811 Shares 6606 views

System monetarny Stanów Zjednoczonych: Dolar banknotów i monet

Stanach Zjednoczonych stanowią stosunkowo krótkiej historii jego powstawania. Jednak w tym czasie na terytorium tego państwa była ogromna liczba zdarzeń, które miały wpływ na rozwój życia, nie tylko w kraju, ale także daleko poza jej granicami. Chodzi o to, że jest to Nowy Świat (jak Ameryka nazwano po jego otwarciu) posiada potężną dźwignię wpływu na społeczności światowej. Mówimy o walucie krajowej USA – dolara.

PKB państwa zajmuje ogromny udział w całkowitej objętości światowej. To dzięki zrównoważonego rozwoju kraju i dobrobyt jego walucie krajowej jest uważany za głównego rezerwową walutą gospodarki światowej.

New World Dollar

Dolar notatki, które są znane przez współczesnego społeczeństwa, pierwotnie miała zupełnie inny wygląd. Kwestia pieniężnych jednostki rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych w 1861 roku, podczas wojny domowej w tym kraju miała miejsce o nazwie „The War of the North i South.” Nawet uwalniane podczas banknoty są nadal pełne przetargu. Każdy dolar obejmuje sto centów. W tym numerze banknoty mogą być tylko instytucje, które są członkami US Trust, który jest nazywany Systemem Rezerwy Federalnej.

Wszystkie notatki dolarów, które zostały wydane przed 1971 zostało poparte rezerwy złota. Następnie ustawa ta została zniesiona, a w momencie emisji banknotów obejmuje brakowało „solidne” i „metaliczny” podstawy. Ciekawostką jest to, że oprócz nas jest to uważane za walucie krajowej oraz w innych krajach. El Salvador, Wyspy Marshalla powodzeniem używać dolarowych banknotów wydawanych w Nowym Świecie.

Rachunki i monety

Na równi z jednostkami waluty papierowej, obywatele kraju są również wykorzystywane, a Metalowa tabliczka. Na grosze wybite obraz Abrahama Lincolna. Będąc mniejszym nominale, znak nie jest najmniejszym rozmiarze. Więcej niż miniaturowy bilon. Pomiędzy tymi dwoma metalowej kruglyashami tam i pośredniego wybite znak – pięć centów. Ponadto, istnieją monety w obiegu dolara ćwierć i pół.

I przedostatni wyprodukowano stosunkowo niedawno – w 2011 roku. Dolar notatki i są wydawane w prawie wszystkich danych wyznań. Jednak istnieją pewne cechy: Brak notatek w 25 $ – tylko 20.

Nie zapomnij o dodatkowe pieniądze papieru. Mimo obecności banknotów różnych wyznań, najbardziej popularne wśród podrabianych jest sto banknot z wizerunkiem Benjamina Franklina. Banknot ten jest jednym z najbardziej popularnych na świecie. Obecnie rząd USA jest już w drodze na świecie wprowadza nową rewolucję, bardziej bezpieczny rachunek.

Innym ciekawym emisja banknotów, karty bankowe o nominale 2 $. Emisja danych banknoty nie jest stała, więc się go w portfelu nie jest tak łatwe, jak zwykle 1 lub 5 $. Bill w 3 American walut istniały również. Jednakże, bardzo krótki czas. Główną cechą trzech banknotów dolarowych był jego jednostronny „kolorowanie”. W tej chwili rząd USA rozważa możliwości wycofania z obiegu banknotów minimum godności. Wkrótce jednego dolara i dwóch Dolar banknotów zastąpić odpowiednikami metali. Jednak ostateczna schemat do wdrożenia tej procedury nie zostały jeszcze ogłoszone.

Duże rzadkie banknoty

Wiele osób uważa, że największym dolarów – jest banknot gotówka od tysiąca dolarów. Niewielu wie, że kraj „Bielik” miał obiegu banknoty w nadmiarze tysięcy, pięć, dziesięć lub nawet setki razy. W tym przypadku, tylko ostatnia uwaga nigdy nie spadnie do szerokich mas. Jednakże, w celu walki z korupcją i przestępczością banknotów problem godności powyżej stu dolarów został zatrzymany. Do tej pory, w niektórych miejscach w Stanach Zjednoczonych można znaleźć w nominałach 1000, czyli $ 500, którego koszt numizmatyków mają znacznie wyższą nominalnej.