831 Shares 5097 views

Obecny prezydent Hiszpanii

Polityka i gospodarka współczesnej Hiszpanii są pod wpływem wielu czynników. Po pierwsze, oczywiście, ma znaczący wpływ członkostwa tego kraju w Unii Europejskiej i innych organizacji międzynarodowych. Po drugie, Hiszpania jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów w Europie ze względu na politykę wewnętrzną. Siła robocza jest tania wystarczająco, a personel – kwalifikacje. Który obecnie sprawuje prezydencję w Hiszpanii?


Raho Biografia

Obecny prezydent Hiszpanii urodził się w 1955 roku w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela w rodzinie sędziego. W dodatku do jego rodziny miał czterech braci i siostrę. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Santiago de Compostela. Paradoksalnie, dawni koledzy mówią, że student Rajoy był raczej niezgrabny młody człowiek, prawie brak zainteresowania polityką. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Rajoy nieruchomości. Jednak około 22 lat, przyszły prezydent Hiszpanii niemniej jednak stopniowo zaczęła angażować się w sprawy polityczne.

kariera polityczna

1983 był przełomowym dla Mariano Rajoy – został wybrany jako członek Rady Legislacyjnej hiszpańskiej miejscowości Pontevedra. A w 1986 roku, zaczyna trzymać pozycję w niższej izbie parlamentu Hiszpanii. Jednak wkrótce po tym Rajoy przenosi na stanowisko przewodniczącego rządu swego rodzinnego regionu – Galicji. Od kilku lat, że jest uparta walka polityczna i zaangażowany w sprawy swojego rządu okręgowego.

Od 1999 roku służył jako Rajoy Ministra Kultury i Edukacji. W latach 2001 i 2002, prowadzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Kandydat na stanowisko prezydenta Rajoy Hiszpanii w 2004 roku, aw 2008 r. Jednak jego partia zdobyła dopiero w 2011 roku, a Rahoyu udało się osiągnąć swój cel.

Rajoy – Prezes

Po wyborach Rahoyu w obliczu poważnych problemów, które w tym czasie panowały w kraju. Ten kryzys finansowy i długotrwałe trudności w polityce migracyjnej, a korupcja władzy. Wybory w 2015 roku faktycznie okazała się porażką. Hiszpania była w głębokim kryzysie rządowym. Nawet te partie, które może otrzymać największą liczbę głosów, ostatecznie nie mógł zgodzić się na to, co dana osoba będzie zdobycie pozycji lidera.

Kwestia nazwy prezydenta Hiszpanii, wiele osób nie interesuje marne. Rajoy przyznał wiele błędów podczas swojej kariery prezydenckiej. Wiele również oskarżył go o korupcję. I przedłużyła licencję na zakładzie w mieście Pontevedra, który zanieczyszcza środowisko. prezydent Hiszpanii jest żonaty i ma dwoje dzieci.