425 Shares 4318 views

Kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa się, ale to działa. Co robić?

Kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa … Światło jest, płyta przędzenia, szum wentylatora, ale jedzenie czy woda nie jest podgrzewana. Kiedy takie proste, ale nie bardzo tanie i stało się niezbędne rzeczy jak kuchenka mikrofalowa, łatwiej naprawić niż wyrzucić w przypadku idą wszystkie umiejętności urządzeń domowych napraw w domu. Wszystko co jest potrzebne do pozytywnego wyniku – podstawowa wiedza z podstawowych urządzeń elektrycznych, elektronicznych, a w skrajnych przypadkach, umiejętność wyszukiwania informacji w Internecie.


Nie częściej niż naprawiać temat kuchenek mikrofalowych o szczególnym znaczeniu dla wielu właścicieli. Jak nie sprzedaż części zamiennych, warsztat „ukręcić” cena za odbudowę i tak dalej. W rzeczywistości praca z kuchenki mikrofalowej mogą zostać przywrócone i będzie trwać przez jakiś czas, do tych samych części importowanych z powodzeniem zastąpiły. Tanie i smaczne.

Więc zacznijmy. Najbardziej „chory” pytanie: „Prace mikrofalowe ale nie nagrzewa. Co mam zrobić?”. Każdy wie, że aby zrozumieć ten problem, najpierw trzeba demontować złamaną technikę. A jeśli nie ma widocznych wad, należy sprawdzić wszystkie kontakty. Odłączyć zasilanie piekarnika, zdjąć pokrywę (trudności nie powinny powstać). Następny będzie musiał wykonać następujące czynności: wyzwolić wszystkie terminale do obsługi kontakty papieru ściernego i zmontować w odwrotnej kolejności. Szczególną uwagę należy zwrócić na zaciskach zasilających w przezroczystą osłoną. Sprawdzić pod kątem oznak spalania.

Sprawdziliśmy – zebrane, ale kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa? Konieczne jest do pomiaru napięcia w sieci. Należy wyjaśnić, że większość mikrofalówek przy napięciu 205, nawet w upał nie będzie niczego. Sprawdzić gniazdek i przedłużaczy. Wszystko w porządku? Następnie ponownie zdemontować. Musimy zmierzyć napięcie na wejściu transformatora sieciowego. Łączymy testera, zwracamy się do sieci mikrofalowej i uruchomienie do pracy, czyli w ogrzewaniu mikrofalami. Teraz opcje, dlaczego kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa się, stało się mniej.

Jest jeszcze inna opcja prosta usterka, w którym to przypadku kuchenka mikrofalowa pracuje, ale nie ciepło. To – bezpiecznik. Zazwyczaj są one w systemie mikrofalowym dwóch, a wyjście każdego z nich z działania prowadzące do jego uszkodzenia. wydać banalne decyzji. Wziąć próbkę (na różne modele mogą być wykorzystane przez różne bezpieczniki) i kupować w najbliższym Radio Shack jest dokładnie taka sama. To kosztuje około 30 rubli. Ale wielu wciąż wolą zainstalować „błędy”. Bądź ostrożny. Jesteśmy w każdym razie nie polecam tego „podstawienie”.

Po pierwsze, te „ulepszenia” niebezpieczna struktura. Niezwykle wysokie niebezpieczeństwo pożaru, a ryzyko utraty nie tylko kuchenkę mikrofalową, ale większość majątku. Po drugie, nawet jeśli wybrali się odpowiedni odcinek przewodu, który mniej więcej odpowiada wymogom bezpieczeństwa, zrób 30 rubli – tak wysoką cenę za nowy bezpiecznik? Kupić, miejsce i być absolutnie spokojny. Jedynym problemem jest przyczyną uszkodzenia części. I nawet jeśli zrozumieć dlaczego kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa się – to nie jest fakt usterki. Jest możliwe, że bezpiecznik stała się, jak mówią, jest objawem. Sprawdź to łatwe. Jeśli wszystko działa poprawnie, ale po raz kolejny dzień lub dwa mikrofalowa nie nagrzewa, będzie musiał udać się do punktu serwisowego lub w sklepie na nową „grzałką”.

W uzupełnieniu do innych niż istotne powody, oczywiście, może się okazać, że kuchenka mikrofalowa nie nagrzewa się z powodu zużycia lub substandardowych komponenty. Jeśli masz do czynienia z drugą przyczynę, a kuchenka mikrofalowa kupiłem niedawno, doprowadzić go z powrotem do sklepu. Pamiętaj, że technika „open” jest możliwe dopiero po upływie okresu gwarancji. W przeciwnym razie gwarancja jest nieważna.

Nie zapominaj, że śmiałe eksperymenty mogą być ryzykowne. Jeśli nie czujesz się pewnie w swojej wiedzy i umiejętności profesjonalistom mikrofalowych naprawy.