325 Shares 7785 views

jelita ptosis: Przyczyny, diagnostyka, objawy i leczenie

anatomia jelit jest dość specyficzny. Jej długość wynosi około 4 metrów. Po zakończeniu funkcjonowania organizmu, zwiększa się do 15 m. Anatomia jelita jest badany w celu wykrywania wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i patologii. Jednym z nich jest przemieszczenie ciała w dół – opadanie powiek. Rozpatrzmy szczegółowo powody, dlaczego nie jest wypadnięcie jelita. Objawy i leczenie choroby zostaną również opisane w artykule.


przyczyny

Pominięcie jelit, objawów i leczenia są określone jedynie po dokładnym diagnozy, spowodowane przede wszystkim, zaburzenia rozwoju organizmu na wczesnym wieku. Równie ważne jest to predyspozycja genetyczna. Biorąc pod uwagę, że długość jelita u osoby dorosłej jest na tyle duża, ciało musi być solidnie przymocowane przez tkankę łączną. Jednakże, ze względu na kilka cech indywidualnych organizmu jego mocowanie jest stosunkowo słaby. Może to być spowodowane niskim napięciem mięśniowym. W wysokich osób tkanki łącznej, które trzymają ciało, raczej słaby. Pominięcie cienkiego może być spowodowana niską położenia przepony. Jest to podział między otrzewną i mostka. Często powstaje z powodu anomalii lordozy – ograniczenie zgięcia lędźwiowego. Pominięcie jelita w wielu przypadkach jest nabyte. Ta anomalia może wystąpić u osób wykonujących ciężką pracę fizyczną lub ćwiczeń. W takich sytuacjach, nie ma stresu i hiperprzeprostna mięśni. Patologia często diagnozuje się u osób z nadwagą i w krótkim czasie, aby schudnąć. Przemieszczenie w dół ciała może być spowodowany przez zakłócenia zewnętrzne. W szczególności jelita wypadanie często diagnozowana u osób po usunięciu przesięku, chirurgiczne wycięcie torbieli i guzów o dużej wielkości. Często nie jest patologia u kobiet, które urodziły więcej niż jeden raz, lub mających wiele ciąż. W niektórych przypadkach, bias ciało związane z gastroptosis – opadanie powiek żołądka. W takich przypadkach, zaburzenia normalne ruchy i trawieniu. Żywności stagnacji, pętle jelit są ciężkie. W rezultacie, ciśnienie zaczyna narząd usytuowany poniżej.

obraz kliniczny

Pominięcie jelita – anomalii, powodują znaczny dyskomfort. Patologia objawia się w postaci tępego bólu w jamie brzusznej. To może być rysunek lub bóle w przyrodzie. Typowo, ból zlokalizowane w obszarze biodrowym na prawo od dołu części brzucha, pachwiny, a w dolnej części pleców. Często pacjenci mówią o nieprzyjemnych doznań w brzuch, wynikających w pozycji stojącej. zazwyczaj znikają podczas przyjmowania pozycji poziomej. Na prywatnej patologii charakterystyczny ból głowy, nudności, częste zmęczenie. Gdy usunięcie jelita akumulacji gazu zaczyna (wzdęcia z oddawaniem wiatrów), przewlekłe zaparcie się. U mężczyzn, dodatkowy wskaźnik zwiększa wydalanie moczu, a dla kobiet nie jest ból w trakcie miesiączki.

diagnostyka

Jelita dorosłego człowieka, w tym zakresie, a dziecko z podejrzeniem patologii badane skomplikowanych metod. Przede wszystkim, oczywiście, mówi lekarz do pacjenta, oceny charakteru bólu lokalizacji. Badanie przeprowadza się badanie palpacyjne (sondy) w jamie brzusznej. Ponadto, stosowanie i metod instrumentalnych. Należą do nich:

 1. Lewatywa baru.
 2. Ogólny przegląd otrzewna radiografii. Badanie to przeprowadza się w pierwszym poziomie, korpus ówczesnego pionowo pacjenta.
 3. US.
 4. CT.

Wielu pacjentów są zainteresowani jak przeprowadzić lewatywę baru jelit, co to jest? Badanie to przeprowadza się przy użyciu substancji nieprzepuszczalny dla promieni rentgenowskich. Ciało wypełnione nimi i prześwietlenie. Mówi się, że wśród najbardziej informacyjnych metod diagnostyki jednego z czołowych pozycjach posiada ona jelit baru lewatywa. Co to jest wiedzą niemal wszyscy pacjenci, którzy mają problemy z układem trawiennym.

terapia

Leczenie jest zazwyczaj sposób konserwatywny. Terapia wykorzystuje terapia ruchowa, masaże, powołał specjalną dietę. W niektórych przypadkach lekarz zaleca stosowanie bandażem. Jak pokazuje praktyka, operacja jest przypisana do jednego z dwóch sytuacjach. Przede wszystkim, operacja jest zalecane, gdy wszystkie metody zachowawcze próbował i nie przyniosły rezultatów, a objawy choroby są wzmacniane. Jeśli mówimy o drugiej sytuacji należy zauważyć po pierwsze, co grozi wypadnięcie jelita. Patologia ta może spowodować naruszenie dopływu krwi do narządów otrzewnej, pełnej lub częściowej niedrożności. W takich przypadkach złożonych i przeprowadzonych interwencji chirurgicznej. Tymczasem lekarze nawet po udanej operacji nie daje gwarancji, że problem zniknie całkowicie i nie będzie nawrotu (nawrót). Bez udziału pacjenta, jego starania trwały prawie niemożliwe do osiągnięcia pozytywnego efektu.

bandaż

Znacznie lepiej stan zdrowia pacjentów, którzy używają specjalnych narzędzi. Zasada działania bandaża uciskowego. Aby utrzymać jelita w normalnym położeniu użytkowania, ciśnienie zewnętrzne na ścianie otrzewnej, wytworzonej w sposób sztuczny. Opaska powinna być dobrana przez lekarza indywidualnie, biorąc pod uwagę cechy pacjenta, obrazem klinicznym. Włożył rano w pozycji poziomej. Aby to zrobić, pacjent leży na plecach i lekko unosi miednicę. Wyjąć bandaż powinien być również w pozycji leżącej wieczorem przed snem. Należy pamiętać, że nawet po sobie urządzenie i wystarczająco stabilne wzmocnienia remisji nowe objawy nie są wykluczone.

