80 Shares 3655 views

"Interskol P-26 / 800ER" (młot): charakterystyka, instrukcje obsługi, naprawy, przeglądy

Przed wyborem poncz jest konieczne ustalenie, które zadania zostaną wprowadzone przed sprzętu. Ważne jest, aby rozważyć, czy całej listy opcji trzeba. Niektóre z modeli oferowanych do sprzedaży, mają bardzo ograniczone funkcje, które pozytywnie wpływa na koszt. Niektóre jednostki mają tylko jeden tryb wiertła, z drugiej – dwa: wiercenie i udaru mózgu. W razie potrzeby można zakupić poncz z trzema trybami, bo poprzednie dwa kolejne będą dodawane i rowków.


Wybierz funkcje

Wag broni może być podzielony na światło, ciężkie i średniej masie. Masa nie przekracza pierwszego 4 kg, zaś średnia może mieć gramaturę w zakresie od 5 kg. W odniesieniu do urządzeń wymagających ich ciężar jest czasem 10 kg i więcej.

Ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko na podstawowy zestaw funkcji, ale również na producenta, który musi mieć dobrą reputację wśród konsumentów. Prezentowane punchers „Interskol” m.in. w szerokim zakresie sprzętu budowlanego na rynku. P-26 / 800ER jest jednym z modeli sprzedawcę o nim i zostaną omówione poniżej.

Opis modelu

Ten stempel ma rozsądną cenę – 4600 rubli. Model jest w stanie pracować w jednym z trzech trybów. Głowice robocze można zastąpić niemal natychmiast, to rzucić SDS-plus. Puncher „Interskol P-26 / 800ER”, który można przeczytać poniżej, różne bezpieczna praca. Operator podczas użytkowania urządzenia będą chronione sprzęgło bezpieczeństwa, jeśli akcesoria będą zamknięte w materiale.

Ponadto, producent dostarczył sprzęt funkcję odwrotną, jest ona reprezentowana przez obracanie szczotki węglowe. To przyczynia się do dalszej eksploatacji i ich jednolitej władzy z wszechstronnym obrotu. Zestaw jest uzupełniony o głębokości, dzięki którym można wiercić otwory o określonych parametrach.

parametry techniczne

Perforator «Interskol P-26 / 800ER” waży 2,9 kg. Sprzęt moc wynosi 780 watów. Trzeba mieć świadomość, że urządzenia zabezpieczające Chuck i drgania nie mają. Wiercenie otworów przy pomocy sprzętu w betonie, można wiercić, średnica będzie wynosić 26 mm. Jeśli założymy koronę, a następnie stosując go w cegły można wykonywać otwory, maksymalna średnica będzie 68 mm. W metalu poprzez otworów perforacyjnych modelu pistoletu można wykonać o średnicy 13 mm.

dodatkowe funkcje

Ta wersja urządzenia ma kontrolę prędkości. Uderzeń wynosi od 0 do 5400 na minutę. Puncher "Interskol P-26 / 800ER" posiada trzy tryby pracy. Maksymalna siła oddziaływania ma długość 3 J Kabel równoważne do 4 m. Maksymalna średnica otworu drewna wynosi 30 mm. Konstrukcja jest wyposażona w sprzęgło przeciążeniowe. Niektórzy konsumenci i przedsiębiorstwa zainteresowane w ustawieniu prędkości wrzeciona. Może on zmieniać się od 0 do 1250 na minutę.

Opinie o głównych korzyści

Konsumentów, jak to opisano w stemplu papieru „Interskol P-26 / 800ER” SDS-uchwytu. Wynika to z wielu powodów, wśród najważniejszych z nich:

 • funkcjonalność;
 • wysoka skuteczność;
 • nowoczesny design;
 • Obrót nieco;
 • obecność sprzęgła przeciążeniowego;
 • odwrócenie;
 • dodatkowy uchwyt;
 • Ogranicznik głębokości;
 • przypadek.

Prosta zmiana oprzyrządowania konsumenta można przeprowadzić za pomocą uchwytu SDS-plus. Aby chronić użytkownika i nieco dżem struktura narzędzie jest wyposażony w sprzęgło przeciążeniowe. Aby bezpiecznie trzymać narzędzia można użyć dodatkowego uchwytu, który dom opanować bardzo wygodne. Aby prodelyvat ślepych otworów, można użyć ogranicznik głębokości.

poncz naprawa

poncz naprawa „Interskol” mogą być przeprowadzane niezależnie dopiero po upływie okresu gwarancji. Zadaniem usunięcie uszkodzenia mechaniczne jest bardziej skomplikowany niż ten, który zawodzi elektronika. Natychmiast ustalić przyczynę niepowodzenia może być bardzo trudne. Pierwszym etapem jest wzrokowo wszystkie części, a po wykryciu awarii – aby rozwiązać ten problem.

