269 Shares 6210 views

Sable (zwierząt): ciekawostki. Sable w domu

Sable – ssak należący do rodziny Cunha. Jego najbliższym krewnym jest kuna. przedstawiciele jednostek fauny są w stanie pochwalić się tak szlachetny, taki elegancji i harmonii, co ma Soból.


Czerń (zwierząt) Opis

Ciało mężczyzn wynosi 60 cm długości o masie 2 kg. Kobiety są znacznie bardziej elegancki, są gorsze od mężczyzn pod względem wielkości. Sable tułów lekko wydłużone, krótkie nogi, dlatego zwierzę z powrotem cały czas jest zakrzywiona. Łapy są szerokie, dobrze przystosowane do życia ziemskiego. Zwierzę ma bardzo gęstym ogon, którego długość sięga 20 cm.

W sable głowy w kształcie trójkątnym, dość duże. Kufa lekko spiczaste, trójkątne otoczone dużymi uszami.

Prawdziwe bogactwo zwierzęcia – jego gęste bujne futro, które staje się jeszcze grubsze w zimie, zamykając pazury i poduszki łap. Kolor tułowia lato zwierząt stały kolor ciemno brązowy, nogi i ogon ciemniejszy. Zimą jego sierść staje się bledsza. Jaśniejszy odcień wyróżnia się głowę, plama pojawia się często w gardle, której nie obserwuje się w okresie letnim.

Z powodu różnych opcji kolorów dla zwierzęcia ukazał różne nazwy: „futro” – najlżejszy, „głowa” – black sable „Vorotov” – półprodukt kolor.

rozpiętość

Sable – zwierzę (prezentowane w tym artykule zdjęcie), który mieszka w rejonie tajgi Eurazji. Większość życia na Dalekim Wschodzie i Syberii. Ponadto, niewielka liczba zwierząt istnieją w Korei, Mongolii, w północno-wschodniej części Chin, w północnej części wyspy Hokkaido (Japonia).

Jeśli ta przestrzeń, zanim zwierzę mieszka w dużych ilościach, w chwili obecnej z powodu intensywnych połowów dramatycznie zmniejszyła swój zasięg. Na początku XX wieku, gęstość zaludnienia wynosi nie mniej niż 10%. Iglasty Tajga – dom Sable. Zwierzę poza nim nie idzie. Można go znaleźć w lasach iglastych, gdzie rośnie świerk, jodła, cedr, gdzie ciemne i wilgotne. On wybiera trudną, zaśmiecone miejsce, pokryte kamieniami, mchu, oddziałów.

styl życia

Sable – unikalny zwierzę to koczownicze i siedzący tryb życia. Bestia jest przywiązany do jakiejś konkretnej dziedzinie i rzadko w życiu poza jej granicami. pożary, klęski żywiołowe, brak żywności, masowe wylesianie sam może spowodować Soból zwierząt, ciekawostki o życiu, które zostały przedstawione w tym artykule, należy pozostawić siedlisko.

Zwierzę na stronie posiada dużą liczbę tymczasowych schronień i bardziej trwałe. Najnowsze podzielony na zimę i wylęgu. Dla Sable charakteryzuje się tym, że ich domy buduje on nie jest i używa naturalnych ubytków.

Wybiera między uscheliny kamieni pod vyvorotnyami wgłębienie, pustych lub pokładów leżących na drzewach. W zimie, gniazdo on zakrada się pod śniegiem. Nora zwierzęce skóry, co oznacza, że łatwo można znaleźć na ogromnej liczby utworów, które zbiegają się we wspólnym miejscu.

żywność

Sable – praktycznie wszystkożerne zwierzę. W zasadzie jego żywności są różne, myszy, gryzonie, ryjówki mola, wiewiórki. Czasami łapie między skałami Pikas, czasem jeść białko. Duże mężczyźni mogą nawet polować na króliki. karmy dla zwierząt ptaków może być małe (wróblowate dorosłych, kurczęta, jaja), cietrzewie, kuropatwy. Chociaż on poluje je niezwykle rzadko.

Sobol, którzy mieszkają na Dalekim Wschodzie, można również jeść ryby. Podczas tarła zwierzęta pochodzą z brzegu rzeki, gdzie odebrać martwe ryby. W zimie, gdy trudno jest dostać jedzenie, sobole żywi się padliną. Jeśli zabity duże zwierzę, żywi się padliną ogromnej liczby tych małych zwierząt. Specjalnie dla tego, oni zorganizować dla siebie tymczasowych schronień w pobliżu.

