896 Shares 5687 views

Krew po seksie – przyczyny.

Krew po seksie (postcoital krwawienia) – jest jedną z najczęstszych dolegliwości kobiet. W większości przypadków ta patologia nie stanowią żadnego zagrożenia dla życia kobiety, ale jeśli to jest powtarzane w kółko, jest to objaw choroby. Dlatego lepiej natychmiast skonsultować się z lekarzem w celu uniknięcia przykrych konsekwencji. Jakie są prawdziwe przyczyny postcoital krwawienia?

Każdy wie, że krew po seksie – jest „satelita” pierwszego stosunku płciowego, kiedy jest zerwanie z błony dziewiczej, w wyniku, a tam jest krwawienie. Ilość osadów zależy od kształtu i wytrzymałości błony dziewiczej od napięcia seksualnego partnera, doświadczenie, itd. Dziewczęta, które wcześniej używane tamponów, urazy sportowe otrzymał miednicy lub nawet masturbował, krwawienie może być znikoma.

Krwawienie po stosunku płciowym może być objawem chorób, chorób przenoszonych drogą płciową lub chorobami przenoszonymi drogą płciową (chlamydia, rzeżączka, rzęsistkowica, etc.) lub początkiem chorób zapalnych narządów płciowych żeńskich prawie wszystkich (zapalenie pochwy, szyjki macicy, pochwy, zapalenia, itp) ,

Bardzo często ilość krwawienia po stosunku może wskazywać na dysplazję szyjki macicy, który jest stanem przedrakowym, a także ciąży pozamacicznej, pęknięcie jajnika lub w najgorszym – raka. Wszystkie z tych chorób, wraz z krwawieniem towarzyszyć będzie mocnym i ostry ból, bladość skóry, słabego impulsu, obfite pocenie się, zmniejszenie ciśnienia i kołatanie serca.

Nie mniej „popularne” przyczyna postcoital krwawienie jest obecność polipów i erozji. Polipy są zazwyczaj usuwane, a erozja kurkowego. Krew po seksie – jest konsekwencją stosowania niektórych środków antykoncepcyjnych na bazie hormonów, zaniechania lub opóźnienia banalnej przyjęcia, które mogą doprowadzić do takiej sytuacji. Kobiety są narażone na post-coital krwawienia, nie należy przyjmować leków, które wpływają na zmniejszenie krzepliwości krwi, ponieważ w efekcie jest zmniejszenie grubości błony śluzowej macicy, co prowadzi do krwawienia.

Ponadto, pojawia się we krwi po stosunku, w obecności mięśniaków macicy. A warto pamiętać, że ta formacja inne objawy mogą pojawić się bardzo słaby lub całkowicie nieobecny. Nawiasem mówiąc, wiele kobiet w okresie przed menopauzą, że ich uprzedzenia włókniaki, ze względu na zwiększone w tym czasie estrogenu, zniknie na własną rękę.

W przypadku, postcoital rozpoczął krwawienia w czasie ciąży, nie powinny siedzieć w domu i czekać, aż wszystko pójdzie sama – to może kosztować życie dziecka. W rzeczywistości, obecność tych objawów może oznaczać łożyskową oderwanie lub innych poważnych chorób związanych z ciążą. Dlatego też, gdy pojawienie się krwi na kobiety w ciąży (i tylko po seksie) – jest to okazja, aby wezwać lekarza lub pogotowie.

Nie zapominaj, że bardzo często obecność postcoital krwawienia wskazuje obrażenia lub pęknięcie błony śluzowej macicy po zbyt grubej i brutalnego seksu.