285 Shares 9045 views

Jaki jest dokładny wierszyk? Dokładna rym: przykłady

Każdy raz w życiu trzeba się martwić o chwili, gdy ranny dusza, lub odwrotnie, gdy ogarnia ze szczęścia, a ja chcę napisać jakiś wiersz, aby poświęcić go komuś lub rzucać duchowych doświadczeń na papierze. Ale jest trochę doświadczenia takiej chwili, konieczne jest, aby żyć. Pisać wiersze, czujesz szerszy niż reszta, aby myśleć na własną rękę, nie opierać się na czymś innym niż jego uczuć. Jednakże, jeśli nie zastosuje się do rymu, każdy wymowny arcydzieło może w jednej chwili stać się dla ludzi przeciętnych pism. Rym nie tylko musiał czuć to wiedzieć. Ten artykuł będzie mówić o takich kwestiach, jak dokładnie rymu i jej rodzaje.


wierszyk

Na początek będziemy rozumieć, że cały ten wierszyk. Ta harmonia samogłosek w jednym lub więcej zakończeń sylaby. Od czasów starożytnych, że dołączył w poetyckiej wypowiedzi i stał się niemal jego integralną częścią.

element zamykający nie tylko w zgodzie ze sobą, ale także podkreślają rytm każdego zakończenia linii. Jest to główna różnica od zwykłych powtórek dźwiękowych rym nie spadnie poniżej pewnego rytmu w stałej łańcucha. Zapytała ostatnich spółgłosek sylab w każdym wierszu – wartość rytmiczną. To określa motyw, który powinny być objęte wszystkie z linii wiersza. Ponieważ „stick – śledzia”, który został wymyślony wiem, nie wierszyk, ponieważ zawiera tylko podobieństwo w końcu, nie podkreślił sylaby. Są rymy, które są oparte nie tylko na rytmicznym sensie, ale porozmawiamy o co dokładnie rymu.

Główne rodzaje rymów

Rymy są klasyfikowane w wielu różnych typów, ale rozważymy tylko podstawowe, tak aby nie zatkać głowicę więcej niż:

1. Stanowisko naprężonego sylaby od końca linii. Podzielony na monosyllabic, dwuzgłoskowy i tak dalej, aż devyatislozhnyh. Pierwsza część tego słowa wskazuje, gdzie jest to podkreślił sylaby, tj monosyllabic – ostatnią sylabę, dwie sylaby – przedostatni, i tak dalej. Klasyfikacja ta ma wiele innych nazw, takich jak jeden i dwa zwane odpowiednio płci męskiej i żeńskiej.

2. Zgodnie ze stopniem zamożności. Jest bogata wierszyk, który zbiega pretonic sylabę. Jest, oczywiście, mniejszy, a więc przez częstotliwość ich stosowania, stały się one powszechne i proste, i słowa, które tworzą bogaty wierszyk własne spin na języku.

3. Funkcje leksykalne. Klasyfikacja jest zgodnie z elementami słownikowych, takich jak:

 • Tautologią, gdy słowo całkowicie pokrywa się z spółgłoskę.
 • Jednobrzmiące, gdy słowo zbiega się z spółgłoskę, ale różni się w ten sposób.
 • Paronomazja, podobnie o tej samej nazwie, ale różni się w ten sposób, czasami dodaje się wyrazy prefiksu lub używać słów z podobnych części.
 • Paronimic gdy słowo dostroić dźwięk i ortografii. Najczęstszym typem.

4. należące do tej części słowa.

 • Jednorodna. Ten wierszyk, który łączy współbrzmienie słów jednej części mowy: dwóch czasowników, przymiotników i tak dalej.
 • Niejednorodna. dotyczy to słowa różnymi częściami mowy.
 • Komponent. Obejmuje korzystanie z spójniki, zaimki i wykrzykniki.

5. przynależność językową.

6. Zgodnie z dokładnością. Ten punkt interesuje nas najbardziej. Rozważmy to w szczegółach.

fonem

Aby dowiedzieć się, co dokładnie wierszyk, trzeba zrozumieć, co te fonemy. Fonem – Charakterystyczny jest minimalna jednostka języka, który jest dźwięk. W celu utworzenia rym muszą być takie same na następujących podstawach:

 • Strona z formacji;
 • Sposób formacji;
 • część głosy i hałasu;
 • twardość i miękkość;
 • voicelessness oraz dźwięczność.

Na przykład, fonem B i P pokrywa się ze wszystkich powodów, z wyjątkiem piątej. Przy pisaniu wiersz, ma określoną strukturę jak matryca, w którym każdy element (fonem) jest identyczna z tą samą częścią uwagę, ale w sąsiedztwie wyżej, przynajmniej w trzech pierwszych atrybutów. Jednak niedokładny rym można dopasować tylko zakończeń linii, najważniejsze – nie zestrzelić rytm.

Dokładna wierszyk w języku rosyjskim

Dokładna rym – jest tym, który jest tworzony przez zbieżności fonemy, to znaczy nie tylko samogłoski zakończeń linii, ale spółgłoski poprzedzających naprężonego sylaby, a wewnątrz niego.

Spółgłoskę, spółgłoska w celu zwiększenia kolor werset, czyniąc ją bardziej dźwięczny. To właśnie ich obecność i określić dokładną wierszyk. Na przykład, „ich” i „dvoimi” na końcu wierszy tworzą dokładne wierszyk, ponieważ te same dźwięki we wszystkich cechach. Zbieżność piśmie nie odgrywa żadnej roli dla rymu, jeśli dźwięk jest inny.