Jeśli masz do czynienia z faktem, że urządzenie jest włączone, ale nie pusty, może to spowodować uszkodzenie uszkodzonego przełącznika. Usterka może wskazywać przełącznikiem rozwinięte palce. Są one stale w kontakcie z częściami obrotowymi, powoduje zużywanie. Jednak czasami zdarza się i tak, że zepsuje proces blokady, która utrzymuje go w obudowie przekładni. W tym przypadku, przełącznik trybu zaczyna spontanicznie.

Jeśli ten problem nie przeszkadza, to nie ma potrzeby, aby zmienić blokadę, bo młot będzie działać. Jednakże, jeśli zdecydujesz się naprawić broń „Interskol” to będzie konieczne, aby wymienić wyłącznik. Gdyby nie było odpowiednie, ale praca nie może być zatrzymany, zużyte części można po prostu włączyć do 180 ° C.

Takie podejście będzie kontynuowana. Jak na kasecie, ta część mechanizmu poddaje największych obciążeń, czasami staje się przyczyną uszkodzenia. Jeśli wystąpi ten problem, trzeba po prostu wymienić kasetę. Wydłużyć okres może być metoda konserwacji zapobiegawczej: czyszczenia brudu i pyłu, przez przemywanie z benzenem.

Metodologia pracy

Perforator «Interskol P-26 / 800ER 2" ma iglicę i pierścień sprężarki. Szkody z tych elementów może wystąpić z powodu obciążeń imponujące. Jeśli masz do czynienia z podziałem tego rodzaju, węzeł wyjściowy może służyć jako zamiennik. Gdy skrzynia biegów nie powiedzie, to zacząć rozumieć i sprawdzić wszystkie szczegóły. Najbardziej narażone punkt łożyska działa. To musi być sprawdzone pod kątem integralności. Należy wymienić, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ale przyczyna może leżeć nawet w foteliku. Gdy jest produkowany, zaczyna trzymać złe łożysko. Sama powłoka jest stempel w tym przypadku trzeba by wymienić.

Dość często, to pogarsza się coraz Pinion Gear. Po zbadaniu ich wizualnie, można zrozumieć, że jest. Naprawa tej części pistoletu nie, będzie musiała zostać wymieniona. Perforator «Interskol P-26 / 800ER 2" może wystąpić wyciek oleju. To zdarza się bardzo rzadko. Ale jeśli to się stało, będzie wymienić tylko dławik, który znajduje się w szyjce organizmie. Wiertarki może działać z przerwami iw kontakcie z błotem. Jest to sygnalizowane przez szlifowanie i uderzanie. W celu wyeliminowania tego problemu, od czasu do czasu konieczne jest przeprowadzenie oczyszczania i smarowanie wewnętrznej wnęki udarowe. Ważne jest, aby stosować smaru tego samego typu, nie zmieniając go przez cały okres użytkowania produktu.

instrukcja obsługi

Puncher „Interskol P-26 / 800ER” powinny być sprawdzane za pomocą testu umożliwi bardziej w sklepie. Rozpoczęcie operacji powinny towarzyszyć weryfikacji bezpieczeństwa w miejscu pracy. To musi być czyste, ważne jest, aby zapewnić dobre oświetlenie. Jeżeli miejsce pracy był słabo oświetlony lub bałagan, może to prowadzić do wypadków.

Elektryczna w żadnym wypadku nie powinny być używane w środowisku wybuchowego, w warunkach, które mogą obejmować obecność palnych pyłów, gazów i cieczy. Wymóg ten jest spowodowany tym, że działanie urządzenia towarzyszy generowania iskier, które mogą powodować oparów pożaru lub pyłu. Korki powinny być idealnie dopasowane do gniazdka. Czy im nie zmieni się.

Zalecenia producenta

W przypadku maszyn z przewodu uziemienia nie zaleca się używania adaptera. Ważne jest, aby wykluczyć wpływ deszczu na samochód elektryczny. Nie zaleca się przechowywać w wilgotnych warunkach. Jeśli wilgoć dostanie się do wnętrza organizmu, może to stanowić ryzyko porażenia wyraźnie. Opisane młot obrotowy na betonie posiada przewód zasilający, który jest niezbędny do czynienia ze szczególną starannością. Nie należy go używać dla przeciągnij i upuść narzędzie i wyjęcie wtyczki z gniazdka. Na urządzeniu elektrycznym powinny być świadczone następujące efekty:

 • Ostre krawędzie;
 • olej;
 • ciepło;
 • ruchomych części.

