815 Shares 6068 views

lód paczka: cechy, formowanie, dystrybucja

lód paczka są unikalnym zjawiskiem naturalnym. Obserwuje się tylko w północnych szerokościach geograficznych planety, w regionie arktycznym. Gdy określenie stosuje się całkowicie cały lód dryfujący, ale po wielu badaniach pakuje w oddzielnej grupy. Mają szereg właściwości, które odróżniają je od innych rodzajów lodu. Definicja „wieloletniego lodu” jest synonimem, więc pojawia się o tej samej częstotliwości.

Charakterystyka lodzie

Arctic Odkrywcy, żeglarze i podróżnicy, którzy kiedyś odwiedzić w północnych szerokościach geograficznych, zdają sobie sprawę, że taki lodzie. Zjawisko to powoduje wiele kłopotów dla zdobywców północy.

Są lód dryfujący w oceanie, waga ich ogromne, a gęstość jest bardzo wysoka. Przypadkowe zderzenie może spowodować znaczne szkody nawet najnowocześniejszy statek. lód paczka różnią się od normalne w ich właściwości. Według ekspertów, opakowanie wytwarza się z wody morskiej, jego grubość jest większa niż 3 metry. Jest gęstszy niż zwykłego lodu ze względu na bardzo niską zawartością soli.

Proces tworzenia paku

Lód powstaje w północnych szerokościach geograficznych w niskich temperaturach. Kiedy woda morska zamarza, jest proces odsalania, woda zawsze rozmrożone poziom zasolenia niższym niż w oryginale. Jest to pakiety funkcji, które są sposoby zamrażania i rozmrażania kilka razy.

Woda morska zostanie zamrożone, tworząc góry lodowe i duże kry lodowe. Następnie, z dużych kry mniejsze tablice są przerwane, z których wiele jest następnie przekształcany w pakiety. Nie są one charakteryzują się pewnymi wspólnymi cechami form. Istnieje wiele pakietów: od płaskich kry do ogromnych głazów, górujący nad powierzchnią morza.

Naukowcy odkryli, że przed wypłynął, pak rozciąga się na co najmniej 2 roczne cykle zamrażania i razmerzaniya. I jest to spowodowane wysoką gęstością i niskim zasoleniu. Fakt, że re-rozmrażania i zamrażania kapie słonej wody do oceanu. Żeglarze wiedzą, że stary lód paczka nawet nadaje się do świeżej wody, gdzie można przygotować jedzenie.

Obszar „siedliska”

Ukazuje lód paczka w Oceanie Arktycznym. W południowej części planety, obszar Antarktydy, nie są więc w żadnym innym oceanie one nie występują. Wysokiej gęstości i nieprzewidywalnych trajektorii dryfu może utrudniać ruch nawet najmocniejszych lodołamaczy jądrowych. To z tego powodu wymaganej ścieżce między Cieśninę Beringa i Murmańsku nie jest przez wysokich szerokościach geograficznych (biegun), a wzdłuż północnego wybrzeża kontynentu. Wysoka stawka krótko o jedną trzecią, ale ruch lodzie sprawia, że jest zbyt trudne. Dlatego komunikacja transportowa regularnie nie jest on używany. Oczywiście, istnieje wiele statków, które przeszły ten trudny bieg. Specjaliści wiedzą, że to jest możliwe, aby przejść, zwłaszcza pod eskortą lodołamacza. Ale na regularnych lotów na razie to nie jest prowadzona.