Jeśli chcesz napisać coś bardzo dźwięczny, w celu uzyskania dokładnego wierszyk, można użyć specjalnych słowników.

słownik

Słownik dokładne rymy – zbiór wszystkich możliwych dokładnych rymów, dopasowane do każdego możliwego słowa po rosyjsku. Istnieje on uprościć proces pisania poezji. Jeśli wiesz, co dokładnie wierszyk, musisz zrozumieć, jak trudno jest czasami go obserwować. Prowadzony tylko jeden słownik, wielki sukces w pisanie poezji jest nie do osiągnięcia, ale to znacznie przyspiesza proces pisania pozdrowienia, piosenki, slogany reklamowe i produkty w innych gałęziach sztuki, zadając ogromny list.

Takie słowniki dużo, są one łatwo dostępne. Na przykład, Rhymes jest edycja najbardziej popularny i kompletne. Jest możliwe, aby podnieść rym jakiegokolwiek rodzaju, w zależności od ustawień. Praktycznie każde słowo tam i precyzyjne. W języku rosyjskim, większość słów, zwłaszcza przymiotniki i czasowniki są bardzo łatwe do rymu, a ich koniec jest zbudowany na tych samych zasadach. Ale wiele się wersety z rymu czasowników i przymiotników dla przeciętnej masie rymowania tylko dlatego, że są one łatwe do napisania.

Dokładna rym w Esenina

Rym łatwo odnaleźć w dziełach klasyków literatury rosyjskiej, zostali poproszeni o napisanie początek popularności poezji w oparciu o nią. Najpiękniejsza, bo z nich wydają się być odpowiednie rymy. Przykłady z literatury można zaczerpnąć z lub Pushkina Esenina. Zacznijmy Esenina. Oto fragment z produktu „Nie wędrować, nie zgniotu Karmazynowego krzaki …”:

Koniec „yshe” i „yshu” w pierwszej strofie idealnie pasuje nie tylko w skrajnych samogłoski w sylabie, ale w spółgłoskę, która im towarzyszy, a oni ustawić rytm całego wiersza. Dźwięk ten nazywany jest „dokładny wierszyk”. W literaturze jest używany dość często, z tego co rymuje się w różnych wierszy różnych poetów lub często zbieżne.

Dokładna wierszyk na Puszkina

Ze względu na fakt, że ten rosyjski klasyk pisemnej wiele dzieł, wierszyk w swoich wierszach często powtarza się, a to może nastąpić znowu nie tylko w swych dziełach, ale także wielu współczesnych pisarzy. To nie dzieje się z woli autora i dlatego dokładna rym nie odpowiada tak wiele słów, i do powstrzymania się od jego piękna i pokusie budowania wers wyłącznie na niej bardzo trudne. Więc musimy wykorzystać to, co już się stało.

Dokładne rym uzyskano dzięki zakończeń „uzhby” (pierwszy wpis), a „rudy” (w sekundach). Oni spółgłoska list definiuje dźwięk, i podkreślił samogłoski określenia rytmu i rymu. Ze względu na fakt, że wszystkie litery w końcówce meczu brzmiące tutaj i uzyskać dokładny wierszyk. Przykłady pokazują, że odebrać dużą liczbę słów, aby rozwiązać taki wierszyk. Ale powtarzanie nie zepsuć dźwięk wierszem i nie zaprzecza jej piękno. Rozważmy do mocowania kolejny przykład dzieł Puszkina.

Sylaby „ty”, „kreska” i „dać” stanowią dokładną wierszyk, ponieważ są one identyczne pod względem brzmienia. Choć druga para i różni się w piśmie, w dokładnym rymu, fakt ten nie odgrywa żadnej roli. Różnica ta nie może zmienić dźwięk w żaden sposób, więc nie jest z pewnością dokładną wierszyk. Przykłady można znaleźć w prawie każdym autora, a także spotkać podobne rymy. Przede wszystkim objawia się w omonicheskoy i paronomazja rymu. Ale tego typu definicji, dokładne i pięknym stylu, co do zasady, nie jest brane pod uwagę.

Narażenie na wierszyk na słuchacza

Głównym celem rymów – jest budowanie wzorców poetyckiej mowy bardziej komfortowym i przyjemnym percepcji. To dzieli wers na kawałki, daje emocjonalne i dzieli się na znaczące części. Jednocześnie rym łączy zupełnie inną część wersetu ogólny ton i dźwięk, wiążąc ze sobą różne nastroje poety, dekorowanie go z nowych kolorów i pozwalając słuchaczom nim. Nawet na poziomie nieświadomości, słuchu wiersz wierszyk, kojarzymy go z poprzednim, co pozwala lepiej przyswajać informacje, pochłaniają dźwięk mowy i znaczenia wiersza. Rym najważniejsze – nie znak pisemnej i dźwięku. Oznacza to, że uzasadnione jest wierszyk na rozprawie, zamiast liter.

wniosek

Dokładna wierszyk – to najbardziej kolorowych gatunków rymu. Jest on postrzegany przez najlepszego słuchacza. Ze względu na rzadkość występowania takich słów są dokładnie wierszyk, stopniowo staje się nawykiem i nie wywołuje burzę emocji, które powodują, kiedy po raz pierwszy usłyszał. W tym artykule nauczyłeś, jakie są rodzaje rymów, co dokładny wierszyk, dlaczego jest to potrzebne i jak to jest osiągane poprzez pisanie wierszy. Ale nie zapominajcie, że kilka rymy, wiersze – to doświadczenie, składają się one nie tylko słowa, ale również działania, uczucia, wyrzucić autora na papierze w emocjonalnym wpływem impulsu.