643 Shares 4251 views

Komunikatywna kultura – co to jest?

Komunikatywna kultura mowy pozwala ludziom komunikować. Człowiek jest istotą społeczną, nie jest w stanie żyć poza społeczeństwem. Porozmawiajmy o tym komunikatywnym kultury – w drodze porozumienia między ludźmi. ujawniło również jego główne cechy i właściwości.

kryteria

Istnieją pewne parametry, które są określone przez komunikacyjną aspekcie mowy :

  • Stopień otwarcia;
  • Obecność motywacja do komunikacji;
  • wspólna kultura;
  • Rozwój mowy i języka.

Celem kształcenia nauczycieli

Edukacja obejmuje nie tylko tworzenie kultury komunikacyjnej, ale także jego stałą poprawę. Edukacja jednostki, jest zdolne do reprodukcji wzorców poprawnej komunikacji, jest głównym zadaniem współczesnej szkoły.

Sposoby, aby osiągnąć cele

Aby poradzić sobie z tym zadaniem, opracowała specjalny zestaw sytuacjach szkoleń, pozalekcyjnych stowarzyszenia są studenci. Nauczyciele, wiedząc jak ważne komunikatywny aspekt kultury, starając się znaleźć form pozaszkolnej pracy z uczniami w procesie, który zwiększa aktywność interpersonalnej, biznesu, dialogu refleksyjnej.

Specyfika komunikacji w okresie dojrzewania

Komunikatywna kultura komunikacji w tym wieku jest zupełnie inna. Nastolatki przypisać komunikację z rówieśnikami wiodącą rolę.

W tym wieku, że ważne jest, aby pracować nad rozwojem komunikacji i organizowanie osobistych cech.

W szkole istnieje zwiększone zapotrzebowanie na komunikację, ale oni mają umiejętności. Dlatego ważne jest, aby rozwój kultury komunikacyjnej, zaszczepiając kulturę relacji między młodymi ludźmi.

Odpowiadając na pytania z niezależnych badań, respondenci zauważyć nieznajomość zasad komunikacji. Licealiści nie są w stanie zbudować konstruktywny dialog, aby analizować wypowiedzi innych.

W ich rozumieniu, kultura komunikacyjna – to rodzaj wyższej inteligencji, które nie są podporządkowane. Wyniki te wskazują, że istnieje poważny problem związany z kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych uczniów.

Problemy badań

Kwestie związane z komunikacją interpersonalną młodzieży, mające wpływ na wiele znanych psychologów. E. P. Ilin, Wirginia Goryanina w swoich badaniach psychologicznych próbowali zidentyfikować grupy czynników, które uniemożliwiają uczniów do nauki kultury komunikacji.

Raz w nauce, pojęcie „gender”, naukowcy byli w stanie analizować charakter stosunków ludzkich, aby wyjaśnić przyczyny nieporozumień między ludźmi.

Jest to niemożliwe, aby ignorować różnice między płciami młodzieży, które wzrasta wraz z wiekiem.

Komunikatywna kultura – sposób, aby pokazać swoje indywidualne cechy rozmówcę, zaskoczyć go z praktycznej i teoretycznej wiedzy w tej dziedzinie.

Określenie „płeć” oznacza parametry społeczne i psychologiczne osobowości, jego status społeczny, który jest ściśle związany z seksualności i płci. Podczas dojrzewania (czas ontogenezy) jest stopniowe przejście od dzieciństwa do dojrzewania. Ten wiek wymaga fundamentalnych zmian w świadomości, relacje, prawdziwą działalność. Etap charakteryzuje się szybkiego wzrostu osoby, tworzenie ciała jako dojrzewania.

To był dialog w tej chwili dla nastolatek jest uważane za podstawę do osobistych i psychologicznych cech. Ponieważ w dzisiejszym świecie nie da się żyć bez normalnej komunikacji, od najmłodszych lat, że ważne jest, aby nauczyć się sztuki relacji z rówieśnikami.

Komunikatywna kultura – sposób dokonać takiego cywilizowanego czat i interesujący dla towarzyszy.

Rodzaje komunikacji w młodzieży

Analiza młodzieży komunikacyjnych narażone dwie odmiany komunikacji: rola i interpersonalnych.

