189 Shares 8169 views

Dlaczego ludzie są jęki we śnie: Możliwe przyczyny

Dlaczego ludzie są jęki we śnie? огласно медицинской терминологии, это яление называется катафренией. Godnie terminologii medycznej, nazywa się to yalenie katafreniey. To słowo jest starożytny grecki rodowód, w którym składa się ona z dwóch wartości. Kata (Cata), zgodnie z tłumaczeniem z języka greckiego i oznacza "poniżej" i phrenia (phrenia) – "chcę". Oznacza to, że według starożytnej definicji, ludzie, którzy emitują jęki podczas snu, od dawna nazywane „poniżej należne.” Dlaczego ludzie są jęki, gdy śpi, i co robić? Z tym staramy się zrozumieć.


Niepożądane objawy związane z jękiem w jego śnie

Lekarze rozpoznany problem, mają tendencję do myślenia o jęk człowieka we śnie niepożądanym. Taki stan jest klasyfikowany jako parasomnii. Dlatego pożądane jest od niego, jeśli to możliwe, aby pozbyć, ale samo w sobie nie stanowi zagrożenia dla życia ludzkiego.

Częste jęczy przez sen negatywnie wpływa zarówno na zdrowie psychiczne i fizyczne z tej czy innej osoby, jak i jego otoczenia. Na przykład, bliskich przyjaciół może drażnić częste jęki osoby śpiącej. W tym przypadku, mogą cierpieć na bezsenność, mają stałą uczucie podrażnienia i zmęczenia.

Z którego powstaje i jakie jego cechy Moan

Dlaczego ludzie są jęki we śnie? Podczas snu, człowiek, wpuszczając powietrze bardzo głęboki, nachyloną pod pewnym czasie, aby wstrzymać oddech. Następnie wydech, które często towarzyszą bardzo nieprzyjemnym jękiem.

Częstotliwość publikacji niniejszego jęk osoby śpiącej może być zarówno natychmiastowy i minuty. Zgodnie z ogólną tendencją jest dłuższy katafreniya podczas drugiej części okresu nocnego. Fakt ten wynika z faktu, że paradoksalnie snovedeny faza kierunku rano staje się dłuższy.

Jeśli ktoś, kto jest podatny na katafernii zmienia pozycję swojego ciała podczas odpoczynku, jęcząc przez pewien okres może być zatrzymany, ale nie na długo.

Moan we śnie dotyka głównie mężczyzn: mają to zjawisko występuje 3 razy częściej niż kobiety. Zasadniczo, to zaczyna się rozwijać w wieku od 18-20 lat.

Jakie są jęki ich objawów i cech

Jęki mogą być wydawane bardzo różne, a ludzie nie mogą pomóc ich reprodukcji, nie można nawet zgadywać o problemie. Dodatkowe objawy wskazujące na jego dostępność, przeznaczyć w następujący sposób:

 1. suchość w gardle;
 2. System nosogorlovoy ból;
 3. skarg od ludzi wokół nich.

Jeśli te czynniki łączą się, konieczne jest rozważenie tego problemu i podjęcia działań naprawczych

Wśród głównych rodzajów dźwięków z katafernii przydzielane raczej nieprzyjemne i głośne jęki, które są podobne do wycia, pisk i ryk.

Główne cechy, które odróżniają się od innych zjawisk kataferniyu

Kataferniya różni się od wielu zjawisk, które mogą się przydarzyć osoby podczas jego snu. Na przykład, chrapanie, różni się tym, że dźwięki są wydawane bezpośrednio przez wydychanym powietrzu. W tym samym chrapanie wszystko jest dokładnie odwrotnie.

bezdech senny charakteryzuje katafernii że wdychania procesu zatrzymuje się po wydechu.

Przyczyny jęki we śnie

W celu radzenia sobie z taką chorobą, konieczne jest, aby spróbować zidentyfikować prawdziwych przyczyn prowokując naukę. Dlaczego ludzie są jęki w nocy we śnie? Aby go znaleźć, można zwrócić się do lekarza, który nie jest trudny do dokonania prawidłowej diagnozy i dostarczyć wskazówek na temat leczenia katafernii.

. Istnieje szereg założeń, dlaczego człowiek jęczących podczas snu. Lekarze ustalono następujące główne powody:

 1. Problem z górnych dróg oddechowych, ich zatkania lub zwężenia.
 2. Uszkodzone struktury w mózgu, która kontroluje oddychanie.
 3. Zamknięcie strun głosowych podczas fazy snu REM, które mogą wywołać oporność jest przezwyciężone.
 4. pochodzenie dziedziczne. Większość z tych, którzy cierpią kataferniey, ma krewnych w rodzinie, która jest również zaniepokojony zaburzenia snu. Można to we śnie, bruksizm, lęki nocne.
 5. Ekstrakcji na ich skupienia, różnych problemów ortodontycznych.
 6. Nieodpowiednie Medical szczęka normą.
 7. Wysoka ekspozycja na napięcia nerwowego, uczucia i stresu.
 8. Psychiczne i fizyczne wyczerpanie.

