130 Shares 5269 views

CP-3 "Whirlwind": specyfikacje techniczne i zdjęcia

CP-3 "Whirlwind" – kompaktowa maszyna opracowana przez firmę Klimovsk TSNIITOCHMASH w 1994 roku. Finalizacja obrazu prowadzono aż do 1996 roku, kiedy produkcja broni został wprowadzony na przenośniku.


Historia rozwoju

W późnych latach 80-tych pracowników Służby Bezpieczeństwa potrzebował nowego kompaktowego próbki ręcznej broni, które otwierają możliwość do użycia siły w zatłoczonych warunkach. Kolejnym warunkiem jest możliwość skutecznego niszczenia wroga, platerowane w kamizelek kuloodpornych.

W 90 celu wytworzenia broni zajęło projektantom krajowych VN Levchenko i AD Borisov, który pracował nad rozwojem nowych rodzajów broni w Moskwie Klimowsku. Wkrótce wynalazcy został przedstawiony krótszy, cicha wersji maszyny, stworzony na bazie popularnego modelu jako „Val”. Nowa próbka przeznaczona dla wkładów wypalania kaliber 9 mm serii przeciwpancerny SP-6.

Po kilku latach testowania broni FSB oficjalnie podjął próbę sił zbrojnych. Na dużą szybkością i kompaktowe urządzenie nazywa się CP-3 „Whirlwind”. Później zmiana modelu, który otrzymał oznaczenie SR3M został opracowany. Ten ostatni zachował główne zalety poprzedniej wersji i oferuje ogromne możliwości zaawansowanego wyposażenia dodatkowego obiektyw wymienny, kompaktowe zabytków kolimatora.

powołanie

CP-3 „Whirlwind” – to broń przeznaczona do wypalania w bardzo ograniczonej przestrzeni. To wyjaśnia realizację niezwykle kompaktowej konstrukcji.

Próbka jest niezbędna dla użytkowników, którzy potrzebują być skryty alternatywnych środków transportu broni automatycznej pod ubraniem. Dlatego jego stosowanie często uciekają paramilitarnych sił specjalnych, pracowników agencji ochrony, przedstawiciele organizacji do walki z terroryzmem i przestępczością zorganizowaną.

Zastosowanie jako środek do samoobrony – również bardzo często ucieleśnieniem CP-maszynowego 3 „Vortex”. Straykbol wystaje pola, których rozwój jest używany jako przekształcony bez broni próbki bojowych.

charakterystyka

CP-3 maszyna „Vortex” ma następujące parametry techniczne:

  • całkowita długość ramion – 640 mm;
  • długość w położeniu złożonym, – 395 mm;
  • Długość lufy – 156 mm;
  • Typ automatyzacji – par (produkowany obrotowy zamek z ryglem);
  • wagowych w bazie bez magazynu – 2 kg;
  • Pojemność magazynka – 10 i 20 rund;
  • Cena – około 900 strzałów na minutę.

destrukcyjna moc

Automatyczne CP-3 „Whirlwind”, którego zdjęcia można zobaczyć w tym materiale jest odpowiednia do wypalania wysokiej wydajności przeciwpancerny amunicji. Ostatnia stosowanie może zniszczyć wroga, korpus, który jest chroniony przez kamizelek kuloodpornych 5 klasy. Gdy to penetracja odbywa się w obszarze do 50 m. W odniesieniu do klasy bezpieczeństwa 1, bronizheletov tutaj zabójcze jest utrzymywana w odległości od 500 m lub więcej.

Cechy konstrukcyjne

Konstrukcja CP-3 „Whirlwind” była bardzo podobna do funkcji zespołu swojego pierwowzoru – model jako „Val”. Tutaj z powodzeniem wdrożony automatyczny pary. Blokowanie lufy wytworzonych z zastosowaniem przesłony 6 wypusty. Dokonywanie Udar również wykonywane w sposób podobny do wersji podstawowej maszyny. Wszystko to stwarza okazję do fotografowania produktów ciągłe lub pojedyncze wybuchy.

CP-3 „Wir” wydzielony tłumacza oraz bezpiecznik. Pierwszy znajduje się za spustem. Jeśli chodzi o dwustronną wkładki bezpiecznikowej jest umieszczony w odbiorniku.

Wymiana uchwytu w maszynie budowlanej migawki kilka silników, które są montowane na pistolecie. Najnowsze odsunął ręcznie palcami.

Butts składana w górę, a następnie do przodu. Element wykonany z lekkiej blachy stalowej. Przedni i obsługiwać broń automatyczna produkowane i tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości, odporne na duże obciążenia udarowe.

tułów

W porównaniu do modelu podstawowego, maszyna SR-3 „Whirlwind” nie zawiera żadnych otworów w pniu do usuwania spalin podczas wypalania długimi seriami. Programiści nie może również pomieścić urządzenia montażowego tłumika. Jednakże, lufa jest wyposażony kompensacyjne tłumik płomienia, który zbawia broń za lufę przegrzaniem podczas wybuchów strzelających.

Gwintowanie realizowane ze zmiennym nachyleniu. Decyzja ta pozwoliła znacznie poprawić dokładność reakcji odporności ogniowej i stabilizacji trajektorii pocisków latających.

Celowniki

Zespół podstawy automatycznego przyrządu celowniczego wyposażony muszki umieszczony przed obudową. Na filarze typu rocker broni-off, który znajduje się na pokrywie odbiornika. Jeśli to konieczne, CP-3 "Vortex" może być uzupełniona kolliimatornym wzrok.

modyfikacja

Głównym maszyna odmiana SR-3 "Whirlwind" to model CP-3M. Automatyczne próbki różni się od obecności zasady, znajdującego się z prawej strony sworznia napinającego uchwytu żaluzji. Element zabezpieczający jest również znajdujący się po prawej stronie ciała.

Butt CP 3M inna lekka konstrukcja szkieletowa. Jest dogodnie zagięte boki pod przykryciem transportu broni. Handguard zapewnia dodatkowy wbudowany uchwyt, który umożliwia wiarygodnie ustalić pistolet w dłoni podczas strzelania długie kolejki.

Po lewej stronie odbiornika zawiera uchwyt montażowy do instalacji specjalistycznego, co otwiera możliwość pełnego zestawu broni i noktowizyjnych optyki obserwacyjnych. Na pysk tulei znajduje się gdzie przymocowane szybkie tłumik.

Model CP-3M można stosować z metalowego pojemnika 30 przechowuje kolumny 10 i albo komorę 20 z tworzywa sztucznego do ładowania.

Konkludując

Obecnie model ten jest jednym z najbardziej popularnych, powszechnie poszukiwanych modeli broni automatycznej na świecie. Opracowanie zostało z powodzeniem stosowane nie tylko do krajowych organów ścigania, ale także krajów zachodnich struktur paramilitarnych.

Można zobaczyć CP-3 „Whirlwind” w CS 1.6, innych gier komputerowych. Maszyna składa się urzędnicy CBP uzbrojonych FSB, działa jako dodatkowe przedstawicieli broni Głównego Departamentu Ochrony. Oholoschennaya wersja SR-3 „Whirlwind” NGO AEG stosowany jako środek do gry w airsoft.