111 Shares 3533 views

Amerykański animator Dzhozef Barbera: Biografia, bajki

Amerykański animator, artysta, reżyser i producent Barbera Dzhozef urodził się w 1911 roku, w dniu 18 grudnia w Nowym Jorku. Jego rodzice, Włosi z Sycylii, mieszkał w małym obszarze znanym jako Little Italy.


Walt Disney

Dzhozef Barbera dzieciństwie odkrył zdolność do rysowania, a w młodym wieku podjął pracę u projektanta graficznego gazety. Kiedyś młody człowiek odwiedził kino i zobaczyłem kreskówek Walta Disneya „The Skeleton Dance”. cartoon historia była prosta – cztery szkielety tańczyć nieskomplikowany obraz choreograficzny przez dziesięć minut. Ale Józef zobaczył scenę oczami profesjonalnego artysty, i była w szoku ruchy spójność znaków i jak animatorzy Disneya udało się umieścić tyle ekspresji w łatwy dziesięć minut kreskówek. Wrażenie było tak silne, że postanowił w cokolwiek było spotkanie z twórcą arcydzieło.

Początek jego kariery twórczej

Choć spotkanie z mistrzem nie nastąpić, Dzhozef Barbera był zdeterminowany, aby poświęcić się do kina animowanego. W 1930 roku młody artysta rozpoczął pracę w studiu Maksa Fleyshera, słynnego rysownika, gdzie rozpoczął sprzątanie celuloidowe półfabrykatów. Wkrótce, pokazując staranności i pewne zdolności, fryzjer stał się malarzem i instalacyjnych fazy ujęć.

Dwa lata później, mnożnik dołączył studio animacji Beurena, gdzie stał się scenarzystą. Ale tu nie był szczęśliwy: właściciel ledwo koniec z końcem, a firma musiała ostatecznie zamknięty. Kolejnym miejscem pracy dla Józefa była firma animacja „dostraja frotte” dział, gdzie miał także pisać skrypty.

Studio "Metro-Goldwyn-Mayer"

bajki pełnometrażowe natomiast produkuje głównie tylko w studiu Walt Disney, ale na prostą produkcję legendarnego artysty nie był dostępny, musiał być zadowolony z tego, co było oferowane.

W 1937 Dzhozef Barbera został przyjęty na studia „Metro-Goldwyn-Mayer”, gdzie poznał William Hanna, dyrektor animatora, który stał się przyjacielem i kolegą artysty na resztę swojego życia.

"Tom i Jerry"

Pierwszy duży projekt, który jest przeprowadzany Dzhozef Barbera i William Hanna w studiu „Metro-Goldwyn-Mayer,” stał się seryjnym kreskówki o przygodach kota i złośliwego bezbronnej myszy.

Animowana seria została uruchomiona w 1940 roku i stworzył nieprzerwany okres sześciu lat. Działki były niezwykle dowcipny i pouczający. Popularność „przyjaciół” Two – przebiegły i absolutnie bez skrupułów kot z jednej strony i myszy, które na pierwszy rzut oka nie można nawet wstać dla siebie – stało się skalę, jak tylko poszedł pokazać na ekranie.

W „Tom i Jerry” był tak udany, że twórcy dostał zaledwie siedem nagrody „Oscara”. W 1957 roku założył własne studio animatorów pod patronatem "Metro-Goldwyn-Mayer", zwanych Hanna-Barbera ( "Hanna-Barbera"). Nowa edukacja kreatywna przygotowała kilka serial, wśród których były natychmiast stał się popularny „Flintstonowie”, „Jetson”, „Jonny Quest”, „Scooby-Doo” i inne.

„Flintstonowie”

On jest drugim najpopularniejszym po serii „Tom i Jerry” to ulubiony seryjny każdego z filmu o dwóch par, które żyją blisko siebie. Fred i Wilma, Barney i Betty. Postacie są tak kolorowe, że publiczność szczerze wczuć się w to, co dzieje się z bohaterami. Pechowy Fred kiedykolwiek dostanie się do sytuacji ekstremalnej, tak nazywa jego wierna żona pomoc Wilma. Czuje, że on po prostu stracił bez niej.

Flintstonowie, Fred i Wilma, żyć przez płot od swoich sąsiadów Rabblov. Więc kiedy Fred w pracy, jego żona często odwiedzanych przez Betty i Barney czasami, kiedy jest wolna od przypadków. Sąsiedzi żyją w harmonii, wspólnie świętować uroczystości wyjeżdżają na wakacje, wokół, aby pomóc sobie nawzajem. Odnosi się wrażenie, jakby to była jedna rodzina.

Głównym bohaterem serialu animowanego, Fred Flintstone pracuje w rozwoju kariery – jest to ogromny kierowca koparki. Potężne maszyny – dobry dinozaura, który niestrudzenie i bardzo lubi swojego mistrza.

Małym miasteczku o nazwie Bedrock nigdy nie zdobywa: Fred Flintstone zatrzymany przez policję, a potem Barney winy. I ich żony są zawsze gotowi do pomocy. Akcja filmu naprawdę dobry, postacie są kochane przez kinomanów raz na zawsze.

Najlepsza animacja studio Ameryki

Lista animowanych arcydzieł 1971 w studiu, „Hanna-Barbera” przekroczyła trzysta filmów. To bezprecedensowe produktywność przyciągnęła specjalistów animatorów z całej Ameryki. Każdy chciał pracować, a Joseph Williams. Wiele z nich udało się wziąć udział w tworzeniu tych projektów. Mnożniki uznał, że praca daje im prawdziwą przyjemność, kłótnie i konflikty nie przyszło, że cały proces odbył się w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

W 1955 Dzhozef Barbera otrzymuje regularne producenta Freda Kuimbi, który prowadził wszystkie filmy z serii „Tom i Jerry”, zmuszony do opuszczenia swojego stanowiska ze względów zdrowotnych. mnożnik sukces w swoim nowym stanowisku było niepodważalne.

Przed 1990 Dzhozef Barbera, którego seria spojrzał na całym świecie, próbował razem z Williamem Hanna poprawić jakość animacji. Technologie do tworzenia obrazów animowanych są uważane za najtrudniejszy, ale proces czasochłonny jest więcej niż pokrycie barwne obrazy. Artyści oparła się na wytrzymałość krawędzi, a technika ta jest całkowicie uzasadniona.

bajki pełnometrażowe wyprodukowano rzadziej, twórcy serii starali się być ograniczona do dwudziestu minut filmu animowanego, który był najbardziej popularny wśród publiczności. Szorty również być bardziej opłacalne.

Długowieczność twórczy warsztat

Studio Hanna-Barbera z powodzeniem eksploatowane przez czterdzieści pięć lat, jego aktywność zmniejszyła się dopiero po śmierci jednego z założycieli, William Hanna. Śmierć przyjaciela i partnera był ciężki cios Józefowi: był przygnębiony, a od kilku lat zaangażowany w produkcję filmów animowanych asystentów i współpracowników. Ze względu na siedzibę serii procesów idzie do wynajęcia na czas, i był to jeden z głównych warunków powodzenia.

W 1992 roku studio "Hanna-Barbera" został przemianowany na Cartoon Network, "Cartoon Network".

śmierć mnożnik

Dzhozef Barbera przeżył swego przyjaciela i współpracownika tylko pięć lat. Legendarny animator zmarł w Los Angeles w swoim domu w wieku 91 lat, został pochowany na cmentarzu Forest Lawn, „”, gdzie pochowani są gwiazdy Hollywood, takie jak MEGASTAR Klark Geybl, King of Pop Maykl Dzhekson i samego Walta Disneya.