Sable chętnie regale i miód. Znalezienie wydrążone pszczoły, to przyjdzie do niego, dopóki nie jest jeszcze całkowicie wypalona (larwy komórki, a same pszczoły). Choć jego głównym pożywieniem – to jagody i owoce. Często okradać inne zwierzęta tuleje orzeszkami pinii, w zimie z śniegu produkuje jagody na pozostałych oddziałach (borówki, jagody, maliny moroszki).

reprodukcja

Sable – inseminacja zwierząt i hodowli, które naukowcy badali przez długi czas. Małe sobolyata wiosna właz, głównie w kwietniu, w ilości 2-5 zwierząt. Poród odbywa się w specjalnie wyposażonych schronów, że linie żeńskie mech, wełnę i siano. waga urodzeniowa to około 30 g, podczas gdy są one zupełnie bezradny. W ciągu miesiąca zaczną rozróżniać różne dźwięki, a także otworzyć oczy.

podgatunek

Istnieje kilka podgatunków zwierząt, które różnią się w siedliska, futra i kolor:

  • Sayan;
  • Zachód syberyjski;
  • Sachalin sable;
  • Barguzin sable ;
  • Jenisej;
  • Kamczatka Sable.

handel

Czerń – zwierzę, które są cenione ze względu na bardzo grube futro. Ten mały bogactwo zwierząt przyniósł wiele kłopotów. Jego skóra drogo cenione. Ona stała się znana jako „miękkiego złota”. Dlatego nieustannie polował danych zwierząt. Z tego powodu, jego populacja zmniejszyła się dramatycznie.

Od jego futro szycia kapelusze, płaszcze. Ludy Syberii nie jest ceniona futra sobole i zapukał je od spodu narty. Lokalni myśliwi próbowali utrzymać liczbę zwierząt. Polowanie to odbywa się tylko raz na 3 lata, aby przywrócić populację.

metody polowania

Sable – zwierzę, które są rozmieszczone na pułapkę lub polowanie z husky. W tym ostatnim przypadku zwierzę wbite drzewa, które już zestrzelić. Ale jeśli sobole ukryć w krzakach, to jest prawie niemożliwe, aby tam pojechać. Następnie myśliwi wokół tego miejsca sidła, a następnie rozpocząć wydalić swoją sondę. Ta metoda polowania nazwano obmet.

Poskromienie sable

Należy zauważyć, że udomowienie łatwo sable. Zwierzę w domu przypomina zachowanie kota. To zwierzę bardzo szybko przyzwyczaja się do właściciela. Na obecnym Sables momentu są hodowane głównie sztuczne, na fermach zwierząt futerkowych. W niewoli sable (PET) może żyć nawet do 18 lat.

Numer Przywracanie

Utrzymanie liczby zwierząt, to zaczęły być produkowane prób hodować w rezerwach, a następnie osadzają się na innych terytoriach. To okazało się być trudnym zadaniem, ponieważ na początku trudno było uzyskać potomstwo. Konieczne było zbadanie zwyczajów zwierząt, stosując do tego wysiłku masowej.

Jak sprawdzić, czy on tam mieszkał przed planuje ponowne wprowadzenie zwierzęcia, należy dokładnie rozważyć terytorium jej uwolnienia. Duże znaczenie ma zmiana sytuacji (pożar, rejestrowanie). Po reitroduktsii na miejscu musi być połowów na chwilę się zatrzymać.

Aby określić obszar Sable ma kluczowe znaczenie dla istnienia bazy spożywczej, miejsc gniazdowania, drapieżniki zwierząt i konkurentów.

Sable hodowla w niewoli

Pewne trudności pojawiają się, gdy hodowla zwierząt w domu. Sable – zwierzę mobilne, dlatego jest niezbędne do życia na dużym obszarze. Komórka musi specjalnie wyposażone, aby zapewnić niezawodne śrubę, wystarczająco dużo miejsca, aby dokręcić okna siatki metalowej. Zwierzę jest bardzo sprytny, potrafi otworzyć zamek bez trudności. Więc nie było nudne, możliwe jest dostarczenie plastikowych zabawek, ponieważ zwierzę jest bardzo lubi grać.