789 Shares 7220 views

Ryder ogród: opis, dane techniczne, producenci i opinie

Zastosowanie jeźdźców ogrodowych opłaca się w dużych obszarach, gdzie jest to wymagane do wykonywania różnych zadań przetwarzania. Zwykle, takie maszyny są mylić z kosiarką, z uwzględnieniem obecności podwozia z przestrzeni dla operatora, ale tak nie jest. Jest to funkcja kos jest obecny, ale oprócz tego, urządzenie wykonuje także zadania uprawy gleby, rozdrabniania, zbierając liści i tym podobne. D. Zestaw narzędzi, który jest wyposażony w ogrodzie kierowcy zależy od konkretnych modyfikacji.


odmiany zawodnicy

W ogrodzie na rynku maszyn takie maszyny są dostępne w trzech wariantach – domowych, półprofesjonalnych i profesjonalnych. Modele do użytku domowego dostosowane do części do obszaru 4000 m 2. Jeźdźcy ogrodowe w funkcji w tej wersji znacznie ograniczone i, co do zasady, z wyjątkiem skośnych darni może wykonywać tylko zbieranie śmieci. Mocniejsze przykłady to modele semi-segmentowe. Taki kierowca może być wyposażona w dużą różnorodność mocowań, takich jak środki do uprawy boronirovaniya, zaszczepienie i t. D.

Charakterystyka modeli profesjonalnych

jednostek zawodowych i nie przewiduje możliwości przekształcenia struktury. Sprzęt zawieszany przekształca pozornie zwykłej kosiarki w pełni funkcjonalny snowthrower lub napowietrzania maszyny. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj władzy i cech strukturalnych ma konkretnego ogród jeźdźca. Ciągnik, oczywiście, na tle tej techniki wzrostu wydajności. Jednak niektóre modyfikacje mają zdolność zawodową, która wystarcza na uprawę na dużych działkach o powierzchni gruntu ponad 10 000 m 2.

Kluczowe cechy

Wybór tego rodzaju technologii powinny koncentrować się na dwóch kategoriach wydajności. Pierwszy wyraża moc potęgi jeźdźca. W szczególności zakres modeli do użytku domowego wyposażonego w silniki o potencjale 4 do 7 litrów. a. przeciętnie. Profesjonalne modyfikacje samą moc, a często więcej niż 10 litrów. s., a poszczególne wersje Premium mają zwrot 20 „koni”.

Druga kategoria cech – to parametry pracy w zakresie koszenia trawy. Co do wysokości skosu, standardowe jeźdźców ogrodzie można wykonać wyrównanie zieloną okładką na poziomie 80-100 mm. Z punktu widzenia wydajności i szerokość skosu jest ważne, który zmienia się od 70 do 120 cm. Właściwości innych typów operacji roboczych już zależeć od danego typu mocowania. Możliwość korzystania z różnych ustawień w zależności od ich cech jest jednym z mocnych zawodników w zasadzie.

Producenci maszyn

Rozwój i produkcja zawodników są zaangażowane głównie w firmach, które specjalizują się w sztuki ogrodowej. Wśród wiodących producentów firmy STIGA mogą być zidentyfikowane, „Viking», Husqvarna i Mega. W szczególności pod nazwą „Viking” w krajowym rynku sprzedawane modyfikacji MT 5097, wyposażonego w przekładnię hydrostatyczną, co ułatwia proces zarządzania. Ciekawą opcją jest jeździec i ogród „Huskvarna” przez PF 21 AWD. Model ten jest przeznaczony dla tych, którzy planują pracować zawodowo i regularnie z dużych porcjach.

