380 Shares 5815 views

Skuteczne środki do czyszczenia dywanów w domu

Dywany z naturalnych materiałów stworzyć komfort w naszych domach. Zima zimno można sobie wyobrazić domu bez przyjemnym i ciepłym stos pod stopami. Ponadto, dywany są ekonomicznie alternatywą dla ciepłych płci. Ale z czasem tracą swój pierwotny kolor, oprócz ich kapryśnej stos tak „miłość” do wchłaniania różnych miejsc. A jeśli na początku zwykły odkurzacz radzi sobie z usuwania drobnych zanieczyszczeń, a następnie po pewnym czasie gospodarze patrzeć skutecznego czyszczenia dywanów. Dowolna kompozycja dać pierwszeństwo: środka chemicznego lub metod ludowych? W tej kwestii nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ fundusze są dobierane w zależności od rodzaju plamy, powłoki niestrzępiącą i zanieczyszczenia złożoności.


Preparaty do regularnego czyszczenia

Każda rodzina w mieszkaniu musi być w obecności detergentów do czyszczenia dywanów. Opinie konsumentów powiedzieć, że sprzątanie jest tylko jeden odkurzacz nie jest w stanie utrzymać pierwotną czystość i jasność powłoki. Najbardziej popularne detergenty są łagodne szampony, tworząc gęstą pianę i łatwo radzi sobie z zanieczyszczeniami krajowym. W przypadku uporczywych plam używać odplamiaczy. W handlowo dostępny jako uniwersalnych środków czyszczących. Kompozycje te mogą być traktowane z dużą ostrożnością. Po tym wszystkim, to naprawdę uniwersalne narzędzie przeznaczone do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nie istnieje.

Niektóre zasady usuwania trudnych plam

Najprostszym sposobem, aby wyświetlić świeżych plam. Więc nie trzeba czekać na następny dzień lub weekend, i powinien być gotowy do natychmiastowego wycofania się zbierać, bo Uporczywe plamy z kawy lub dżemem będzie niezwykle trudne. Jak tylko incydent, pomoc przyjdzie detergentów do czyszczenia dywanów. Jeśli nie uda się oczyścić do końca po raz pierwszy, trzeba będzie uciekać się do bardziej drastycznych środków. Jeśli duża plama, nie wylać na nią raz całej kompozycji. Lepiej jest, aby przetestować go na niewielkiej plamy strefy. Sklepy chemiczne odpowiednie tylko dla syntetycznego stos dla naturalnej konieczności stosowania środków ludowej do czyszczenia dywanów. Należy unikać kontaktu z rzutu ciepłej wody – to tylko zaostrzyć problem. nie powinny być nadużywane szczotki z włosia twardych, aby uniknąć uszkodzenia powierzchni dywanu. Po zabiegu na mokro w przekroju oraz suszy. Brud i atrament dobrze usunąć nierozcieńczony sok z cytryny. Jego wycisnąć bezpośrednio na plamę i pozostawić na 1,5 godziny, a następnie wytrzeć obszarów problemowych przy użyciu wilgotnej gąbki.

tradycyjne metody

Dociekliwy umysł artystów ludowych i prób doświadczalnych i błędów przetestowany środków ludowej dla czyszczenia dywanów w domu. Czasami używane do tego celu najbardziej nieoczekiwane produkty. Tak więc, nawet nasze babcie przystosowały się do czyszczenia dywanów za pomocą kapustę. Sposób nadaje się do rutynowego oczyszczania. Przed użyciem, solanką musi być odprowadzana i rozłożone równomiernie na całej powierzchni kapusta dywanów. Następnie przeprowadzić płukanie stertę liści kapusty z pędzlem. Kapusta zebrano, przemyto wodą i ponownie wykorzystywane w taki sam sposób, tak długo jak zanieczyszczenia nie wchłania ustanie. Na pierwszy rzut oka – pracochłonny proces, ale jest całkiem szybka procedura. Wreszcie dywan są uporządkowane za pomocą odkurzacza. Konwencjonalne czyszczenie dywanów odbywa się o środki do domu na tej samej technologii. Wszystkie składniki aktu czyszczenia na sucho, jak ścierniwa, z pyłu i cząstek chłonnego brudu. Zamiast kapusty można użyć soli kuchennej, trocinami lub otręby.

Zalety środków ludowej

Dobrą ludowa metody czyszczenia? Po pierwsze, prawie wszystkie składniki, które mogą nagle potrzebne jest zawsze pod ręką. dostępne są metody tradycyjne i są wspaniałe pieniądze. Po drugie, takie sposoby są całkowicie bezpieczne i nie prowadzić do uszkodzenia jakości powłoki i stos nie można powiedzieć o składzie chemicznym. Fakt, że dywanu składa się z podstawy, do której jest przyklejony stos. Pod wpływem warstwy klejącej odczynnik chemiczny jest zdolny do rozkładania NAP jest zużyta, nagie płaty są wykonane, i lepiej się prezentuje jest tracona.

mokro

Jeśli gospodynie zapytać polecić najlepsze środki do czyszczenia dywanów, to z pewnością nazwać octem. Zatem przygotowanie kompozycji. Wziąć zwykłego domowego aerozolu, położyć ją na równe części, sody oczyszczonej i do prania. W większości przypadków, należy jedną łyżkę tych składników. Następnie wlewa się do pojemnika, 1/3 kubka octu i wreszcie uzupełnia zawartość wody gorącej. Wstrząsnąć otrzymany czyszczenia rozpylono na powierzchni dywanu. Do czyszczenia nie przy użyciu szczotki i gąbki. Pod koniec procedury płukania kompozycji wodnej.

