312 Shares 6177 views

Tulipany z papieru. Kilka prostych sztuczek dla kreatywności

Kraj tulipany to Holandia, jednak narodzin tego jasnego pięknego kwiatu jest starożytna Persja. Kształt tulipany przypomina wysoki perski turban – dlatego nazywa się to imieniem. Wiele pięknych legend i wspaniałych legend związanych z tym kwiatem. Nietypowy kształt głowy przypomina filiżankę wypełnioną czerwienią, taką jak krew, wino, a zamknięty pączek – przetargowe tajemnicze pudełko, gdzie zgodnie ze starożytnymi tradycjami szczęście się kończy. Kwiaty tulipanowe w starożytnych angielskich i skandynawskich opowieściach służyły jako kolebka małych, bajkowych stworzeń – elfów i wróżek kwiatowych. Delikatne płatki jedwabiu były ich bezpieczną kryjówką w ogrodzie nocnym. Przejmij piękno i kształt kwiatu za pomocą różnych materiałów nie jest trudne. Kilka prostych technik pozwala na robienie tulipanów z papieru, podejmowanie tej kreatywności z dziećmi i stworzyć jasny kolorowy bukiet.

Tulip – aplikacja objętościowa

Do pracy potrzebujesz koloru cienkiego (może papierosa) papieru jasnoczerwonego lub delikatnego różowego, żółtego, liliowego, a także zielonego na liście i łodygi, nożyczki. Tulipany wolumetryczne z papieru ozdobią kartkę z życzeniami lub pudełko z prezentem.

1. Dodać arkusz kolorowego papieru równym bokami (kwadrat 10×10) w przekątnej, a następnie złożyć trójkąt ponownie na pół wzdłuż centralnej osi, złożyć fałdę, a następnie wyprostować trójkąt w początkowej pozycji.

2. Umieść trójkąt pod kątem prostym. Leżą jedną trzecią górnego rogu w prawo i wyznaczamy tę odległość jako punkt. Od środka dolnej strony (gdzie była fałda) ustawiamy linię przerywaną do punktu. Na tej linii zgiąć prawy dolny, ostry kąt do góry. Zrób to samo po lewej stronie trójkąta, zginając ostry dolny róg na górze po prawej.

3. Średni trójkąt wierzchołkowy jest wygięty do dołu (jedna warstwa). Z dolnego rogu zagiętego pąka mierzymy 2 cm i wzdłuż tej linii wykonujemy zakręt od siebie pod pąkiem. Z boku składamy zagięty rysunek i wkładamy zagłębienie, które powstało, gdy fałd był złożony wewnątrz. Wykonaj tulipany z papieru w różnych kolorach i zbieraj mały bukiet.

4. W przypadku łodygi kwadrat zielonego papieru 10×10 jest złożony ukośnie. Określ centralną przekątną. Owijmy pierwszą krawędź kwadratu w ukośną linię, a drugą. Następnie dodajemy wynik do planowanej przekątnej. To był trójkąt z ostrymi kątami od dołu iz góry.

5. Dolny narożnik jest owinięty w górę, co sprawia, że zgina lekko pod środkiem części, tak, aby łopatka z arkuszem się wyłączyła. Zbieramy przedmioty razem i dołączamy je do pocztówki lub pudełka.

Tulipany wolumetryczne z papieru

Papier falisty idealny do produkcji kwiatów. Z żółtych, różowych lub czerwonych robimy tulipan. Za pączek przecinamy wzdłuż falistych fałd pasów papieru 3 i 18 cm szerokości. Dla jednego kwiatu potrzebujemy sześciu sztuk. Każdy pasek w środku jest skręcony dwa razy i składany na pół. Warstwy papieru rozciągają się z boków, nadając im kształt wypukły płatek. Każda zwrócona płatek jest skręcona przy podstawie. Na drutach owiniętymi zielonym papierem przykręcamy najpierw trzy płatki wewnętrzne, a następnie trzy zewnętrzne, używając cienkiego paska zielonego papieru, końcówkę mocuje się klejem. Wytnij arkusz w postaci podwójnej kartki papieru falistego, dołączamy ją do objętości i dołączamy do trzonu. Tulipany z tektury falistej w różnych kolorach można wykonać w bukiet.

Istnieją również sposoby na robienie kwiatów w technice origami. Tulipan wykonany z papieru, złożony z prostych lub modularnych technik, jest również fascynującym rodzajem kreatywności, którą możesz zrobić z dziećmi. Rozumienie starożytnej sztuki japońskiej rozwija ostrożność, trafność i twórcze myślenie.