649 Shares 5894 views

Jak zrobić własne klatki dla przepiórek

Jaja przepiórcze trudno zaskoczyć. Reklama w mediach wykazała wiele zalet w stosunku do innych jaj ptaków. Jak trudno jest produkować komórki dla przepiórek? Okazuje się, że nawet przy odrobinie umiejętności do pracy z narzędziem, złota rączka w stanie dokonać takich pomieszczeń dla ptaków.

Komórki dla przepiórek mogą być wykonane z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. W zależności od DIY dostępnych umiejętności i narzędzi w warsztacie i wybranego materiału. Drewniane klatki, aby ułatwić. Barów rozmiar 30×30 mm lub 40×40 łatwe piłować do żądanych rozmiarów do wiercenia otworów pod wkręty w montażu i budowy. Wszystkie elementy mogą być wykonane z drewna, nawet w dolnej części komórki, ale należy zauważyć, że codzienne sprzątanie będzie wymagać dodatkowego czasu. W związku z tym, bardziej dno wykonane z siatki metalowej.

W obecności zgrzewarki, jak również zdolności komórki do wykonywania spawania, dla przepiórek lepiej być wykonane z rur stalowych o kształcie. Główne elementy mogą być wykonane z kwadratowym kształcie wielkości rury 20h20h1,5 mm. Koszt tego materiału jest porównywalny do kosztu drzewa. Zaletą takiego rozwiązania jest zastosowanie sztywniejszego materiału są mocno zamocowane w konstrukcji wyrobu. Inną zaletą takich komórek jest zdolność do wytwarzania wielowarstwowych komórek. Pozwoli to ten sam obszar, który zajmuje jedną komórkę, umieść kilka identycznych komórek na różnych piętrach.

Dla zawartości przepiórek letnim mogą być wytwarzane i uproszczonej budowie, które wykorzystuje się ocynkowaną spawaną siatkę do tworzenia osnowy i całej komórki. Takie komórki dla przepiórek mogą być instalowane pod lekkim zadaszeniem chronić ptaki przed słońcem i pogodą. Ale lepiej jest zbudować przestrzeń, w której przechowywane są przepiórki cały rok. W izolacji lub dodatkowo wybudowanym budynku łatwiej jest stworzyć warunki do komfortowego środowiska, optymalny zasięg i komfort.

Nowoczesne perepelovodov udostępnić swoje doświadczenie w tworzeniu sieci gospodarstw przepiórek, niektóre są nawet gotowi zapewnić komórki rysowania dla przepiórek. Wskazują oni, że wygodna klatka powinna mieć koła. W tym przypadku, podczas wykonywania czynności konserwacyjnych mają one mobilność, mogą zostać przeniesione, należy ustawić w żądanej pozycji i sprawiają, że pokój czysty gruzu.

Wewnątrz ruchomych metalowych klatkach są ustalone komfortowe waterers i podajniki. Można rozwiązać problem częściowej lub całkowitej mechanizacji dostarczania wody i paszy. Korzystając z doświadczenia gospodarstw hodowlanych na dużą skalę, perepelovodov stworzyć miniaturowe rośliny do czyszczenia śmieci. Nawet kwestia indywidualne oświetlenie przestrzeni wewnątrzkomórkowej łatwo rozwiązać, jeśli istnieje sztywna struktura, w której wewnętrzne wnęki może prowadzić przewody elektryczne.

Co jeszcze jest ważne? Komórki metal jest pokryty podkładem, a jeszcze lepiej w połączeniu farbą gruntową, takie jak „trzy-w-jednym”, który w swoim składzie zawiera substancję, która przekształca rdzy fosforanu żelaza. Elementy barwiących dla komórek przepiórki kombinacji starterów pozwala uzyskać doskonałą powłokę emaliowaną. Jest odporny na korozję i może być stosowany przez dziesięciolecia.

Dno metalowych klatkach z siatki ocynkowanej. Poniżej wymagane jest ustawiony usuwalny arkusz, na którym zamierza miotu. Jest to łatwe do czyszczenia z brudu i przebudowie.

W jednej komórki zazwyczaj zawiera od 10 do 25 przepiórek. To ciasno nie zaszkodzi mieć wysoką produktywność przepiórki. Komórki (jego wymiarów) wykonane są zgodnie z określonymi kryteriami Wymagana powierzchnia jednej głowicy drobiu. Zazwyczaj takie miejsca dla ptaków ma długość 500 mm i głębokości 250 mm – wysokość – 200-270 mm. Pomiędzy warstwami pozostawiając lukę około 75-100 mm, który pozwala ustawić listę komety.

Biorąc pod uwagę średni wzrost ludzkich komórek ułożonych baterii wykonane nie więcej niż pięć kondygnacji. Ciężar takich stosunkowo niewielkich komórek w około 80-100 kg. To sprawia, że łatwo je przenosić na gładkiej podłodze betonowej. Jest to ważne, pionowych metalowych klatkach dla przepiórek były wytwarzane są z mocniejszego profilu rury prostokątnej, na przykład, 20h40h2 mm. Komórka do pionowych mogą być zgrzewane lub przymocowany połączeń śrubowych albo nitowych nakrętki zamontowanych w samych szaf. Wtedy łatwo usunąć jedną z linii i naprawy (jeśli to konieczne).

Jednym z istotnych warunków przepiórek jest, aby chronić je przed przeciągami. Tutaj pomóc Płyty warstwowe z tworzyw sztucznych, budowniczych są wykorzystywane do tworzenia zbocza na oknach. Panele te są łatwo przyciąć do wymaganej wielkości, ich powierzchnia jest płaska i gładka. Są one łatwe do mycia zwykłej gąbki nasączonej wodą lub czyszczących. Niektóre perepelovodov Zamiast siatek metalowych przystosowane do instalowania plastikowej siatki 10×10 mm z siatką. Są one umieszczone nawet na dnie. Paws przepiórki średnio o około 18 mm, dzięki czemu nie spadnie do komórek.

Szczególnie nadaje się plastikowa siatka do komórek, gdzie uprawiane młode przepiórki. Stosunkowo miękka powierzchnia takie sieci chroni przed obrażeniami podczas przepiórki uderzając o niego. Klatki dla cieląt zrobić z mniejszej wysokości niż dorosłych ptaków. Są one koniecznie ustalenia lokalnej grzejniki (lampy żarowe zamkniętych obudowach przezroczyste), ponieważ perepelyata wymagają wyższych temperatur. Ustawienie zmiennej rezystora w obwodzie sterującym napięcia zasilającego lub automatyczny regulator temperatury, podobnej do tej stosowanej w inkubatorach, będzie utrzymać komfortową temperaturę w obszarach lokalnych, niezależnie od jego wahań w pomieszczeniach.

Klatki dla przepiórek stale poprawie. Są nowe, łatwe do pracy materiały. Dlatego, niezależna produkcja takich komórek może być ciekawym hobby, a dla niektórych i to bardzo lukratywny biznes.