Środki do czyszczenia dywanów w domu, wykorzystywane do konkretnych miejsc

Jeśli rola odgrywana przez zanieczyszczenie jest krew, to nie pomoże innych niż środki zimną wodą. Zakorzenione bloodstain pierwszy moczony, obejmujące wilgotną ściereczką, a następnie wyjąć gąbkę. Świeże plamy wydedukować wiele prostsze. Świeżej herbaty lub kawy, krople wyprowadzane z mydłem, a pierwsze tarcie przewlekłe glicerolu około połowę. Aby usunąć gumę do żucia, najpierw konieczne jest zamrażać. W tym celu powierzchnia problemu stosuje się kawałki lodu, usunięto po zamrożeniu skrobak do żucia lub noża. Wino plamy wyjściu ciepłej wodzie z dodatkiem octu. Ocet neutralizuje zapach rozlanego alkoholu, to nie przeszkadza komfortową egzystencję, powinien natychmiast usunąć plamę. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu, należy użyć szczotki z mydłem. Następnie mieszaninę umieszcza się w roztworze kwasu octowego i przeprowadzenia odpowiednich manipulacji, do usuwania plam.

Swoistego kompleksu zanieczyszczeń

To jest bardzo trudne, aby dać w usuwaniu soków owocowych, pozostałości jagód lub czekoladą. Nałogowy plamy praktycznie nie pojawiają. W przypadku wymienionych środków domu do czyszczenia dywanów produkty powinny być wykonywane natychmiast. Aby pomóc w niszczeniu kolorach owoców i jagód, a także wino rozlane krople są mydła i octu. Mydła nie należy wcierać bezpośrednio do procedury czyszczenia dywanów jest wymagany do rozpuszczenia w roztworze octu nieco suche wióry. Czyszczenie odbywa się za pomocą pędzla. Takie rozwiązanie oszczędzające można stosować kilka razy aż do całkowitego zniknięcia zanieczyszczenia, a następnie przetrzeć wilgotną szmatką miejscu. Jest również stosowany do eksterminacji plam wina amoniaku. Najlepszym czystsze dywan z tłustych plam – to talk. To może być taki sam jak używany zgnieciony kredy. Smar proszek plam z talku, a następnie pokryty arkusz bibuły posypane obszar żelaza żelaza. Tłuszcz powinien zostać wchłonięty przez bibułą. Czasami do absorbowania tłuszczu miejsce posypać trocin, wstępnie nasączonej benzyną. W tym przypadku, kompozycja pozostaje na problem przez kilka godzin i należy dokładnie przewietrzyć pomieszczenie. Przy czym procedura oczyszczania zima w ten sposób jest dość trudne.

Rodzaje stos

Dla różnych konstrukcji pala stosować różne środki do czyszczenia dywanów w domu. Długie stos jest trudne do czyszczenia ze względu na fakt, że dosłownie przyciąga cząsteczki kurzu i brudu, który osiedlić się na stałe w nim. Czyszczenie w tym przypadku odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy szampon użyciu pędzla piany mydło i delikatny. Po moczeniu pianki do końcowego oczyszczania jest w próżni. Jeśli gospodyni nie lubi procesu czasochłonnego czyszczenia, to lepiej, aby utrzymać je w domu dywan z krótką drzemkę. Takie wyroby są czyszczone z sukcesu jako suchą lub przez mokro. Na uporządkowanie krótką drzemkę dobry wyciąg amoniaku pracy i drzewa herbacianego.

naturalny dywan

Jeśli pokrycie domu z naturalnych materiałów, konieczne jest zastosowanie środków oszczędzającej do czyszczenia dywanów. Liczba gospodynie pokazać, że oprócz zwykłych zanieczyszczeń, naturalnego włosia narażony ćmy, pleśni i pleśni ze względu na wilgotne często prowadzone cleanups. Podczas korzystania Makeup Shop, trzeba przeczytać instrukcję uważnie i etykietowania. Etykieta powinna być oznaczona oznacza, że nadaje się do zbierania naturalnej tkaniny. Syntetyczne dywany – najbardziej bezpretensjonalny czyszczenia powłoki. Włókna syntetyczne nie przyciągają dużo kurzu, aby oczyścić je wystarczająco mokro odkurzacza lub szczotki. Czasami gospodynie mogą z łatwością poradzić sobie z opieką syntetyków z konwencjonalnym miotły. Jednak żywotność produktu jest znacznie mniej.

produkty kolorów

Jasne dywany najlepiej czyścić szamponu lub mydła do golenia. Absolutnie przeciwwskazane stosowanie soku z cytryny lub herbata napar. Na ciemnym stos zbyt nieodpowiedni środek do czyszczenia dywanów w domu. Zaliczona do tych, którzy są w stanie opuścić jasne plamy, na przykład skrobia lub sody. Najlepsze asystenci czyszczenia ciemny stos, są: amoniak, rozpuszczono w wodzie i miękkiej szczotki. Jeśli taka procedura jest przeprowadzana regularnie i nie opóźniać usunięcie problematycznych miejscach, poznać tajemnice użytku, mieć pod ręką dobrym narzędziem do czyszczenia dywanów, sprzątanie domu przejdzie łatwo. Kontaktowanie czyszczenia na sucho i usunięcie stałej powłoki do wyschnięcia i usuwania kurzu przy użyciu flappers to w przeszłości. Teraz główne Associates gospodynie w walce o czystość są odkurzacze, szampony do mycia, środki ludowe i szczotki z miękkim włosiem.