420 Shares 2679 views

Jak podłączyć „Dandy” przyklejają się do komputera?

Z przedrostkiem „Dandy” wiedzą wszystkie dzieci 90. Włamanie się na rynku krajowym, konsola szybko zyskał popularność, a teraz w każdym domu dzieci w każdym wieku zebrane na ekscytującą grę. Wtedy, gdy komputery stały się dostępne tak, że mogą kupić każdy wiek „Dandy” jest stopniowo wypełniony. Ponadto, wśród konsole zaczęły pojawiać się bardziej zaawansowanych odpowiedników, takich jak Sega, Sony PlayStation i Nintendo 64.


Jednak gra z zabawkami oporowa 90 nie ustępują aż do teraz. Nie trzeba się ścigać pojemników dla wszystkich przyjaciół i znajomych. Wystarczy, aby spędzić kilka prostych manipulacji, a możliwość grania w „Dandy” pojawi się na PC.

Co to jest „Dandy”

„Dandy” jest prefiks z jednej lub dwóch joysticków. przewoźnik gry służy specjalne naboje. Ten układ, odziani w plastikowej obudowie, która urodziła nagraną grę. W dobie braku internetu, aby zagrać w coś nowego, było odpowiednie wkłady wymiany z sąsiadami lub przyjaciółmi.

Top box jest podłączony przez kabel bezpośrednio do telewizora. Sama gra została przeprowadzona przez jednego lub dwóch joysticków wyposażonych w przyciski.

Trochę historii

Pierwszy ruch maszyn do gier ekranem domu domyślić japońską firmę Nintendo w 1984 Prefiks wysadzić świat gier wideo i była sensacja. Teraz, można by w komfortowych warunkach dla niego grać jakieś gry, które są dostępne na stronie „Dandy”. Co ciekawe, nazwa konsoli w Japonii był rodzinny komputer, lub Famicom. A w Europie i Stanach Zjednoczonych, przyszło trochę później pod nazwą NES.

W Rosji, konsola przyszedł w 1992 roku i został nazwany „Dandy”. Ona kopiowane lub powielane w różnych formatach. Jednak we wczesnych stadiach konkurowały dostępny „Atari” i tym podobne. Ale „Dandy” szybko przekroczyło wszystkie znane formaty, a zdobył serca fanów gier czasu. Jednak wraz z pojawieniem się nowego Genesis Sega Mega Drive, lub 2, a następnie Sony PlayStation, musiała zrobić miejsce na rynku.

W dzisiejszym świecie, można również znaleźć oryginalną wersję konsoli „Dandy” prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach i grać dla tak zwanego „zabawy”.

"Dandy": nowoczesna era

Zanurzyć się w magicznym świecie gier na „Dandy” jest możliwe we współczesnym świecie. Aby to zrobić, istnieje wiele możliwości. Jednym z najbardziej prosty i przystępny – podłączyć joystick na „Dandy” do komputera. Dzięki elektronicznym rynku kupić różne wersje tego urządzenia mogą być w Internecie lub w radiu. Nowoczesne joystick dla „Dandy”, co do zasady, ma port USB, dzięki któremu można podłączyć ją do komputera. Podejście to zawiera minimum manipulacji. Jeśli istnieje potrzeba, aby majstrować z lutownicą i została przypadkowo odkryta oryginalny joystick, można podłączyć i stworzył własnymi rękami specjalnego adaptera.

Podłączyć joystick na „Dandy” do komputera przez USB

Pierwszą rzeczą do zrobienia dla takiego połączenia, to kupić joystick „Dandy”. Można go znaleźć na specjalistycznych stronach takich jak elektroniki i na różnych rynkach. Joystick niekoniecznie musi być podobny do oryginalnego przedstawiciela. Na zewnątrz, może on wyglądać jak każdy inny konsoli.

Po uznało „Dandy” joystick, trzeba wziąć oprogramowanie obchodzi. Aby to zrobić, należy pobrać specjalną aplikację – Konsole emulatorze. Ponieważ oficjalnie „Dandy” jest akronimem NES, a następnie szukać odpowiedniego programu jest to konieczne dla takiego wniosku. Emulatory w sieci jest masa. Ale zasada stosowania tego jednego – uruchamianie gier na „Dandy” w oknie programu.

emulator

Po emulator będzie można znaleźć i pobrać, trzeba znaleźć odpowiednią grę. Można to zrobić patrząc na odpowiednich stronach.

Wykazać, w jaki sposób podłączyć joystick na „Dandy” do komputera, może to być na jednym z najpopularniejszych emulatorów – FCEUX. Jego okno wygląda jak na zdjęciu poniżej.

Pobieranie i instalacja nie zajmie dużo czasu, ponieważ program nie waży więcej niż 2 MB i łatwe do nauczenia.

Teraz nadszedł czas, aby podłączyć i skonfigurować na „Dandy” joystick. Aby to zrobić, należy włożyć ją do portu USB komputera. Następnie w menu emulatora wybrać Config i przejdź do sekcji Input.

W oknie konfiguracyjnym skonfigurować joystick wciśnięty Konfiguruj. Spowoduje to otwarcie nowego interfejsu, który będzie wizualnie przypominać lokalizację przycisków joysticka. W ten sposób, poprzez kliknięcie na przycisk i ustalone poprzez podanie odpowiedniego klawisza na klawiaturze komputera, niestandardowe zachowanie w emulatorze. Po wszystkich przycisku sterowania trzeba wszystko zapisać i wyjść do głównego okna programu.