Pierwsza opcja polega na różne działania. komunikacja interpersonalna jest interakcja z innymi ludźmi, oprócz podstawowej działalności.

rodzaje komunikacji

Psycholog AM Mudrikovym przeznaczono cztery grupy wiekowej uczniów komunikacyjnych:

  • dla dzieci, zawierających szkoły podstawowej;
  • dojrzewania. Dla dziewczynek to 3-6 klasa dla chłopców – klasy 7-8;
  • Przejściowe (chłopcy 9-10 klasa);
  • Młodzież (10-11 klasa).

Dla niektórych studentów (głównie dziewcząt) młodzieży typ jest pokazane w szkole podstawowej, uratował się do 7-8 klasy. Komunikatywna komunikacja w tej chwili przychodzi do głosu.

Jeśli klasa 5-6 przyjaciół, dzieci są ich krewni, w 7-8 klasa uwaga skupia się na swoich rówieśników. Nastolatki są mniej prawdopodobne, aby komunikować się z rodzicami, i starać się być w classmates firm.

Komunikacja w tym okresie dzieli się na zawsze przyjaźni i koleżeńsko. Szczególne miejsce w rozmowach nastolatków przypisanych sprawy seksualne.

Podczas ich wymiana następuje oddzielenie grupy według płci. Chłopcy omówić takie pytania znacznie później niż płci pięknej.

Psychologowie tłumaczą izolację młodzieży komunikacji różnych płci tak, że chłopcy i dziewczęta, istnieją znaczne różnice w temacie. Stopniowo jest formą przejściową komunikacji.

To właśnie w tym czasie szczególnie widoczne nierówności psychicznego i fizycznego rozwoju chłopców i dziewcząt. Na tym tle, istnieje zwiększone nieśmiałość, że nastolatki próbują uchodzić za bezczelny zachowanie.

Słabo rozwinięta kultura komunikacyjna nie pozwala im komunikować się zazwyczaj u dorosłych, rówieśników, co negatywnie wpływa na stan psychiczny młodzieży.

Są konflikty z rówieśnikami, problemy w komunikacji z rodzicami. To jest brak kultury komunikacyjnej jest gwałtowna zmiana zachowania, emocjonalne wyzwala niestabilne nastolatków.

Próbuje rozmawiać z dorosłymi, aby pokazać swoje własne „ja” nastolatki sprowokować ciągłe konflikty. Oni nie mają interaktywną mowy i często nie starają się zrozumieć umiejętności komunikacyjne. Trend poufny dialog z rodziców jest bardziej wyraźny u dziewcząt, są one znacznie szybciej niż chłopcy opanować techniki komunikacji interpersonalnej.

slang młodzieżowy

Zjawisko to psychologowie uwierzyć wielowarstwowa, w sercu jest to zestaw wyrażeń i słów używanych przez inne dzieci w tym wieku. W slangu obecnych powszechnie używanych słów, przekleństw, a także grupy wyrażeń specjalnych.

Między dziewcząt i chłopców będzie na regularnym i intensywnej komunikacji, a przyjazny priorytetu relacji zaufania. To właśnie w tym czasie, nauczyciele muszą pomagać swoim uczniom uczyć się kultury komunikacyjnej interakcji.

Chęć pomocy mentora młodych ludzi zależy od ich aktywności w życiu publicznym, możliwość samorealizacji, adaptacja do środowiska społecznego, a nawet osobiste szczęście.

wniosek

Wszelka korespondencja dotyczy komunikacji. To jest niemożliwe bez pisania i mówienia. Dorośli muszą stworzyć dla nastolatków takie sytuacje, w których mieli do powiedzenia, rozwijając swoje umiejętności komunikacyjne.

Technologia używana współpraca w ramach federalnych standardów edukacyjnych drugiej generacji, polega na tworzeniu nauki motywację.

Takie podejście zapewnia stymulację zainteresowania poznawczego, pragną samooceny swoich umiejętności, usprawnienie systemu komunikacji z innymi ludźmi.

Praca w grupach projektów pozalekcyjnych faceci rozwijać partnerstwo tworzą skłonności przywódcze. Komunikatywna cechy, powstające podczas treningu w kompleksowej szkole, pomóc dziecku radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Rozwój kultury komunikacyjnej uczniów jest zadaniem priorytetowym ustawione przed współczesnego nauczyciela.