615 Shares 4563 views

Jak i czym nawozić wiosną czosnkiem

Czosnek jest jednym z najbardziej użytecznych roślin dla ludzkiego organizmu. Dzięki działaniu antybakteryjnym, ta kultura stała się powszechnie stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej. Ponadto czosnek nie jest ostatnim miejscem, w kuchni, co stanowi rodzaj przyprawa, która daje niezastąpioną żywności i niepowtarzalny smak. W skrócie, czosnek – więcej korzyści niż szkód! Jednak aby wykorzystać ten i każdy inny, upraw, najpierw musimy pielęgnować je. Tu idzie rozmowę o tym, co karmić czosnek wiosną podczas jego wzrostu do jego owoce mają naprawdę przydatne i smaczne. Również rozważyć sposoby sadzenie tej rośliny.

Czosnek podawania sprężyna: przygotowanie gleby

Podniesienie „cute” zęby czosnku, można przygotować grunt dla ich lądowania. od razu należy zauważyć, że ziemia, na której rosły same czosnek, cebula i ziemniaki, nie będzie działać. wszystkie pozostałości starych roślin powinny być dokładnie usunięte lub użyć grunt, na którym, na przykład, wzrosła do squasha, ogórki, kapustę. Sadzenie czosnku w dwóch sezonach: wiosna – tzw Wiosna i jesień – zima. Wiosna czosnek sadzone następująco. Łóżka powinny być poluzowane i pożądane jest, aby zrobić, aby przygotować je na miesiąc przed sadzeniem. Tuż przed lądowaniem w glebie należy dodać trochę soli: wiadro wody rozcieńczonej trzema łyżkami soli – tym składzie pojone łóżka. Ponadto, gleba powinna być nawożona próchnicy wiadro z jedną łyżkę superfosfat dwóch łyżek siarczanu potasu i halflitres smoły drzewnej. Roślin powinny blanka Donets dół w odległości około 10 cm od siebie, są umocowane do 4 cm, a łóżka musi być ustawione 15 cm od siebie.

Gleba dla zimowego czosnku przygotowywana w tak samo. Porady ogrodnicy mówią, że sadzenie powinny być wdrażane gdzieś w połowie września. Zacznij przygotować glebę na kilka tygodni. Na tej ziemi jest głęboko wykopanych, usunięto wszystkie pozostałości kultur, które poprzednio uprawianych na tej stronie. Podczas kopanie do gleby wprowadzone (na metr kwadratowy powierzchni Ziemi) organiczny (6-8 kg) mineralny (20 g soli potasu i 15 g superfosfat) nawozu. Po posadzeniu czosnek łóżka pokryte nawozu, który tworzy ciepło do roślin pod śniegiem. Zima minęła, wiosna czosnku niż paszy? Mullen w roztworze z wodą do 1 7 – najlepszy sposób. Podlewanie odbywa się natychmiast po pojawieniu się pierwszych pędów.

Pasza wiosna czosnek: zalecany nawóz dla typu sprężyny

Normalnie, nawóz zawiera wszystkie niezbędne minerały dla prawidłowego wzrostu i obfitego czosnku. Gnojowica – najlepszym rozwiązaniem, co karmić czosnek wiosny. Jego zastosowanie pozwoli wycisnąć „maksimum” roślin: duże cebule, miękkie i dużych liści i łodyg kwiatowych (w zależności od gatunku). Jest to również dobry materiał jest popiół lotny. Roślina ta jest bardzo ją lubił. Obecnie na rynku można znaleźć nawet specjalnie wyprodukowany nawóz dla czosnku, które zawierają wszystkie niezbędne składniki mineralne i organiczne – korzystają z nich, nie mniej niż z zawiesiny. Są one rozcieńczane wodą w proporcji 1 do 6.