Wzrasta ryzyko porażenia prądem, gdy przewód zostanie skręcona lub uszkodzona.

Środki bezpieczeństwa w eksploatacji stempla

Korzystanie z urządzenia na wstrząsy, stosować środki ochrony słuchu. Ważne jest, aby pamiętać, że wydajność pracy może prowadzić do uszkodzenia przewodów ukrytych. Dlatego narzędzie podczas pracy musi być utrzymywane przez izolowaną rączką.

Jeśli nie ma kontaktu z okablowaniem, może to spowodować pożar lub porażenie operatora. Dziurkacz do betonu być użyty tylko raz za pomocą wykrywacza metali, można odkryć ukryte sieci inżynierskich dla typu elektrycznego, pary, gazu i rurociągów wodnych. Dodatkowa rękojeść jest wymagana do wykorzystania podczas pracy. Ona włączone. Młot udarowo-obrotowy musi być utrzymywane z obu rąk, przy stabilnej pozycji.

Ważne jest, aby pamiętać, że narzędzie może się zakleszczyć, jeżeli jego części roboczych dostać się duże fragmenty, skał lub prętów zbrojeniowych. Nagły sprzęt zagłuszający zareaguje odbicia, może to spowodować utratę kontroli nad urządzeniem. Jeśli narzędzie pracy utknie, należy natychmiast wyłączyć. Zwolnienie poncz z rąk jest możliwe tylko po pełnym zatrzymaniu silnika.

Funkcje usługowe

Cechy uderzać „Interskol P-26 / 800ER 2” zaprezentowane powyżej, jednak informacja ta nie jest jedynym, który powinien znać, jeśli zdecydujesz się kupić podobny model. Operator musi wiedzieć, jak się z jednostki usługowej. Przed rozpoczęciem takiej manipulacji jest konieczne, aby wyjąć wtyczkę z gniazdka. Dla bezpiecznej eksploatacji i wysoką jakością po zakończeniu operacji należy oczyścić maszynę i odpowietrzyć przed brudem i kurzem. Po użyciu należy czyścić montaż górnej części.

Jeśli zauważysz, że gdy sprzęt nie obraca się, a następnie podobny problem może wskazywać mechanizm uderzający winy lub skrzyni biegów. Czasami zdarza się, że i tak że silnik nie działa, gdy urządzenie jest włączone. Ważne jest, aby sprawdzić, czy napięcie zasilania jest obecne. Dla takiego błędu może spowodować wadliwą wtyczkę lub przełącznik. Czasami jest przerwany przewód zasilający lub zestawu przewodów. Jeśli słychać hałas wzrósł w mechanizm udarowy lub skrzynią biegów, jego części mogą być zużyte lub uszkodzone.

Koszty materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych

Jeśli trzeba wiercić na betonie do pistoletu, a następnie można go kupić w cenie 40 rubli. i powyżej. Ceny różnią się w zależności od rozmiaru wiertła, parametry, jakość produkcji, producent. Przy wyborze ważne, aby zwrócić uwagę na ustawienia. Na przykład, beton wiertło uderzać w następujących rozmiarach, 6×160 mm, koszt ponoszony przez konsumenta 48 rubli. Jeśli rozmiary są równe 10×1000 mm, wiertło można kupić od 400 rubli.

Bez względu na jakość nie był sprzęt, może wymagać części zamiennych. Na przykład, przełącznik przyciskowy można kupić za 1260 rubli., Podczas gdy szczotki węglowe będą kosztować konsumentowi 450 rubli. Producentom zaleca się stosowanie oryginalnych części zamiennych dla pistoletu „Interskol P-26 / 800ER.” Zatem wałek sprzęgłowy będzie kosztować 2100 rubli. Co do skrzyni biegów, można go kupić za 1820 rubli. tuleja tłokowa Warto 1250 rubli, natomiast przez stojan silnika elektrycznego. – 990 RUB. Jeśli to konieczne, wymień ją na kotwicy można kupić za 1390 rubli.

wniosek

Aby dowiedzieć się, jak zrobić poncz wybór mowa powyżej została przeprowadzona. Należy jednak pamiętać, że ważne jest, aby zwrócić uwagę na kilka innych funkcji. Na przykład w energię uderzenia. Jeśli zanim zapali modelu, siła skoku stempla wynosi około 2 G. mając na uwadze bardziej poważne klasy narzędzi może uderzyć z siłą do 15 dżuli.

Wybór uderzenie o większej energii uderzenia, można zezwolić na wykonywanie otworów o większej średnicy. Dla niektórych użytkowników, funkcja ta jest najważniejsza. Jeśli ta wartość jest niska, urządzenie nie będzie działać równie skutecznie.