Miłośnicy alkohol powinny również powstrzymać się od nadmiernego stosowania nim, zwłaszcza przed snem. Jeżeli osoba pili jakiś mocny napój alkoholowy tuż przed snem nocnym, to będzie również przedmiotem katafernii.

Dlatego normą w tej sytuacji uważa się za picie alkoholu nie później niż 4 godziny przed wystąpieniem głęboki sen.

Palacze powinni być również zwracać uwagę na swoje zdrowie. Po tym wszystkim, przy stałym wdychanie dymu tytoniowego człowiek naraża się na ryzyko powstawania zatorów śluzu w jego dróg oddechowych. W rezultacie, organizm musi dokonać pewnego wysiłku, aby pchać się wewnątrz powietrze. To wszystko prowadzi do wzdychającego hałasu.

Czasami nawet spać na plecach przyczynia się do tego, że tylna część ludzkiego zlewozmywaków język, który pociąga za sobą znaczną część zatykanie otworów, przez który przechodzi powietrze. Dlatego istnieje podczas snu usuwając nieprzyjemne odgłosy jęki.

Diagnoza przez lekarza

Jeżeli istnieją problemy ze snem, człowiek jęczy, jęczy w śnie, pilna potrzeba, aby zobaczyć się ze specjalistą. Lekarze profesjonalnie ustalić przyczynę choroby opisane dokładnie prowadzenia badań i przesłuchać ich pacjentów. Wśród najważniejszych zagadnień, które są często zadawane pracowników medycznych do tych, którzy zdecydowali się skorzystać z ich usług mogą być następujące:

 • co jęki częstotliwości oraz czas ich trwania;
 • jak często koszmary;
 • czy istnieje patologia w środowisku rodzinnym;
 • jak często używany alkoholu lub narkotyków przed snem.

Istotne jest również, aby pokazać specjalistyczny dziennik, w którym nagranie odbyło się cech nocnych zawodzenie. Może to prowadzić dzięki krewnych. Po tym wszystkim, są one w stanie dokładnie opisać zachowanie osoby cierpiącej na tę chorobę w czasie wakacji.

Która jest najlepiej skontaktować się z ekspertami

Co jeśli jęk we śnie? Do jakiego lekarza zapytać? Odwiedzić sen. Potrafi badać szczegółowo charakterystykę snu, powodując określić, czy linki są nocne jęki z innymi rodzajami niepełnosprawności w tej dziedzinie.

Laryngologist prowadzi szczegółowe badanie ENT, aby zidentyfikować przyczyny organiczne, które doprowadziły do katafernii formacji.

Terapeuta będzie w stanie rozwiązać wszelkie problemy z psychiką, jeśli to konieczne.

Jakie badania są prowadzone na katafernii

W obecności tego problemu ustalić prawdziwe przyczyny jej występowania jest często nie ma potrzeby przeprowadzania badań instrumentalnych. Jednakże, jeśli kataferniya uruchomiony formularz, lekarz może przeprowadzić polisomnograficzne. Dzięki swojej pracy bada serca, fale mózgowe, szybkość oddychania w czasie snu. Ponadto, analizowane i zapisywane ruchy ramion i nóg w czasie wakacji. Wszystko to pozwala na ustalenie, czy kataferniya związane z innymi chorobami.

Leczenie jęki podczas snu

Dlaczego ludzie są jęki we śnie? Możliwe powody, które już znamy. Jak leczyć? Katafernii dokładna metoda leczenia nie jest rozwijany, ale konkretne zalecenia w celu jego wyeliminowania lub minimalizacji można podać:

 • Przed pójściem spać należy wziąć prysznic lub kąpiel, płukać nos ciepłą wodą;
 • przeprowadzenia ćwiczenia oddechowe na podstawie standardowych zasad;
 • gorący napój herbata;
 • pozę podczas wakacji z podniesionym zagłówkiem.

Dla wszystkich tych, którzy są blisko, powinny również udzielać porad w użyciu zatyczki do uszu podczas snu, snu, w innych pomieszczeniach, zmień dokładnie pozycjonować ludzkiego ciała, który emituje głośne dźwięki podczas wakacji.

Oczywiście sam problem ze względu na katafernii obecność, nie jest niebezpieczny i nie stwarza duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. тот недуг может быть тесно связан с серьезными заболеваниями. Ale nadal trzeba dowiedzieć się, dlaczego ludzie narzekają we śnie, ponieważ e choroba może być ściśle związana z poważnymi chorobami. Panika w tej sytuacji, nie, do tej pory istnieje wiele sposobów, dzięki którym można raz na zawsze wyeliminować te dolegliwości.