LFK

Fizjoterapia pomaga wzmocnić mięśnie brzucha. Słownictwo z opadaniem mają na celu zwiększenie ton bocznych i przedniej części mięśni. W trakcie zatrudnienia obejmujących bezpośrednie i skośne zewnętrzne, wewnętrzne, krzyż, kwadrat lędźwiowego i iliopsoas mięśnie. Również, gdy opadanie powiek należy wykonywać ćwiczenia, które wzmacniają przepony i mięśni poprzecznie prążkowanych dna miednicy. W początkowych etapach 2-3 tygodnie ćwiczeń wykonywanych na plecach, w nachylonej płaszczyźnie (w dolnych podniesiony).

ćwiczenia

Każdy ruch należy powtórzyć 5-6 razy:

 1. Między pępkiem a żebrami na brzuchu powinien umieścić książkę w dół. Ręce wyciągnięte wzdłuż ciała, nogi powinny być wyprostowane. Oddech zaczyna się przepony. W tej książce powinien udać się na wdech i wydech pominięte.
 2. Nogi prosto, ręce wzdłuż ciała. Z kolei podnosi kończyn dolnych.
 3. Ręce też wzdłuż ciała, nogi prosto. Zarówno kończyn dolnych wydechowy podnoszone nad podłogą, jest utrzymywany w tym położeniu przez około 5 sekund. Obniżenie nogę jest powolny wydech.
 4. Wszystkie poprzednie etapy są powtarzane, ale po podniesieniu ruchy kończyn są wykonywane od lewej do prawej, „nożyce”, w górę iw dół.
 5. Nogi zgięte w kolanach, ręce wzdłuż ciała. Musimy polegać na tył głowy, łokci i stóp. Taz powoli wzrasta i tym samym wraca do swojej pierwotnej pozycji.
 6. Nogi prosto, ręce wzdłuż ciała. Prawo noga zgięta w kolanie i wdechu wyciąga ręce do ciała, po czym wraca do pozycji wyjściowej. Podobny ruch lewej stopy.
 7. pozycję ostatniego ćwiczenia począwszy. Jak wydech, zegnij obie nogi w kolanach, prasowane na brzuchu. Następnie trzeba wrócić do swojego pierwotnego położenia.
 8. Ruch „rower”.

gimnastyka stały

Po 2-3 tygodniach ćwiczeń w pozycji leżącej może przejść do bardziej zaawansowanych studiów:

 1. Chodzenie na miejscu. To powinno być wysokie, aby podnieść biodra. czas trwania ćwiczenia – 1 min.
 2. Nogi są razem, ręce w dół. Kończyn górnych wdechu wstań. Jednocześnie stopa jest schowane. Skarpetka stopy dotykają podłogi. Na wydechu powinien przyjąć pierwotnej pozycji.
 3. Ramiona wzdłuż ciała, nogi razem. Wdechowe górne kończyny rozwiedli się w dłoni, a jednocześnie stopa jest schowane. Skarpetka stopy powinny dotykać podłogi. Na wydechu powinien przyjąć pierwotnej pozycji.
 4. Wykonywać podobny do poprzedniego, ale noga jest odłożyć na bok. pięć razy powtarzanie.
 5. Stanąć plecami do ściany w odległości około 35 cm. Nogi należy umieścić rozstawionymi na szerokość barków, ręce zgięte w łokciach. Obracając korpus z palmy dotyka ściany z opóźnieniem w tej pozycji przez 10 sekund.

Ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie, po posiłku 2 godziny. Czas pracy 10-15 minut. Po 25 minutach ćwiczeń zaleca się położyć na równi pochyłej, podniesionej nogi.

profilaktyka

Oczywiście, dostosować ich parametry antropometryczne osoba nie może. Wszystkie środki zapobiegawcze w tym zakresie, może być zmniejszona tylko do zdrowego stylu życia. Trzeba jeść prawidłowo, nie przeładowany fizycznie. Jeśli mówimy o zapobieganiu nabytej opadanie powiek, istnieje także potrzeba monitorowania obciążeń własnego ciężaru, nie należy próbować szybko schudnąć. W czasie ciąży zaleca się nosić specjalny opatrunek.

prognozy

Pominięcie jelit – jest to poważny problem. Przypadku awarii do lekarza, z zaostrzeniem leczeniu wysokiego ryzyka powikłań. U mężczyzn, ze względu na stałe ciśnienie na pęcherz i prostaty mogą rozwijać moczu, gruczolaka prostaty, zapalenie gruczołu krokowego. Kobiety cierpią macicę, jajniki. Problemy z tych organów grozić bezpłodność, zapalenie narządów miednicy. Ponadto towarzyszyć przez problemy z trawieniem opadanie powiek. Wysokie ryzyko niedrożności jelit, zagrażające życiu.