864 Shares 5988 views

zapalenie stawu biodrowego

Stawów biodrowych odnosi się do chorób o charakterze zapalnym. Choroba znana jest również jako „Cox”.


Artretyzm stawu biodrowego może wystąpić z kilku powodów. Głównym można wymienić następujące:

– choroby metaboliczne;

– nadmierne obciążenie stawu oraz, jak wynika z jego zmęczenia;

– agresywne odpowiedzi immunologicznej (w szczególności reumatycznych chorób autoimmunologicznych);

– powikłania chorób zakaźnych.

zapalenie stawu biodrowego mogą być różnych typów. W zależności od Przejawiało objawów. Na przykład, ropne zapalenie towarzyszą ostry wzrost temperatury, podczas gdy inne typy choroby towarzyszą wolniej rozwijających się objawów. Należy zauważyć, że częstym objawem zapalenia stawów jest ból w miejscu uszkodzenia. Wraz z rozwojem zapalenia występuje kalectwo.

Stawów biodrowych jest zwykle diagnozowane na podstawie badań i zbadaniu pacjenta. W niektórych przypadkach, dokładna definicja choroby jest utrudnione przez ból promieniujący od uda do kolana. W takich przypadkach, zdarzenia są przypisane do potwierdzenia diagnozy.

W pierwszej kolejności, to takie badania MRI. W przypadku spornych przypadkach, ta metoda jest najbardziej skuteczna.

Najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem jest badanie ultrasonograficzne stawów.

Do badań mikrobiologicznych przeprowadzane biorąc przebicie.

To nie zawsze jest wiarygodna i dlatego jest rzadko używany jest X-ray.

W celu określenia przyczyny zapalenia są prowadzone badania laboratoryjne moczu i krwi. Analizuje także umożliwić monitorowanie dynamiki ożywienia pacjenta w trakcie terapii.

Zapalenie stawu biodrowego. leczenie

Wybór zależy od odmiany leczenia choroby. Istnieje jednak jeden wspólny algorytm. Specjaliści są zgodni, że leczenie stanu zapalnego w złączu powinien składać się z szeregu działań. Kurs obejmuje efekty terapeutyczne leków, masaże, rehabilitacja sanatorium specjalne ćwiczenia.

Zwykle na początku leczenia jest konieczne, aby zapewnić unieruchomienie stawów. Aby to zrobić, należy użyć różnych mocowania opatrunku. Niemal równocześnie, jeśli pacjent ma przepisane specjalne leki. Kurs obejmuje terapeutycznego i chirurgicznych środków. Są obszary zapalenia sanitarnych. Celem działań terapeutycznych jest przywrócenie podstawowych funkcji stawu. Po wypisie pacjent jest przepisywany terapii ćwiczeń i fizykoterapii. Środki te są niezbędne w celu skonsolidowania terapii.

Hip stawów u dzieci

Jak pokazuje praktyka, choroba może rozwijać się w postaci tranzystora lub gruźliczego.

W pierwszym przypadku jest coxitis choroby i wtórna mutacja występuje po narządu (zwykle nerek, płuc) agenta. Choroba stawu biodrowego charakteryzuje się powolnym rozwoju. Głównym objawem jest ból i kalectwo. Leczenie choroby prowadzi się w szpitalu i wiąże się z zastosowaniem przeciwciał anty-TB chemioterapii.

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym narażone na rozwój zapalenia stawów w postaci tranzystora. Dokładne przyczyny jej występowania nie zostały ustalone do tej pory. Specjaliści przypisać rozwojowi choroby, urazu lub zapalenia przeniesione. Główne cechy tej formie jest ostry ból w pachwinie, stawów, kulawizny podczas ruchu.

Rozwój zapalenia stawów u dzieci często towarzyszy zaangażowanie w proces zapalny innych organów.