Następnie musisz znaleźć grę. Mają też wiele dostępnych za darmo w Internecie. Zaczynając grę poprzez menu Plik emulatora, który jest konieczny, aby wybrać opcję Otwórz ROM. ROM – ten obraz gry, zapakowane w formacie zrozumiałym dla emulatora. Oprócz podstawowych funkcji, program pozwala na zapisanie stanu gry w dowolnym momencie, a także uruchomić go z tego samego miejsca. Że nie było wystarczająco dużo dla wielu dzieci w wieku przejścia trudnych gier.

Jak podłączyć joystick na „Dandy” do komputera za pośrednictwem portu LPT

Odmiany i klony konsole „Dandy” ukazał się całkiem sporo. Zgodnie z tym, joysticki może mieć inny kształt i liczbę kontaktów. W większości przypadków są one stosowane 9 lub 15. Złącze stykowe 9 jest podobna do portu komunikacyjnego komputera. Jest to czynnik i mogą być wykorzystywane do tworzenia adapter z „Dandy” do komputera.

Aby rozpocząć będzie musiał dwa złącza – LPT i COM. Muszą zrozumieć, że istnieje możliwość skorygowania drut lutowniczy. Pike wykonane według prostego schematu przedstawionego na rysunku poniżej.

Jak pokazano, łącznik 1 od drążka jest podłączony do złącza diody przez 5-9 serii. Inne są wlutowane bezpośrednio. Podłączyć przewody i lutować je we właściwej kolejności, można zbierać wszystko z powrotem. Adapter jest gotowy do pierwszego testu.

Sterowniki dla Joystick

Ale przedtem trzeba uczęszczać do komponentu programu urządzenia. Ponieważ system operacyjny nie wie, jak zarządzać tego typu joystick, trzeba go zainstalować w sterowniku z niezbędnymi informacjami. Oczywiście, że nikt specjalnie dla PC nie jest rozwijany. Dlatego będziemy używać uniwersalnych środków do połączenia tych urządzeń do komputera wykonawczych.

Istnieje wiele produktów oprogramowania w sieci miejsca, ale lepiej jest używać aplikacji PPJoy. Jest on zoptymalizowany dla podłączenia nieznanego urządzenia jak joystick do komputera, wybierając odpowiedni sterownik.

pobrać i Sam proces instalacji jest bardzo prosta. Po pomyślnym zakończeniu instalacji na pulpicie pojawi się ikona programu. Uruchomić go można zobaczyć okno z monitem, aby dodać nową konfigurację urządzenia. Trzeba kliknąć przycisk Dodaj. Następnie program wyświetli okno, w którym chcesz, aby określić, w jaki nastąpi połączenie. W ustawieniach trzeba podać następujące dane:

  • Parallel Port – LPT1, odpowiednio, jeśli istnieje;

  • PLC typ – SNES czy NES;

  • Typ interfejsu – Linux;

  • Numer Controller – Kontroler 1;

  • Kontroler podtyp – NES.

Teraz trzeba kliknąć na przycisk Dodaj. W ten sposób program będzie dodać urządzenie do systemu. W kolejnym oknie należy kliknąć przycisk Gotowe.

Po wykonaniu wszystkich ustawień, joystick, trzeba to sprawdzić i skalibrować. Aby to zrobić w systemach operacyjnych Windows, istnieje element w Panelu sterowania o nazwie „Kontrolery gier”. W nim, w „Właściwości”, można sprawdzić jak joystick reaguje na naciśnięcia kilku przycisków. W przypadku braku aktywności, joystick nie działa, można otworzyć emulatora. Jeśli nie, to trzeba rewire wszystko od nowa, bo coś poszło nie tak.

Krótki przegląd popularnych emulatorów

Mała lista najpopularniejszych i najbardziej dogodnych emulatorów pracujących:

  • FCEUX. Ten emulator już wspomniano w artykule. Jest open source i można go uruchomić na różnych systemach. Posiada szeroką gamę ustawień i funkcji.

  • Ines. Proste i łatwe emulator systemu operacyjnego Windows. Ma minimalny pakiet ustawień i konfiguracji.

  • Nestopia. Jest również open source. Można go uruchomić w systemach operacyjnych Windows, Linux, Mac OS. Wiele ustawień i frytki.

  • VirtuaNes. Ten emulator jest w stanie utrzymać pistolet świetlny, spowolnienia i przyspieszenia gry, a także wielu ustawień związanych z przetwarzaniem obrazu.

  • RetroCopy. Jest to jeden z multipristavochnyh emulatorów umożliwia robienie zdjęć z gry, a nie tylko „Dandy”, ale także Sega, Nintendo i wiele innych maszyn i konsole.

odkrycia

Oczywiście, do amatorskich radiooperatorów będzie bardziej zainteresowany drugim wariancie joystick „Dandy” na PC. Dla zwykłych graczy, którzy zdecydowali się zanurzyć się w nostalgii starych gier, doskonale odpowiedni sposób nr 1. Po pierwsze, koszt joysticka USB nie jest tak wielka. Poza tym, teraz można je kupić w prawie każdym kątem. Po drugie, jest to znaczne oszczędności czasu podczas podłączania i kalibracji nowego urządzenia.

W sieci są obficie występuje gra „Dandy”. Zagraj z joysticka lub klawiatury – osobistego wyboru. Ale to jest całkowite zanurzenie się w atmosferę tamtych czasów wciąż dają tylko kompleksowe przywrócenie rozgrywki.

Entuzjaści „Dandy” Gry z joysticka przygotowana tak, że mogą być stosowane w wielu różnych emulatorów. Kolejną istotną zaletą jest fakt, że najprostszym joystick może być również używany podczas emulacji innych konsol takich jak Sony PlayStation i Sega. Wystarczy zainstalować odpowiedni program i odnaleźć obraz pożądanej gry.