki i waterers. Przymocować je do struktury szopy nie jest konieczne. Świnie – zwierzęta nie są szczególnie czysto i łatwo można srać w nich. Umyć stałe podajniki i waterers dość trudne.

Paul chlew zawoalowany słomy. W zależności od warunków klimatycznych pietrain świni mogą zawierać tę samą procedurę:

 • podwórko;

 • w zamkniętym pojemniku.

Pietrain – świnia rasy, nie jest zbyt dobry transportujący ciepło i zimno. Dlatego jest uprawiana przez większość drugiej technologii. Wybieg dla świń tej rasy zwykle wyposażyć tylko w regionach o stosunkowo łagodnym klimatem – .. na terytorium Krasnodar, regionu Stawropol itp w zagrodzie dla świń jednocześnie koniecznie spełnione przelanej dla zwierząt schronienie przed słońcem. Wyposażanie padok, należy pamiętać, że Pietro, jak prawie każdy inny świni, uwielbiam robić SAPS. Załączając siatki stoczni powinny zostać zatopiony w ziemi około 50 cm.

Pietrain świnie rasy: recenzje Farmers

Oczywiście, braki przedstawicieli tej rasy jest wiele. Zachowaj te świnie z powodu kapryśność względem warunki pogodowe nie są wielu rolników w Rosji. Jednak doniesienia o rasie w sieci są jeszcze całkiem dobre. Mięso rasy pietrain smaczne, zatrzaskując go dobrze. Przy prawidłowym żywieniu tej samej wadze, te świnie zyskują wystarczająco szybko.