155 Shares 9518 views

Ryby i owoce morza: wartość odżywcza. Ryby: skład chemiczny, korzyści dla organizmu

Aby wyglądać sportowy i dopasowanie, czuje się świetnie i radosny, niespodzianka otaczające piękno i młodość, konieczne jest przeprowadzenie prawidłowego sposobu życia. Ważną częścią codziennej diety, przy wyborze produktów, które są brane pod uwagę kalorii i wartości odżywczych. Ryby – lider w tej dziedzinie, więc słynie z właściwości odżywczych, bogate w witaminy kompozycji i doskonały smak.


Jak przydatne ryby?

To może rozmawiać godzinami. Wartość odżywcza ryb i non-ryby owoce morza jest czczony na całym świecie dzięki magazyn substancji odżywczych, które są w nich zawarte. Po pierwsze, to wiele witamin: A rozpuszczalnego w tłuszczach, i D, H, PP, oraz przedstawiciele całej grupy B. Po drugie, każdy ryby mogą oferują obecność w kompozycji, wapnia, potasu, magnezu, fluoru, jodu, miedzi, żelaza , Po trzecie, jej tłuszcz nie tylko nie jest szkodliwe, ale nawet korzystne dla organizmu. Ma to pozytywny wpływ na aktywność umysłową i układu sercowo-naczyniowego. ryby morskie zawierają znacznie więcej tłuszczu niż rzeki. Posiada również dużą ilość jodu. Ale w wodach słodkich gatunki mają dużo fosforu, niezbędnych dla funkcjonowania mózgu.

Białko ryb jest o wiele bardziej przydatne niż jego odpowiednik w produktach mięsnych. Jest łatwo przyswajalne, nie powoduje uczucie ciężkości w żołądku i innych rzeczowych dyskomfortu. Ryby i owoce morza zawierają wiele użytecznych kwasów, antyoksydanty, enzymy i minerały.

Wpływ na organizm

Stan naszego zdrowia jest często dotknięte przez produkt, którego używamy, jak również jego wartość odżywczą. Ryby, na przykład, jest wiernym towarzyszem pięknej figury, wesoły nastrój i samopoczucie. Jego właściwości są następujące:

  • Chroni przed tworzeniem się blaszek miażdżycowych, oczyszcza naczynia krwionośne złego cholesterolu, reguluje krzepliwość krwi.
  • Pozytywny wpływ na częstość akcji serca, zapobiega występowaniu zawałów serca i udarów mózgu.
  • Obniżenie ciśnienia krwi po stymulacji produkcji azotu, który powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i sprzyja dobry przepływ krwi.
  • Jest to środek przeciwzapalny, który jest ważny dla osób cierpiących na dnie moczanowej, zapalenia stawów i innych chorób.
  • Znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i innych nowotworów.

Ponadto, ryby poprawia kondycję paznokci, włosów i skóry. To sprawia, że układ odpornościowy silny i wytrzymały, ale również prowokuje produkcję hormonu szczęścia – serotoniny.

Skład ryb

W zależności od ilości obecnych białek, tłuszczy i węglowodanów i zwiększa wartość odżywczą ryb. Poniższa tabela pokazuje, nie tylko zachowanie ważnych substancji, ale także różnego rodzaju kalorii tego użytecznego produktu. Dane podane są w przeliczeniu na 100 gramów.

Nazwa ryb wartość opałowa białka tłuszcze
saira 262 18,5 21
sardynka 249 18 20
śledź 242 17,5 19,5
szproty 231 17,5 32,5
łosoś 219 21 15
jesiotr 164 16,5 11
kapelan 157 13,5 11,5
makrela 153 18 9
różowy łosoś 147 21 7
Makrela 144 13 8
sum 144 16,9 9
pies-łosoś 138 21,8 5.7
szprot 121 17 5.5
karp 121 18,5 5.5
scad 119 18,9 4.9
tuńczyk 101 23 1
karp 96 16 3.3
węgorz 93 19 2
flądra 87 16 2,5
karaś 87 17,5 2
Zander 83 19 1
szczupak 82 19,1 1.5
okoń 82 18,5 1
dorsz 75 17,7 0.8
ryba z rodziny śledziowatych 69 16 0,7

Należy zauważyć, że węglowodany w ryby, praktycznie żaden. Nieznaczna ilość jest obecna tylko w szproty i babka. Ponadto warto wspomnieć osobno jajka, które są bardzo pożywne i kalorii. Według tych wskaźników, jest znacznie wyprzedzając wielu gatunków ryb.

