170 Shares 4963 views

Kamień łupek: właściwości i zakres zastosowania

Wśród ogromnej liczby modnych materiałów dekoracyjnych czołowych pozycji na popularności zawsze był kamień naturalny. Jest ceniona za niezawodność, trwałość, reprezentacyjny i zdolność podkreślić bogactwo i smak właściciela. Naturalne materiały mają wiele odmian, ale najbardziej popularny jest uważany za kamień łupek. W tym artykule przyjrzymy się, co to jest gatunek co jego zalety i cechy, a także jakie cechy posiada.

Co jest łupek

Łupek (innymi słowy, wapień) – osadowe skały pochodzenia wulkanicznego, składającej się z minerałów gliniastych, które charakteryzuje się dużą różnorodność kolorów oraz redukcję. Jest on utworzony w trakcie prasowania i krystalizacji iły o dużej głębokości.

Okładziny z kamienia zależy od obecności zanieczyszczeń i minerałów różnych substancji chemicznych. Najczęściej występuje w przyrodzie fliz złoto, żółty, brązowy, fioletowy, szary, zielony i czarny.

Łupek różni się od innych kamieni warstwową strukturę, która pozwala jej łatwo rozdzielić na cienkich warstwach i płytami. Często duże głazy i płyty wykorzystywane w swojej naturalnej postaci.

typy

Materiał ten ma wiele odmian, które różnią się pod względem składu i pochodzenia, ale jest to nazwa zwyczajowa – łupek. Kamień, który pozwoli zdjęcia podziwiać jej piękno, podzielona jest na następujące grupy:

• Materiały Glina. Należą do nich solidną skałę od ciemnej szarości do czerni. Od czasu do czasu można znaleźć kopie kolory czerwony i zielony. Grudki bardzo łatwo podzielić na najdrobniejszych cząstek, tak szeroko stosowane w produkcji materiałów wykończeniowych.

• Krzemionka wapień. Ten ziarnisty skały utworzone jako cienkie płyty lub arkusze krystalicznych formacji kwarcowych. Minerały, w zależności od środowiska pochodzenia oraz ilości zanieczyszczeń, może być szary, zielony, czerwony, fioletowy i czarny abażur. Czasami tego rodzaju kamień łupek używany zamiast krzemu.

• Mika fliz. Składa się z miki, kwarcu i występuje w kolorze białym, brązowym i czarnym.

• Olej łupkowy. W tej grupie znajdują się kamienie, które są z wyglądu bardzo podobny do skamieniałej bryły gliny. Osobliwością tego gatunku jest szybka palności. Występuje w kolorze szarym i żółtym.

• Materiały chloryt. Obejmują one łupek zielony, który charakteryzuje się przez transfuzję krwi i połysku. Jej podstawą jest chloryn.

właściwości łupków

Jeśli szukasz skutecznego, trwałego, praktycznego i bezpiecznego materiału do wykończenia, wybiera łupków. Kamień, którego właściwości pozwalają na zastosowanie go w absolutnie wszystkich dziedzinach budownictwa, obdarzonych następujących cech:

• przyjazność dla środowiska;

• Wysoka wytrzymałość;

• Niski stopień absorpcji wody;

• odporność na fluktuacje temperatury;

• dźwięku i doskonałą zdolność izolacji cieplnej;

• brak odkształceń, utrata koloru pod wpływem czynników zewnętrznych;

• mróz;

• twardość;

• higiena;

• Łatwa obsługa i instalacja;

• trwałość.

zakres wapień

Kamień łupek ma doskonałe parametry fizyczne i estetyczne, tak aktywnie używany zarówno do napraw zewnętrznych i wewnętrznych. Ze względu na swoją elastyczność i giętkość materiału jest aktywnie wykorzystywana w projektowaniu krajobrazu.

Płytki z łupku, odpowiednie dla elewacji okładziny, altanki, łóżek, schodów i inne powierzchnie na wolnym powietrzu. Grubsze produkty są stosowane do budowy nawierzchni dróg i chodników ogrodowych jako wkładka.

Nie należy zapominać, że idealnego kamiennym łupkiem do dekoracji wnętrz. Z jego płyty ułożone pokrycie luksusowe podłogi, opatrunek jest wykonywane otwory drzwiowe, łuki, ściany, lady barowe i inne powierzchnie. wykonane również blaty, parapety, wodno-kanalizacyjnych i wiele innych wewnętrznych elementów.

typ krystaliczny mineralne odznaczają się wysoką wytrzymałością, a nie absorbuje wilgoć, to jest szeroko stosowane w dachu. Takie dachy powlekania przez długi czas nie tracą swój pierwotny wygląd z powodu swojej specjalnej konstrukcji ułatwia samooczyszczania powierzchni.

Opcje ogniotrwałe wykorzystywane do produkcji pieców i kominków. Odmiany palne są doskonałym paliwem do ogrzewania mieszkań.

Szczególnie popularne dania wykonane z łupków. Różni się on spektakularny wygląd, odporny na uszkodzenia i higieniczne.

W postaci cząstek pokruszonego kamienia na betonu napełniania, wytwarzanie bloczków budowlanych i nakładanie warstwy wzmacniającej na powierzchnię pokrycia dachowego.

koszt

Mimo obfitości pozytywnych cech, nie każdy właściciel nieruchomości postanowił użyć jako dekoracji łupków. Kamień, fotografie, których widzieliście w tym artykule, jest uważany za materiał elitarny, więc zajmuje wysoką cenę.

Koszt najprostszym wapienia skierowaną rozpoczyna się od 600 rubli na 1 m2. Rzadsze odmiany będzie kosztować kilka razy droższe.

Minimalna wartość dachówki o wymiarach 40 x 40 cm, 200 rubli na 1 część. Chociaż jeśli wziąć pod uwagę, że ta powłoka jest w stanie obsłużyć więcej niż 200 lat, możemy stwierdzić, że ta inwestycja byłaby uzasadniona.

Podsumowując, możemy zauważyć, że oprócz wszystkich powyższych zalet, łupek ma wpływ leczniczy na ludzi. To pomaga na stres, wspomaga relaks i normalizuje sen. Dlatego pozyskiwanie materiału, można nie tylko zdobią wnętrza, ale także dbać o zdrowie całej rodziny.