756 Shares 7074 views

Politechnika Omsk State: Wydziały i opinie

Omsk – jedno z największych miast naszego kraju. Jest domem dla ponad 1 milion osób. Ponieważ miasto jest duże pod względem liczby ludności i liczby różnych organizacji i przedsiębiorstw, jest bardzo istotne tematem edukacji. Uzyskać niezbędną wiedzę, specjalizację i stopień może być w jednej z wyższych uczelni zwanych OmSTU – Politechnika Omsk State. Ten uniwersytet specjalne oferuje zróżnicowane.


informacje historyczne

W związku z rozpoczęciem działań wojennych z powodu ataku hitlerowskich Niemiec na ZSRR ewakuowano do Omsk Voroshilovgradsky Engineering Institute. W 1942 roku reorganizacja instytucji została dokonana. U jego podstawy to rozpoczęła działalność nową instytucję – Omsk inżynierię.

W chwili powstania instytucji edukacyjnej miał tylko 2 wydziały. W przyszłości uczelnia zaczęła rozwijać się stopniowo po wojnie. To otworzyło nowe działy, istnieją specjalne, dostosować w zależności od zmian zachodzących w życiu, z osiągnięciami i wymaganiami nauki i technologii.

W 1963 roku uczelnia została zmieniona. Stał się Omsk Polytechnic Institute. To nazwa szkoły był od 30 lat. W 1993 roku organizacja edukacyjna została zmieniona. Dostała nazwę, która jest teraz – Politechnika Omsk State.

Reorganizacja w roku 2016

Wczesną wiosną 2016 roku Minister Edukacji i Nauki D. V. Livanov podpisał dokument, który stwierdził w sprawie reorganizacji Politechniki i Uniwersytetu Omsk Omsk Technologii i Wzornictwa. Ta kolejność nie było zamknięcie dwóch szkół i ich stowarzyszenia. Zgodnie z dokumentem uniwersytetu technologii i wzornictwa wstąpił do technikum, stał się jego Dzielnica strukturalny.

Taka procedura – najważniejszy w historii imprezy edukacyjnej organizacji. Dzięki niemu, nie było stworzenie regionalnego uniwersytetu odniesienia. Pracownicy instytucji edukacyjnych zauważyć, że ten związek pozwolił im rozszerzyć bazę materialną i techniczną oraz jego właściwości. W przyszłości, to wydarzenie przyczyni się do poprawy procesu kształcenia, poprawa jakości kształcenia.

Jednostki administracyjne w strukturze uniwersytetu

W swoim składzie posiada wydziały Politechniki Omsk State i instytuty. Po pierwsze, istnieje siedem jednostek administracyjnych. Oto lista głównych działów, które kształcą specjalistów:

 • Wydział Systemów i Technik Informacyjnych;
 • gaz, olej i transportu;
 • Inżynieria Radio;
 • Ekonomii i Zarządzania;
 • Humanistycznych.

W ramach Politechniki Omsk posiada również 8 instytutów. Oto lista:

 • energia;
 • petrochemicznych;
 • Inżynieria mechaniczna;
 • BC;
 • Technologia i konstrukcja;
 • wojskowy wykształcenie techniczne;
 • kształcenie na odległość;
 • dodatkowe szkolenia zawodowe.

Więcej informacji na temat wydziałów

Każda jednostka biznesowa w Omsk politechniki przygotowuje studentów do pewnych dziedzinach życia:

 • Wydział Technologii i Systemów Komputerowych informacje związane z nauką i technologią. Dział ten specjaliści pracują z komputerów, oprogramowania, automatyczne zarządzanie różnych branżach.
 • Wydział gazu, ropy i transportu – jednostka strukturalna, która przygotowuje studentów do pracy w dziedzinie projektowania i produkcji rakiet, samolotów i silników rakietowych, Petroleum Engineering, Mechaniki Stosowanej, Metrologii i Normalizacji.
 • Radio School – nowoczesna jednostka strukturalna koncentruje się na obiecujących dziedzinach nauki i technologii. Dowodem na to są oferowane przez specjalność – „Nanoinżynierii”, „Nanoelektroniczne i elektronika”, „Narzędzia”, „Radio”, i tak dalej ..
 • Ekonomika i zarządzanie wydziału. Politechnika Omsk State pozwala ludziom nie tylko w zawodach inżynierskich. Uniwersytet ma wydział, który przygotowuje studentów do działalności gospodarczej i administracyjnej. Ekonomistów, menedżerów, specjalistów zarządzania zasobami ludzkimi – wykaz tych zawodów, które można uzyskać tutaj.
 • Wydział Humanistyczny. To tworzy jednostkę strukturalną specjalistów potrzebnych do wielu firm i organizacji. Na Wydziale Nauk Humanistycznych może stać się psycholog, konsultant, ekspert od zwyczajów, kierownik reklamy, grafik.

