281 Shares 7165 views

Aby pomóc studentowi: analiza wiersza Derzhavin „uznanie”

G. R. Derzhavin – starszy kolegów i nauczycieli autorzy A. S. Pushkina. Wiele literacki napisany o roli odgrywanej przez twórczości poety dla rozwoju sztuki rosyjskiej, co za wspaniała plejada kreatywnych ludzi przyszedł z jego powodu. Jeden z najlepszych lirycznej autora tekstów – poemat „uznanie”.


Historia powstania

Wszelkie poeta jest charakterystyczne dla pewnych okresów twórczych sposobów, aby podsumować swoją pracę, aby ocenić, co zostało zrobione, jest perspektywa na przyszłość. Nie odbiegają od zasad i Gavriil Romanowicz. Wszyscy wiemy, swój program „Monument”. Ale dziś przypomnijmy inny, nie mniej interesujące liryczne refleksje poety i wiersz przeprowadzi analizę Derzhavin „uznanie”. Został on napisany w dojrzałym okresie życia i twórczości, kiedy autor był już powszechnie znane i uznane w kręgach literackich. Jednak wiedząc, w jaki sposób jego poetycki sposób różni się od istniejących wówczas tradycji i chcąc być zrozumiane przez czytelników i kolegów po piórze, Derzhavin uważa za swój obowiązek wyjaśnić swoje estetyczne i etyczne zasady i ideały. Po tym wszystkim, to jest często oskarżany o gatunkach mieszania, stosowanie „niski”, tj. E. konwersacyjne słownictwa. Ale to jest twórczość poety została uznana za początek rosyjskiego klasycyzmu! Dlatego ważne dla zrozumienia jej zasadowy charakter analizy wiersza Derzhavin „uznanie”. W tym krótkim kawałku, napisany w 1807 roku, zawiera pewien rodzaj kodu poetyckiej.

Autor i bohater liryczny

Od 1803 roku, Gavriil Romanovich wyklucza wszelkie uprawnienia państwowe i idzie w dół, w „ramionach wiejskiej ciszy.” Mając Zvanka staje się poetą literacki prawdziwy raj, który stworzył wiele dzieł. Kreatywność staje się orientacja filozoficzna, że widać wyraźnie, co czyni analizę wiersza Derzhavin „uznanie”. Produkt jest identyczny z charakterem autor liryczny. Poeta podkreśla prawo: to ci sami ludzie, jak wszyscy, i charakteryzuje się tymi samymi słabości, namiętności, i że reszta śmiertelników: uwodzenie krzątanina i blask światła, pasja dla kobiecej urody, popularności, sławy. Ponieważ w produkcie końcowym, parafrazując znaną biblijne powiedzenie, autor woła jego niewidzialne rozmówców-czytniki: rzucić kamień na moim grobie, jeśli nie podoba!

Pomysł motyw

Analiza wykonywania poematu Derzhavin „uznanie” słów kluczowych, odkrywamy sens ideologiczny jego centrum „umysłu i serca ludzkiego był mój geniusz”. Jest to „ludzki„t. E. humanitarny, z dobroci, szczerości osobliwego do niego, wiary we wszystkim najlepszy. Potwierdzają to inne przykłady tekstu: bohater nie lubi udawać i „filozof przybrać formę” poezji, nie gloryfikuje sam, ale siła wyższa, nagroda dla jego talentu. Silnie podkreślając, że jest ludzka natura jego dar, Derzhavin „uznanie” opiera się na zasadzie kontrastu. Wskazuje on, że jeśli gloryfikowanych królów, to nie z powodu poczucia lojalności i śpiewać cnót potrzebnych na twarzach państwowych i wskazać im uprawnień. Te zwycięstwa były zachwalane, że potomkowie wiedzieć o ważnych wydarzeń w jego historii, dumny z nich, a jego kraju, swego czasu także podniesiony na cokole wielkich dokonań. W oczach bohatera lirycznego i prawdy „bryakal” panowie, krytykując je nie z zazdrości lub złośliwości, a więc stał się lepszy. Jest szczerość, prawdomówność, otwartość na świat i ludzi do rozważanych główną zaletą jego poezji Derzhavin. „Uznanie”, analiza że zrobiliśmy sugeruje go całkowicie. Szczególnie cenne dla nas i dar Gavriil Romanowicz, jego unikalnego dziedzictwa poetyckiego. Zamknięcie ery klasycznej literatury rosyjskiej, był w stanie dać mu żywą ludzką postać. Ponieważ Puszkin szczerze wierzył Derzhavina swoją błyskotliwą nauczyciela.