785 Shares 7664 views

W jakiej walucie wziąć do Bułgarii? Rozumiemy niuanse

Masz zamiar jechać na wakacje? Jaka waluta prowadzić do Bułgarii? Jest to kraj Unii Europejskiej, więc trzeba iść tam z unijnej waluty (euro). Ale jak w strefie euro nie został jeszcze wprowadzony, euro – nie jest prawnym środkiem płatniczym na terytorium Bułgarii. W związku z tym pytanie, które waluty w Bułgarii (2013), wiele odpowiedzieć: „Bułgarskie Levs – oficjalna waluta kraju” Już w 2014 roku, kraj wejdzie do strefy euro i może przyjąć europejską walutę – euro. Zasadniczo Levs zmienić prawie wszystkie waluty europejskie w miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Bułgarii. Jednak kurs jest bardzo niekorzystny. Dlatego lepiej jest z góry do wymiany rubli za euro nadal w Rosji.

Należy pamiętać,

Co gdybyś wiedział jakiej walucie wziąć do Bułgarii, ale z jakiegoś powodu, trzeba jeszcze wymieniać więcej pieniędzy już po przybyciu do Bułgarii? W każdym mieście istnieje wiele kantory, jedyne co należy zwrócić uwagę – nie wymieniać walutę na lotniskach i dworcach kolejowych – nie jest „wygórowane” szybkość, a także w miejscach, w których wziąć prowizję. Ważne jest, aby znać nie tylko jakiej walucie wziąć w Bułgarii, ale również stosunek kursów: 1 lev = 20 rubli i 1 Euro = 1,9 lwa. Wymienniki głównego banku w kraju lub tylko znakiem „bez prowizji” zawsze oferuje najbardziej korzystną stawkę.

Różne agencje – różne przepisy

W jakiej walucie wziąć do Bułgarii? W każdej organizacji państwowej lub sklepu, nie będzie w stanie zapłacić coś innego niż w walucie krajowej. Restauracje, sklepy z pamiątkami i firm wycieczkowych powitają euro. BGN mały nominał może być konieczne, aby wskazówka, drobne upominki, płacić za transport publiczny. Ponadto, w walucie krajowej wziąć również muzea i teatry, jest opłacone i wprowadź obszar zainteresowania publicznego. Zamiast walczyć z planowaniem budżetu podróży soego i kwestia jakiej walucie wziąć do Bułgarii otrzymać plastikową kartę z załączonym rachunku euro iz wziąć 50-80 lew na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Pamiętaj, że w weekendy banki nie mogą pracować lub nie akceptują waluty obcej.

plastikowa karta

Jest to idealne rozwiązanie do podróży budżetu. Ona może zapłacić niemal wszędzie. W każdym bankomacie można wypłacić pieniądze. Ze względów bezpieczeństwa najlepiej jest użyć te, które są na miejscu. Pamiętaj, że gdy zarabiają karty, bank nalicza odsetki za eksploatację, a także konwersji. Pomyśl o tym z wyprzedzeniem.

Dolarów i rubli

Jeśli przyjeżdżają do Bułgarii z dolarach lub rublach, mogą być również zmieniane. Dolarów można wymieniać w kantorach, ale problem z rubli – ich zmiany nie jest wszędzie i może trzeba szukać. Nie zapominaj, że w Bułgarii jest nielegalne zmienić pieniądze z nim, więc nie trzeba gonić wspaniałe oferty i wymienić pieniądze na zewnątrz wymienników, bo to może łatwo skończyć w policji. Znacznie lepiej wymienić walutę w kantorze z prowizji 1%, można dostać się do naruszenia prawa. Relaks umysłu i komfort!