Informacje o niektórych instytucji, które działają w oparciu o uczelni

Wszystkich instytucji, które istnieją w Politechnice Omsk jest dostarczenie jednostki gospodarczej, która specjalizuje się w edukacji wojskowo-technicznej. Jest oferowany do uczniów liceum niemal od chwili założenia – 1944. Edukacja w Instytucie prowadzona jest osobiście. Uzyskanie wiedzy niezbędnych warunków – laboratoryjne i centrum szkoleniowe z wyposażeniem technicznym, siłownia bazy treningowej z bronią.

Wiele osób chce realizować wyższe wykształcenie, ale nie mają możliwość studiowania w pełnym wymiarze czasu. To jest dla tych osób Omsk State Technical University stworzyli Instytut Distance Learning. Jest to jednostka strukturalna zasługuje na szczególną uwagę. Warto wspomnieć, że Instytut funkcjonuje od 2002 roku. Obecnie istnieje ponad 30 obszary szkoleń i ponad 40 profili. Instytut odległości trwania nauki studiów na stopień licencjata wynosi 5 lat. Te osoby, które mają wyższe wykształcenie średnie lub zawodowe, okres ten ulega skróceniu przez samych perezacheta dyscyplin.

Trochę o kształcenie na odległość

Instytut realizuje kształcenie na odległość nie tylko klasyczny schemat procesu edukacyjnego. Oferuje również zupełnie nowy i bardziej wygodne dla wielu ludzi, formę szkolenia – zdalnym. Każdy student może wziąć lekcje w domu przy użyciu komputera oraz dostępu do Internetu.

Politechnika Omsk State ćwiczenia kształcenia na odległość za pomocą specjalnego oprogramowania:

 • LMS "Prometeusz". Wchodzące w skład systemu z oficjalnej strony Uniwersytetu, używając swoich danych uwierzytelniających. Tutaj można pobrać niezbędne materiały teoretyczne, aby przejść testy przewidziane przez program nauczania, wysłać plik do sprawdzenia pracy, pisać nauczyciela i zadać mu pytania.
 • "University Online". Za pomocą tego systemu podłączania do wirtualnej klasie. Aby pracować studenci potrzebują kamerę i mikrofon. Za pośrednictwem systemu „on-line” uniwersyteckiej seminariów, wykładów, konsultacji. nauczyciele kontroli komunikacji. Mogą one obejmować mikrofon niektórych uczniów do słuchania, czy zadawane pytania, aby uzyskać odpowiedzi.

Co robić w OmSTU?

Idź do Politechniki Omsk State może być ogólne świadectwo szkoły średniej lub dyplom wyższej lub zawodowej edukacji. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne niuanse:

 • Wnioskodawcy po 11 latach nauki może działać jako budżetu i płatnych miejscach. W tym przypadku konieczne wynikiem egzaminu. Bez nich nie działa. W przypadku tej kategorii osób instytucja nie posiada w ścianach testu wstępnego.
 • Kandydaci z dyplomem zawodowego wykształcenia, mogą zapisać się na OmSTU budżetowa i płacić parking na wynikach egzaminu lub egzaminów wstępnych.
 • Uczestnicy z wyższym wykształceniem mają także do wyboru – podjęcie egzaminu i zdać egzamin wstępny w liceum. Wstęp jest możliwe tylko płacić parking. miejsc Budżet nie jest przewidziane dla tej kategorii studentów.

Oddziały Politechniki Omsk State

organizacja edukacyjna do 2015 roku miała 3 oddziały. znajdowały się w Niżniewartowsk, Surgut i Nefteyugansk:

 • Surgut oddział Politechniki Omsk State został założony w 1997 roku;
 • w tym samym roku, Nizhnevartovsk oddział został utworzony;
 • Nieftiejugansk rozpoczęła prace nad przygotowaniem studentów w 1999 r.

W 2015 roku nastąpił zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej w sprawie likwidacji szkół OmSTU w Niżniewartowsk, Surgut i Nefteyugansk. W tej chwili nie ma oddziałów z organizacji takich jak Politechniki Omsk State. Nizhnevartovsk oddział i Nieftiejugansk Surgut i biura, w zależności od Rektora Politechniki Omsk State, były zamknięte z powodu ich nieefektywności.

Opinie o uczelni

Na Omsk Politechnika pozostawia wiele pozytywnych opinii. Studenci i absolwenci skupić się na edukacji o wysokiej jakości, doskonałej kadry nauczycielskiej, obecność ogromnej liczby prestiżowych zawodów i miejsc budżetowych. Wady to niektórych ludzi, że instytucja nie jest zaangażowany w zatrudnianiu absolwentów.

Zatem, Uniwersytet Omsk State techniczne (Politechnika Omsk State) – godny instytucja. Wśród ogromnej liczby szkoleń i profili, można znaleźć odpowiednią, popularnego i prestiżowego zawodu. Jeżeli jednak istnieją obawy, że istniało wysokie tempo podał w ubiegłym roku, konieczne jest, aby zapisać się na szkolenia. Wydział Pre OmSTU zapewnia podobne usługi.