483 Shares 3080 views

Dwurzędowy płaszcz: od starożytności do współczesności

Rodzaj rękawach kurtki stwierdzono już w trumnach żelaza należących do epoki brązu. Z tego możemy wywnioskować, że tak popularne dziś, zarówno mężczyzn jak i kobiet, jest znana od czasów starożytnych. Modele kurtki obecnie wahają się od lekkich płaszczach rękawów przypominających skórzaną zbroję do kurtek i marynarek letnich, które są niekiedy trudne do odróżnienia od odzieży.


jednorzędowy lub dwurzędowy krótki męska kurtka pierwszy pojawił się w Anglii pod koniec 19 wieku i jest znany jako „worek”. Jednak i ta część była poprzednik odzieży, który spotkał się już w epoce gotyku: był obcisły żakiet, który został rozbudowany i powiększony w okresie renesansu, był to jego Hiszpania była w stanie dostosować się do rygorów jezuickiego kontrreformacji. Kurtka ponownie uwalnia się do okresu baroku. A w drugiej połowie 17 wieku, opracował trzy podstawowe elementy, które składają się na ubrania współczesnego człowieka – jednorzędowy lub dwurzędowy żakiet, kamizelka i spodnie.

Louis 14 pod kurtkę nazwie zhyusokor (fr. „Przylegające do ciała”) lub stanik. Miał kolan, tkaniny do szycia była ciężka, bogato haftowane, w kieszeniach płaszcza były duże, szerokie rękawy i duża liczba przycisków.

Jakie inne rodzaje kurtek istnieją?

Aż do tego momentu, kiedy zwykłe kurtki dwurzędowy, jakiej je poddano szereg zmian cięcia. Na przykład, nie były krótkie męska kurtka bez podłogi – katsafireki.

W dobie Biedermeiera się popularnością TAId (Tweed) – lekko dopasowany albo prosty lub zamknięty z płaszczem, który shilsya świetlnego wełnianej tkaniny. TAId długiego czasu, aby utrzymać swoją pozycję za integralną część męską szafy.

Element został rozpowszechniony stroje narodowe, jak kamizola – lekka kurtka z krótkimi lub długimi rękawami.

Wszyscy słyszeliśmy takie nazwy jak „Kozak”. Jest tak nazywa kurtka z długimi płci, ale tak nie jest. Pod tą nazwą łączymy różne rodzaje odzieży noszonej w różnych momentach. Więc casague była typowa odzież muszkieterów, miał otwarte rękawy wiszące, biegł od 16 do 19 wieku jako odzież wierzchnia dla wojska. W 19 wieku, Kozak nazwano dopasowanego ubrania lekko krynolina. I pod koniec 18 wieku, długie spódnice bluzki ozdobione guzikami i plecionki, stał się uosobieniem eleganckich ubrań dla podróży i jazda.

SPOSOBY (dublet) była pierwotnie mocno kurtka na bawełnianą wyściółką, która pasuje pod pancerz w średniowieczu. A w 15 do 17 SPOSOBÓW wiecznych zwanych ubrania do noszenia pod górnego płaszcza – to zawsze robi z rękawami i pokryte tylko górną część ciała. Po 18. wieku, całkowicie zastąpić kurtkę, która jest doskonałym noszenia pod kurtkę dwurzędowy dzisiaj.

W 14-16 wieku była odzież dla Popular męska – kurtka. Początkowo pomyślany jako element noszone nad drogami. Kurtka miała worek-rękawy i dekorację w postaci frędzli. A w 16 wieku, kurtka ma rodzaj krótkiej szacie z zakładkami z tyłu i tłoczenie dekolt, rękawy zwężone do nadgarstka.

Co on – kurtka dwurzędowa?

Dwurzędowy płaszcz – to nowoczesna wariacja na temat. różni się od powyższego w tym, że składa się z dwóch symetrycznych szerokości podłogi, która może zamocowanie obu jednej i po drugiej stronie. Aby to zrobić na każdym polu ma szereg dwóch lub czterech par przycisków. Dziś, co do zasady, jedna z tych serii jest dekoracyjny charakter, ze względu na to, co przyciski kurtka tylko z jednej strony: ten styl ma dodatkowy tajny przycisk – tancerz, który wspiera się na drugim piętrze i nie pozwala na nadmierne ugięcia tkanek.

Oprócz klasycznej wersji, są też nowoczesne – na przykład, na co dzień. Ten styl nie pozwala przymocować przycisk na dolnej części prawej strony.