W Należy zauważyć, że w tym segmencie nie ma ścisłe granice na ceny. Model niższy poziom jest warta około 40-60 tys. RUB. Profesjonalny sprzęt i mogą być dostępne dla 100 tys., a 300. Różnica jest spowodowana przez pojemność mocy i funkcjonalności technicznej i konstrukcyjnej

Pozytywne opinie zawodników

Wśród właścicieli zawodników nie są wiele prywatnych truckers i właścicieli prywatnych działek, więc główną grupę użytkowników – ludzie, którzy w taki czy inny sposób związane są z profesjonalnego ogrodnictwa. Zwracają także uwagę, że alternatywą dla takich modeli nie istnieją. I ciągniki z załącznikami oraz tradycyjne kosiarki o różnych parametrach gorszych jeźdźców. Zalety takiego urządzenia zawierają kombinację wysokiej manewrowości, uniwersalność, wydajności i ergonomii. Na przykład, kosiarki do trawy ogrodowe zawodnicy mogą w krótkim czasie, aby służyć nawet dużej partii, wydając minimum zasobów. Jednak użytkownicy wskazują na możliwość dostrojenie parametrów pracy, co w efekcie daje rezultat wysokiej jakości.

negatywne opinie

Istnieją krytyczne komentarze na temat funkcjonowania jeźdźców. W przeważającej części są one związane ze złożonością konstrukcyjną maszyny. Użytkownik musi znajomości właściwości technicznych jednostek urządzenia, które tnie się na znacznej części segmentu amatorskich ogrodnicy. Nie wspominając już o konieczności naprawy, która jest również regularnie występować, szczególnie intensywnej eksploatacji. Ponadto, w porównaniu do konwencjonalnych kosiarek, takie maszyny działają tylko na paliwo ciekłe. Benzyna – standardowy zasób, który jest oskarżony o ogrodzie jeźdźca. Odpowiedzi w tym kontekście, ponieważ sugeruje, że emisja będzie nieuchronnie zanieczyszczają powietrze, a to negatywnie mogą wpływać na stan roślinności. Te negatywne czynniki, na przykład, nie istnieją tradycyjne kosiarki elektryczne do trawy. Jednak mają one zasilanie o rząd wielkości mniejsza, w konsekwencji, wydajność nie jest tak wysoka.

konserwacja niuanse

Po każdej sesji pracy należy sprawdzić załączników dla integralności strukturalnej. Obowiązkowe powierzchnie robocze są czyszczone i potraktowano smaru ochronnego, jeśli jest to konieczne. Sprawdza także stan skrzyni biegów i układu chłodzenia silnika. Mniej więcej raz w miesiącu powinna monitorować wierzchowce, ocenić poziom zużycia noża i przeprowadzić szlifowanie, jeśli trzeba.

Jako producentów, po 100 godzinach bezpośredniej eksploatacji jest konieczne, aby całkowicie zastąpić elementy tnące. Ważne jest, aby pamiętać, że koła dla jeźdźców ogrodowych itaktorov zbyt szybko ulec zużyciu. Zastąpienie tych składników powinna być wykonywana po wykryciu otwory, szczeliny, nacięcia lub innych wad. Koło zmiana jest korzystnie wykonywane przy użyciu firmowego zestawu „native” producenta.

To samo odnosi się do korzystania z załącznikami, chociaż producenci dążą do ujednolicenia jego cechy, a niektóre rodzaje urządzeń są uniwersalne pod względem zgodności z jeźdźców.

wniosek

Praktyka dowolnej technice potwierdza, że najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z pracy jednostek operacyjnych, które są ukierunkowane na konkretne zadania. Wszechstronność zawodników zaprzecza idei specjalizacji środków technicznych, ale ma to swoje zalety. Mimo to, zawodnicy ogrodowe zwalnia właścicieli dużych połaci konieczności zakupu wielu rodzajów sprzętu. Oczywiście, przede wszystkim pełni funkcję tradycyjnych kosiarkach, przed nimi pod względem wydajności. Ale w tym samym jeźdźcem, w zależności od wersji, może być również substytutem Kultywatory, Śniegosprzątarki ogrodowe i dmuchawy do liści. Inną rzeczą jest to, że odpowiednie narzędzia potrzebne do realizacji tych i innych działań operacyjnych.