Korzyści z owocami morza

Są one również bardzo wysoką wartość odżywczą. Ryby i owoce morza – zdrowy, ekologiczny i zdrowy posiłek. Na przykład, kalmary. Stu gramów filet zawiera 18% białka i 4% tłuszczu. zawartość kalorii z tego kawałka – 110 kcal. Squid filet zwykle sprzedawane zamrożone. Do wytwarzania półfabrykatów wystarczająco rozmrażane, usunąć z powierzchni folii i gotować w słonej wodzie nie większej niż 5 minut. Podobna do techniki przygotowania i krabów. Nawiasem mówiąc, są one jeszcze bardziej użyteczne dla figury – tylko 96 kcal na sto gramów. Szesnaście procent mięsa kraba zajmują białka, 3,5% – tłuszcz.

Biorąc pod uwagę tak ważnego aspektu diety jako wartość odżywczą ryb i owoców morza, nie można zapomnieć o krewetki – ulubiony produkt większości dzieci i dorosłych. Mają wspaniałe właściwości kulinarne i smakowe. Krewetki – źródło jodu i minerałów. 100 g produktu – 19% białka, 2% tłuszczu i 95 kcal. Małże Calorie jeszcze niska: 50 kcal. Są one bardzo przydatne dla pacjentów z miażdżycą tętnic. Jadalnych części również białko o 9% i 1,5% tłuszczu.

Pozostałe owoce

Jeśli chodzi o ostrygi, są bogate w białka: standardowa część stogrammovoy – 17,5% tego istotnego elementu. Fat niewiele – zaledwie 2 gramy. zawartość kalorii z tego kawałka to 88 kalorii delikatność. Owoce morza jest bardzo przydatna: świat znany jej wartości odżywczej. Ryba jest pyszne z serem i warzywami, a ostrygi nie są wyjątkiem. Ale homary i homary są najlepiej spożywać z zieloną sałatą. Nawiasem mówiąc, są one doskonale wzmacnia nasze kości i zęby, mają pozytywny wpływ na stan mięśni. Wartość odżywcza taka sama jak w ostryg.

W przeciwieństwie do innych morskie przegrzebki już zawierać w swoim składzie niektórym węglowodany 3%. Również stu gramów produktu zawiera 17% białka oraz 2% tłuszczu. Kalorii – 92 kcal. Jedzenia przegrzebki, można normalizować poziom metabolizmu i cholesterolu we krwi. Innym ciekawym faktem jest to, że owoce są powszechnie stosowane nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce. Ekstrakt z mięsa przegrzebków często staje się ważnym składnikiem kremów do twarzy – ich bogaty skład jest bardzo pozytywny wpływ na stan nawet skóry tłustej.

To trzeba wiedzieć

Struktura chemiczna i wartość odżywcza ryb dzięki zawartości składników użytecznych. Mogą być trudno przecenić. Pomimo tego, że korzystne właściwości mogą być znacznie zmniejszone, jeśli produkty są odpowiednio zapisane. Z biegiem czasu, w tłuszcze ryb zacznie utleniać – nieprzyjemny zapach, zmiana koloru, zepsuty smak. Pamiętaj, że najbardziej smaczne i pachnące są przedstawiciele podwodnego świata, w którym zawartość tłuszczu nie jest zbyt wysoka, a średni. Ten halibut, jesiotr, okoń.

Przy zakupie ryb i owoców morza, trzeba zwrócić uwagę na takie wskaźniki: świeżość, ilości i charakteru składu tłuszczu, białek specyficznych właściwości obecność kości i ich lokalizacja, ilość wody w mięsie,. Jest to bardzo delikatna produkty wymagające ostrożnego obchodzenia się i właściwego gotowania. Mają bardzo pozytywny wpływ na rysunku, dzięki czemu można smukły i piękny. Diety po prostu niezastąpiony Pollock i morszczuk, szczupak, karp, okoń, sum, leszcz i okoń. Ponieważ tłuszcze ryb o niskiej temperaturze topnienia, są wchłaniane przez organizm bez żadnych problemów.